Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy ha valakinek...

Igaz, hogy ha valakinek erősebb dioptriás szemüvege van, az nem szülhet természetes úton?

Figyelt kérdés
(A szem gyengesége, és az erőlködés közti összefüggés miatt) Vagy ez teljesen hülyeség?
2008. jan. 27. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség, a védőnő tőlem is megkérdezte anno, hogy milyen erős a szemüvegem. Az enyém -0.75-ös. Szerintem 4-es 5-ös rövidlátó szemnél kellene kikérni a nőgyógyász esetleg szemész véleményét bár pontos dioptriát én sem tudok.


Álltólag a rövidlátásnál (ha nagyfokú) ha nagyon erőlködsz leválhat a retinád, megvakulhatsz. Ez mindenfajta erőlködésre igaz, nemcsak a szülésre.

2008. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
én 6-os,7-es erősséget hallottam,tehát nagyon rossz szeműnek kell lenni,hogy ez legyen a "kifogás". de szerintem ez is dokija válogatja.
2008. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az erőlködés miatt sérülhetnek a látóidegek,de én úgy tudom,hogy ilyen szódásszifon effekt.Amúgy is a kitolási időszakban be kell csukni a szemet.Viszont nekem érezhetően romlott a szemem mióta babás vagyok.Mondjuk az,hogy most felesből lesz egyes az nem egy katasztrófa,lehet enyit baba nélkül is romlott volna.
2008. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nekem az egyik szemem -2,5 a másik-5 körül de sosem adtak olyan erső szemüveget, nem bírnám a különbség miatt.Vagyis, nem + fajta,akkor van esélyem rendesen szülni? Persze majd megbeszélem a dokival is, de idáig egyikük sem kérdezett rá.
2008. jan. 27. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!