Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretnék a párommal elutazni...

Szeretnék a párommal elutazni a családjához Nigériába, akkor 15 hetes leszek. Elutazhatok így Nigériába?

Figyelt kérdés

A nőgyógyászt az első 7 hetes kontrolon megkérdeztem hogy elutazhatok-e és azt mondta igen mert akkor túl leszek a kritikus első időszakon már. Viszont ma voltam a házi orvosnál, ő meg kiakadt hogy ez terhesen őrültség és ne tegyem. Már egy éve tervezzük az utazást, a jegyek is megvannak, közben ugy alakult hogy babám lesz aminek nagyon örülünk, de utazni is szeretnék...sok kismamát tudok akik repülőztek terhesség alatt, volt aki egész napos repülőutra ment is ment nagy hassal... de legjobban azért aggódok most, mert úgy tűnik hogy védőoltások kellenek ha valaki Nigériába utazik amiket szerintem én most biztos nem kaphatok, de párom családja szerint nem is kell mert már sok nem Nigeriai ismerősük utazott oda és nem lett semmi bajuk mivel fövárosról van szó modern körülményekről nem dzsungelről... Nem tudom mit tegyek, kérlek írjatok akik utaztatok Afrikai Ázsiai országokba

Esetleges rasszistákra nem vagyok kiváncsi.


2009. febr. 5. 20:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

én 26-30 hetesen repültem két ázsiai országba, 1 hónapon belül átszállásokkal együtt 6 felszállás, 6 leszállás, meg ugye más eü. körülmények - nem lett semmi bajom

ha úgy érzed, utazz - ne egyél utcai árustól, vagy mosatlan, hámozatlan gyümölcsöt-zöldséget, ne igyál csapból vizet, csak palackosat - szerintem semmi bajod nem lesz

2009. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Bizony védőoltások kellenek. Hiába civilizált hely meg minden, de ott olyan baktériumokkal kerülhetsz kapcsolatba, amikre az ott élők immunisak, te viszont nem. Apukám volt Afrikában egyszer, 3szor kapott védőoltásokat azt hiszem, nem volt szabad csapvizet inniuk pedig a legmenőbb hotelben voltak. Én nem javaslom, hogy terhesen oda utazz.
2009. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Igen, természetesen nem vennék semmit utcai árustól, és csak ásványvizet innék stb...Első válaszoló, neked kellettek védőoltások?
2009. febr. 5. 20:47
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az amerikai vizumomat is csak úgy adták ki, hogy ha bizonyos védőoltások megvoltak. Pedig az usa-ba készültem, nem afrikába. Biztos kellenek majd védőoltások.
2009. febr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem sem kell annyira drasztikusan felfogni. Az igaz, hogy más baktériumok vannak ott (is, meg szinte minden más országban, teljesen mindegy hova mész, dzsungelbe, vagy fővárosba.) és ez okozhat fertőzést. Ezt szerintem egy orvossal kellene megbeszélni, hogy milyen védőoltásokat lehet megkapnod, és az elég lesz-e. A repüléstől viszont egyáltalán nem kell tartani. Ha jól tudom a 28. héttől kell orvosi igazolás, a 36. héttől viszont már nem engednek fel igazolással sem. A reptéren meg aláíratnak egy csomó papírt, hogy ha a gépen szülnél meg, akkor az nem az ő felelősségük, stb. Az igaz, hogy hosszú út lesz, de az nem terhesen sem épp a legjobb. Sűrűn állj fel, és ha tudsz sétálgass. (még a másik a jégkocka, figyelj, az se kerüljön az italodba, mert azt is sima csapvízből csinálják. És az terhesen nem lenne jó valamilyen hasmenést, hányást elkapni)
2009. febr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
21:19-es vagyok: és még annyit, hogy majd egy modernebb felfogású dokit próbálj meg kifogni, ne olyat mint a háziorvosod.
2009. febr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tök jó fejek vagytok :) nemsokára megyek nödokihoz, majd kifaggatom hogy legyen.
2009. febr. 5. 21:41
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
a második vagyok - kötelező védőoltás nem volt, csak olyan ami "ajánlott", de nem adattam be őket
2009. febr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%

Irigyellek a csokibabád miatt :)


Angliában dolgoztam és imádtam a csoki babákat :)


Jó utazást és babázást!


Biztos csoda szép baba lesz...

2009. febr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

Nekem 2 dolog aggályos:ha nem kapsz védőoltást,-mivel a terhesség igénybe veszi a szervezetet-,sokkal könnyebben elkapsz mindent...lehet,h nem dzsungel,de azt ne felejtsd el,h a levegő is teljesen más...

a másik,h-nem tudom mennyi időre mentek-fontos vizsgálatok előtt állsz.Az integrált teszt 2.vérvétele(vagy az AFP)a 16.héten van,és az ehhez kapcsolódó 2.genetikai UH a 18.-21.hét között.Ezek elég fontos vizsgálatok.Én nem mennék,de ezt neked kell eldönteni.2 gyerekes anyuka

2009. febr. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!