Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21-hetes kismama vagyok!...

21-hetes kismama vagyok! (elsö baba) Kicsit tapasztalatlan:- ( Leirnátok nekem mik a legszükségesebb dolgok amit meg kell venni a babának (kezdésnek)?

Figyelt kérdés
Sajnos nem nagyon állunk jól anyagilag.Nagyon gáz,ha lesznek használt cuccai?Baba kocsi,kiságy megvan.
2009. febr. 5. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia mi 20hetesek és 4naposak vagyunk és a legtöbb cuccunk használt lesz. szerintem egyáltalán nem gáz...a cumi+cumisüveg,kád pelus azt ugye meg kell venni. nyugi.....nem gáz
2009. febr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Én is 21 hetes vagyok, és itt beírtam a keresőbe, hogy mit kell venni. Szerintem ez volt a leg...

Ruházat - 2-3 ujjatlan és 2-3 hosszú ujjú body 56-os és 62-es méretben. A gyengébb

minőségű úgynevezett borítéknyakú nagyon hamar kinyúlik. Legjobb a vállán patentos fazon.

- 2-3 ujjatlan és 2-3 hosszú ujjú rugdalózó 56-os és 62-es méretben a body fölé, a hőmérsékletnek megfelelő vastagsággal. Lába között patentos variáció ajánlott, hogy ne kelljen teljesen levetkőztetni a babát pelenkacserénél.

- 1-2 db kardigán vagy pulóver

- 1 db kocsikabát 62-es, a babakocsis sétákhoz

- 2-3 megköthető kissapka, évszaktól függő vastagságú

- 4-5 pár zokni, többféle vastagságban

- 1-2 pamut harisnyanadrág a rugdalózó alá a téli hidegben

- 1 db levegőztető zsák (anorák)

- 1 kocsicipő a babakocsiba

68 és 74-es méretekből ajánlanak többet venni, mert az 56 méret kb. 3 hétig jó a babára a 62 meg 6 hétig.


Felszerelés


- ágy, állítható magasságú, esetleg később gyerekággyá alakítható

- ágybetét – a mostani trend a kókuszmatrac, de szivacs is lehet

- ágynemű – párna tilos

- rácsvédő a kiságyba, hogy a baba ne üsse a rácshoz a fejét

- 2-3 lepedő, legjobb a gumis, hogy ne gyűrődjön fel

- 1-2 hálózsák 62-es v 68-as méretben

- 3 takaró (vastag, vékony), nem szöszölődő, egyik a babakocsiba

- 2 fürdőlepedő, nagy nedvszívó, kapucnis

- 10-15 db textilpelenka büfiztetéshez, alváshoz fej alá

- babakocsi, legideálisabb a könnyű, nagy bolygósítható kerekű, két irányba tolható, többféleképpen dönthető típus (később az esernyőkocsi a legjobb)

- babahordozó, autóba beköthető

- kisszekrény a babaruháknak


Tisztálkodás


- műanyag kiskád (sima peremű és ne legyen éles a széle)

- fürdetőkrém (gyógyszertári)

- popsikrém (gyógyszertári)

- babaolaj (gyógyszertári)

- babahintőpor (gyógyszertári) köldökápoláshoz

- steril vatta köldökápoláshoz

- 70%-os alkohol (doki) köldökápoláshoz

- Konakion (K-vitamin, doki írja fel, csak anyatejes babának kell)

- Vigantol olaj (D-vitamin, doki írja fel)

- lázcsillapító kúp (doki)

- kamillatea

- vízhőmérő

- lázmérő

- orrszívó porszívó

- körömvágó olló (lekerekített végű)

- egy csomag újszülött méretű eldobható pelenka

- fültisztító pálcika a fülkagyló külső részének tisztításához (van kifejezetten babáknak való)

- popsitörlő kendő (vastag anyagú)

- oltás utánra ramofix és árnika krém (borogatáshoz)


