Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszélyes a vizesedés...

Mennyire veszélyes a vizesedés és mitől van?

Figyelt kérdés
33 hetes vagyok és kb a duplája a bokám. A kezeim is kezdenek dagadni...
2011. jan. 29. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

A túlzott vizesedésnél azért szoktak a dokik óva inteni nehogy toxémia legyen a vége, azaz terehsségi magas vérnyomás.


Sokan azt mondják hogy sok vizet kell inni, de nekem (anysomnak is) mindig azt mondta a doki hogy keveset, mert az még inkább nüöveli a dolgot!

Inkább a gyümöölcs ajánlott mert úgy viszel be folyadékot. Ne egyél sós kaját mert megtartja a vizet.

2011. jan. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A só fogyasztásával kell teljesen leállni, és ha nem is megy visszább, fokozódni nem fog.
2011. jan. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pont ahogy az első írta,én nagyon vizes voltam és fehérjét találtak a vizeletembe és 180 volt a vérnyomásom ami késöbb emelkedett még így sürgőségi császárom volt és elég komoly komplikáció volt közben.
2011. jan. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nos én csak toxémia gyanús voltam-végül nem igazolódott.De elkezdtem dagadni,a védőnőm azt mondta, minimális folyadékbevitel-bementem a kórházba, ott közölték, hogy jó nagy marhaságot mondott a védőnő, mert leszek szíves inni napi 3-5 liter vizet és szépen lemegy a víz, mert a vese kidolgozza-így tettem, így történt-tehát igyál sok szénsavmentes vizet-jobb lesz-kivéve, ha toxémia, akkor hirtelen súlygyarapodás-sok hízás, fehérje a vizeletben és magas vérnyomás-ez együtt.
2011. jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Kb mennyi idő alatt ment le a víz?
2011. jan. 30. 10:01
 6/8 anonim ***** válasza:

én is vizesedtem, csak a dokim nem vette komolyan. plusz fehérje és magasvérnoymás. 33.hetesen már anyuka lettem, a lányom 32+5 npra lett meg sos császárral. nekem nem segített az sem hogy elhagytama sót, az sem hogy több fehérjét ettem (sajt, hús), és az sem hogy hogy kevesebb, de az sem hogy több vizet ittam. 32 hétre 25 kilót híztam. szülés után egy héttel már 12 kiló ment le rólam. aztán kb. újabb 1,5 hónappal lement a többi is.nekem már dagadt volt az arcom, és emlékszem iszonyat felemelő volt mikor ismét láthattam a bokacsontomat, mivel egyébként eléggé vékony, csontos volt a bokám, vádlim.


szóval a javaslatom: figyelni a vérnyomást és ha nem megy 6órán keresztül le akkor irény az ügyelet!

2011. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én voltam az utolsó előtti-nekem hamar hatott a sok víz, befektettek kedden-szerdára sokat javult.Szóval hamar segített.
2011. jan. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 31. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!