Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hcg szint mikor éri el a...

A hcg szint mikor éri el a maximumot, amikortól már fokozatosan csökken a szülésig? Van még esély, hogy él a babám?

Figyelt kérdés

Nekem sajnos csökkent egy kicsit, vérből nézték, de az orvosom szerint párszáz csökkenés nem durva, mikor a hcg-m 20.000 körül van!

Nagyon elkeseredtem. Kis barnázás miatt küldtek vérvételre.

8+3 hetes kismama


2009. febr. 6. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem UH-ra küldött, már lenni kell szívhangnak. Mit idegesítenek ezzel, kérj uh-t!
2009. febr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A barnázásra nem kaptál valami hormonpótló tablettát, vagy kúpot?

És uh-ot nem csinált? Miért küldött vérvétlere?

Ha vannak tüneteid, mellfeszülés émelygés, hangulatváltozás...nem lehet gond!

2009. febr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Barnáztam egy kicsit, ezért küldött vérvételre, meg azért mert még nem vol szívhang, de a doki szerint, erre nem kell sokáig várni, 1 hét múlva rendelt vissza, de azt sejti, hogy el vagyok számolva, valamikor később foganhatott a picúr, erre is kíváncsi volt.

Utrogestant kaptam, az használt is, mióta "szedem", semmi barnázás!

Hát... drukkoljatok... Bele sem merek gondolni a legrosszabba!

2009. febr. 6. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Hcg szint a 12. hétig emelkedik, majd utána csökken. De én még senkitől nem hallottam hogy megmérték a hcg-jét. Lehet attól hogy kicsit kevesebb, nincs semmi baj. Szedd a gyógyszert, pihenj sokat, és ne gondolj semmi rosszra!!!!
2009. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az utrogesztán egy tuti bogyó! semmi baja nem lesz a picidnek! Viszont tényleg pihenj!!!!

Egyébként én is még csak 10 hetes vagyok, (tudom mikor estem teherbe, és klassz dokim van, úgyh mindenhol úgy is számol) de ha utolsó mensitől számolná, már lassan a 14.hetet tölteném.

2009. febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sziasztok! Én nagyon megíjesztettem magam, amikor 7 hetesen csináltam 1 tesztet és halványabb volt, mint az 5. hetes, két nap múlva szintén ilyen "halványabb" volt. A dokim sajnos nem vette fel, így keresgettem a neten az okot. Aztán nagy nehezen megnyugodtam. Mivel 2,5 évre jött a baba 4 sikertelen inszem után (spontán) egyből kaptam Progreszteron (6. héttől) pótlást. És a Wikipédia nyugtatott meg: "A hólyagcsíra külső része, amelyből később a méhlepény lesz, ekkor kezdi el termelni a human chorionic gonadotropin (hcG) hormont, amely az anya petefészkét arra serkenti, hogy progeszteront termeljen." Bár végül szégyelltem megkérdezni a dokit szerintem ez lehetett. Nem volt szükségem annyi HCG-re a Progi termeléshez. Most 13+5 hetes vagyok. Eddig minden rendben a picivel!
2011. jún. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok.

Örülök, hogy minden rendben, gratulálok a babához! :)

Nekem akkor ebből a dologból sajnos vetélés lett, vártunk még 2 hetet, de a baba nem fejlődött, szívhang sem volt... :(

Viszont rá fél évvel már igen, most van egy 1 éves kisfiam! :)

A laboreredmény sajna nem csal, de a terhességi tesztre nem szabad adni! Az mindig egy pillanatnyi olyan állapot, amikor a hcg átmegy a vizeletbe a vérből, és napszakonként ingadozik a vizelet hcg tartalma! Egyszer sötét a csík, egyszer világos..

Nyugi, veletek minden rendben lesz!!

2011. jún. 22. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!