Etetéshez


- 1-3 db 1-es lyukú cumisüveg

- Sterilizáló (mikrós gőzsterilizálő vagy folyadék)

- Cumisüveg-mosó kefe

- műanyag kanalak


Anyukának


- mellszívó ( Avent vált be)

- mellápoló krém, hogy ne sebesedjen ki a mellbimbó (Avent vagy Medela)

- melltartóbetét tejszivárgás ellen (1 csomag eldobható vagy 2-3 pár mosható)

- TENA betét, 2 csomag, a szülés utáni vérzésre (szuper-szuper méret)

- éjszakai intim betét vagy vatta 2-3 csomag (a vérzés csökkenésekor)

- 2 db szoptatós melltartó (vagy elöl nyíló)

- tejgyűjtő zacskó (fagyasztáshoz)

- bimbókiemelő, ha befelé forduló a mellbimbó


Egyéb (nem létfontosságú, de jó, ha van)


- Pelenkázótáska

- Cumisüveg-termosz

- Eldobható pelenkázó-alátétek utazáshoz

- Egyéb hordozók (kenguru, kendő)

- Párásító a száraz levegőjű lakásokba

- Utazóágy

- Ágyra forgó-zenélő

- Éjjeli fény

- Bébiőr

- Cumik

- Babamérleg

- Légzésfigyelő

- műanyag vödör a gyerek szennyesének

- szemetes a pelenkáknak

- szoptatós párna

- cumisüveg-melegítő

- fürdőszivacs

- csúszásgátló a kiskád aljára – egy textilpelenka is jó helyette)


Remélem segítettem! Ancsa

2009. febr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Egyáltalán nem gáz. Mi csak használt ruhákat kaptunk, elég lesz a pelusra költeni.
2009. febr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia! A 11:02-es vagyok megint. És szerintem sem gáz, ha használtat veszel. Jól ki kell mosni, vagy takarítani. Nekem is szinte minden használt. Ancsa
2009. febr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!:-))aranyos vagy!!!
2009. febr. 5. 11:05
 6/12 anonim ***** válasza:
nekünk a babakocsi-hordozó, kiságy, pelenkázó, járóka, rengeteg gyerekruha mind kölcsön cucc. Amúgy rákeresel neten baba kelengye és sok sok fontos hasznos dolgot lehet találni. Sajnos nem elég ahogy itt írták csak pelusra költeni, rengeteg olyan dolog van még ami nélkül nincs meg egy újszülött. /cumi, mellszívó, mérleg, kiskanál, fürdető kencék.../
2009. febr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
11.06os vagyok, még annyi h az a fenti lista tökéletes :) nekem is ez(ilyen) van :)
2009. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiam ruháinak a nagy része inne- onnemn kapott volt

(sőt még a mai napig kapok a hugaim barátnőjétől, pedig már 9 éves a fiam)

Egyáltalán nem ciki, sőt..

Nemrég voltam turiban, 5000 ezer forintért vettem egy csomó body-t és még egy bélelt kezeslábast is.

Ezen kívül fogok kapni egy csomó babaruhát.

De a gyerekkád pl. az enyém volt még.

A tiszta fenyő kiságyat 12e-ért vettük az Intersprban.

Szekrényt, pelenkézót csinál a párom,a mi passzol az ágyhoz, meg a szobához.

igy is kijön a feléből, mintha megvennénk.

Múltkor láttam fürdetőszekrényt műanyagaból,de mi a francnak venne az ember ilyet.

Afiam is fél évesen már a nagy kádban fürdött, ott tudott rendesen pancsolni.

2009. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk csak a hordozó és a fürdetőkád volt új:)De mai eszemmel aig használt hordozókat vehetnénk tesz-veszen

Kiságy,pelenkázó.

