Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21-hetes kismama vagyok....

21-hetes kismama vagyok. Január elején lett leadva a táppénzes papír. Mikor várható pénz a tb-töl?

Figyelt kérdés
Ha valaki tud segítsen!!!Pest megyében lakom.Melyik tel számon lehet érdeklödni a táppénz után,hogy mikor küldik.
2009. febr. 5. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Szegény,én jan27.ig dolgoztam,utánna mentem táppénzre áprilisba szültem és csak április közepén jött tp.először és azt mondták minden rendbe a papírokkal,hát ennyit a magyar eü.-ről.
2009. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Hát én most elég reális választ tudok adni,mert nem csak én,hanem az összes barátnőm várandós.Én agusztusban 26-án mentem el táppénzre,és csak októberben kaptam először táppénzt.Az sajnos 2 hónap várakozás volt!Körbetelefonáltam a barátnőim,ők is csak másfél-2 hónap múlva kaptak először táppénzt.Én Pesten lakom,és itt ez a helyzet jelenleg.Ja és nem elég hogy késve kűldik,de nem is kűldik meg egy összegben amivel elmaradtak,hanem minden hónapban csak 1 havit kűldenek,és majd szülés után még 1-2 hónapig küldözgetik a pénzt.Úgyhogy fel a fejjel,de várni kell rá elég sokat.Remélem te hamarabb kapod meg,és szerencsésebb leszel.Jó babavárást kívánok neked!

Egy 29 hetes kismama

2009. febr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Helló!Én okt.28.-án adtam le,és először dec.31.-én kaptam táppénzt.Kb.február vége március eleje.Egyébként úgy tudom a lakhelyedhez tartozó Tb.-t lehet felhívni.Jó babavárást!
2009. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én október közepétől vagyok táppénzem. Onnantól kezdve mindig elég érdekesen kaptam fizut. Sok múlik azon, hogy a munkahely is mikor hogy jelent a tb-nek. Ha időben le van jelentve, akkor igaz van benne késés, de nem két hónap. A novemberi és decemberi fizum 30-40 ezer volt. A januári már 74 ezer (a januári és az elmaradtak). Már januártól tartós táppénzem vagyok, így most már normálisan fognak elméletileg fizetni. Vagyis nagyon remélem! Szóval sok mindentől függ.
2009. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kom-Eszt. megyében is hasonlóan gyors az ugyintézés:(
2009. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 13.16-os vagyok. Októberi fizut is kaptam, csak lemaradt. Az csak annyi volt, amennyit melóztam.
2009. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én elejétől fogva a munkahelyemre adom le a táppénzes papírt és mindíg ugyan úgy 10.-ig megkapom a "fizetésem",csak jóval kevesebbet mint amikor dolgoztam!
2009. febr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ h a munkahelyed tb kifizető hely e.Ha igen akkor küldik amikor a többi dolgozónak is a fizetését.Ha nem le kell h jelenzsék az opepnél és még egy csomó adatot rólad.Ez utobbi a szívás mert az oep ül rajta hónapokig.Én dec eleje óta táppénzen vagyok de még egy büdös fillért nem láttam.Most itt tartunk h lasssan kajára sincspénzünk amíg a párom nem kap pénzt.
2009. febr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!