Aztán ruhák,én alapból az 56os méretet javasolom.Lehet kicsit nagy lesz az elején,de hamar kinövi(mi csak 6 hétig hordtuk):

-body,nyugodtan számolhatsz akár 10 bodyval is,mert néha vannak olyan napjaik,amikor 2-3szor is át kell öltözni,és nem ha nem akarsz minden nap mosni,akkor jobb,ha több van

-rugi,abból is jó ha van 2-3,mivel nyári baba lesz így inkább pamut rugit ajánlanék,abból viszont hosszúújjút

-napozó,2-3 db,mi rengeteget hordtuk őket

-2-3 pár zokni

-3 db hálózsák,de ebből nyugodtan vehetsz akár 68asat is,mert nem zavarja ha nagyobb.Nyárra praktikus az ujjatlan.Ezt lehet hoszúujjúbodyval ősszel-télen is használni.

Mi ezeket a ruhákat használtuk csak,az első harisnyákat nyár végén vettük.

Kell egy babapléd,amit mi hol a babakocsiban,hol a kiságyban használtunk hűvösebb éjszakákon.Lepedőből is legyen legalább 3(nem egyszer jártunk úgy,h hajnali 3kor tarkónfosta magát a lány,így teljes áhyneműcsere)és törölközőből is volt,h jól jött a harmadik.Mi csak sima tetra törölközőt használunk,fele annyiba kerül,mint a most divatos darabok.A lepedőket is könnyen el tudod intézni,ha veszel valami gyerekmintés anyagok és beszeged a szélét.Nekünk az összes ilyen.Aztán kell egy fejvédő a kiságyba,mert amikor elkezd mocorogni gyakra koppan a buksi felébredés után.Praktikus az a fajta,ami az egész ágyat körbeéri.

Ágynemű.A kispárna még bőven ráér,mi textilpelit használunk a buksi alá.Takaróből meg nyárra azonnal nem kell(sokszor csak egy bodyban aludt,és hajnalban terítettem a hátára egy vékony anyagot),de későbbre majd egy vastagabb jól jön.

Textilpeliből sosem elég:)Fejalá,büfizéshez,illetve mi most azokat használjuk előke helyett evéshez,mivel minden tiszta kaja a gyerek körül.Kezdetnek olyan 8-10 elég,aztán majd a használattal úgyis szakadnak.

A végére hagytam a babakocsit,amivel nem érdemes spórolni.(Tapasztalat,ha érdekel privi,itt most sokáig tartana kifejteni.)Nagyon jó szolgálatot tett még a hordozókenő.Egyenesen imádjuk mind a mai napig.

Még valami a végére.Pelus és popsitörlő meg a kozmetikumok.Kozmetikuokból receptre kapható gyógyszertári készítményeket használunk.Nem is drágák,és a baba bőrét sem allergizálják.Pelusból én a teszkó színesre esküszöm,ami ha éppen akciós,akkor csak 1600 Ft egy 68 db-os,de mindenkinek megvan a személyes kedvence.Popsitrlőből pedig a DMes a nagykedvenc,és a legpénztárcabarátabb is.


Ha bármi kérdésed lenne,írj nyugodtan privit.Tapasztalataim alapján ezek bőven elegek,és nem kell túlvásárolni magadat az elején,mert úgyis idő közben derül ki,h mire van szüksége.


Üdv:Egy 8,5 hónapos kislány anyukája

2009. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8,5 hónapos anyuka vagyok:)


Annyi még,h mérleg szerintem felesleges,mert csak beleőrülsz.Több anyuka ismerősöm is állandóan méregette a babát és tiszta zizi volt,h miért evett ennyit,vagy miért nem evett annyit.

Mellszívó:kétszer fejtem(kézzel),egyszer az elején,amikor beindult a tejtermelés,és nem akarta elfogadni az egyik mellem,másodszor mikor 4 hónaposan kaptam egy enyhe mellgyulladást.Ha nem fejsz,akkor 2 hét alatt beáll akereslet kínálat,és nem lesz rá szükséged.

Szoptatós melltartó is jól jön,de azzal is várd meg a tejtermelés kezdetét,mert nőni fog a melled a szopitól.

2009. febr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!