Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez terhesség lenne? Vagy...

Ez terhesség lenne? Vagy valami baj van? Valakinek hasonló tapasztalat?

Figyelt kérdés
sziasztok. az én történetem a következő. utolsó mensim dec. 16án volt. január 3án együtt voltunk a párommal. január 13 körül elkezdtem érezni hogy megfog jönni a mensim. aztán 17.-én volt vérzésem de olyan volt hogy 17 este barna folyás csak épphogy egy kevés. 18-án 19-én vérzés de nemsok, 20án pedig délután el is mult.eddig a mensim mindig 5 napos volt és nem ilyen formában jelentkezett. amikor elmult a vérzésem utána se mult el az alhasi feszülés--ez a mai napig tart. amikor megjött a vérzés ki is lőttem hogy terhes lennék. de azóta az alhasi feszüléshez társult állandó aluszékonyság,hányinger,föleg este,néha erős fejfájás,szédülés és étvágytalanság. a mellbimbómon a mirigyek kivannak duzzadva,és a hasam alul fel van puffadva.a szagokra különösen érzékeny lettem. voltam orvosnál akkor ha terhes vagyok kb 3 hetes lehettem de semmit se látott. csináltam tesztet nem is egyet. 23 án a reggeli pisiböl x epil teszt halvány 2 csikos volt. aztán rá 2 napra rossmannos olcsó teszt 2 csikos de a második csak fehér. 29én csináltam gravi hcg-set reggeli pisiből,negativ lett viszont ha jobban megnéztem ott a második csik helye. a tüneteim azóta se mulnak. dokinál azóta még nem voltam. a következö vérzésem február 17körül kéne jöjjön. tehát attól nem lehet folyamatosan ilyen panaszom az elözö mensi óta.nem tudom mit gondoljak. ha nem vagyok terhes mi okozza a tüneteket és a halvány tesztet,ha viszont terhes vagyok miért nem erősödik a csikom?? a folyásom is megváltozott bővebb és tejszerű lett,de szaga nincs. egyébként semmi betegségre utaló jelem nincs. több hónapja bromocriptint szedek de sose volt ilywen jellegű gondom töle pedig már szedtem 4 évvel ezelött is pcos és akkor a magas prolaktin miatt. de a prolatinom már jó. tudtok valami okosat mondani? 1-2 hét mulva vissza megyek dokihoz csak szeretném ha valaki akinek hasonló tapasztalata volt megosztaná velem. illetve hogy lehet e hogy terhes vagyok és a tesztek "szórakoznak velem?? irjatok. köszi
2011. jan. 30. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem simán lehetsz terhes.

Nekem 5 hetesen látott a doki először valami kis elváltozást, a 6 hetesen már szív mozgás is volt. Lehet, hogy túl korán mentél. A barnázás, a haspuffadás, a folyás, mindegyik lehet a terhesség jele.

A pozitív teszten a halvány csík is csík, nem hiszem, hogy mindegyik teszt ennyit tévedne.

Menj vissza dokihoz, és kérj tőle laborba beutalót. Vérből már ki kell mutatni. Nekem a nem várt utáni 11. napon is csak nagyon halvány csíkos tesztem volt, viszont a laboromból simán kiderült, hogy baba van a dologban.

Sok sikert, majd írd meg, mi lett a vége a dolognak!


33 hkm

2011. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
szia. voltam tegnap teljes kivizsgáláson. végülis mindent elintéztem de itt nem tudják vérből a hcg-t megnézni csak vizeletböl. szóval a vérképem tökéletes a háziorvos szerint semmi betegségem nincs.a vizeletem eredményei viszont eltérnek. a háziorvos azt mondta ha nincsenek urológiai panaszaim mint pl hogy csíp e vizeletem vagy sűrűn pisilnék akkor ő szerinte ez terhességre ad gyanút. mert a kismamáknak a vizeletében ilyen jellegűek az értékek. márpedig nincs semmi felfázásra utaló panaszom:( rá is irta a nőgyógyásznak hogy ő nem lát belgyógyászati okot a szédülésre és viszont a vizelet eltérésemnek nincs urológiai oka. ezért ő terheségre utal. utána elmentem ezzel nődokihoz de ő semmit se látott:(:( :( ő szerinte hólyaghurutom van.:( de nem fáj nem csip megnéztem a hólyaghurut tüneteit nekem semmi ilyen nincs.voltam már tavaly felfázva az bizony fáj és csip valóban. de most nincs semmi ilyen bajom.:( most a nődoki ujabb vizelet labort és meno tesztet kért pisiből. a szédülésem nem mulik azóta se és a hányinger se. érzem hogy feszül a hasam alul,és ha pl sokat sétálok akkor olyan mintha húzódna össze a méhem. de nőgyógyászati oka sincs ennek a nődoki azt mondta minden rendben van velem. most rendeltem a netröl qupido 10 es érzékenységű tesztet,megcsinálom ha megérkezik. azt se értem a multhéten a nődoki azt mondta hogy csikszerü az endometria. mármint a méhnyálkahártya. most pedig 5mm. és erre azt mondja nem változtak az értékeim. akkor a multkor miért nem tudta megmérni..nem tudo mit higgyek. és azt se hogy a háziorvos miért vágta ráé egyböl a vizeletemre hogy ez terhesség ha nincsenek felfázásos panaszaim. ő se hülye szerintem...csak akkor miért nem lát semmit a nőgyógyász..bár elég régi az uh-ja. de tapintással is éreznie kéne ha csak nem ilyen béna. mert elég vén már. illetve ha ennyire megvan győződve hogy nem vagyok terhes moért küld további vizsgálatokra.? :( a párom is bent volt velem uh-n és azt mondta a nődoki folyamatosan egy pici fekete pontot nézett és ki is nagyitgatta méregette de ezt meg se emlitette a doki. szerinted most mi lehet?? már annyira unom ezt a tudatlanságot....irj EDI
2011. febr. 1. 12:11
 3/16 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy terhes vagy, de nem értem miért vagy ennyire rá görcsölve erre? A végén még ártasz a kis csöppségnek ha van. Ha nem érzed jól magad, pihenj amennyit csak tudsz. Túl sok vizsgálat sem tesz jót, ilyen kicsikén. Én nem akarlak elkeseríteni, mert ha szeretnél babát, hajrá. Én 16 hetes terhes vagyok, a tesz halvány csíkos volt, de rá három napra már virított a második csík is. Azon kívül ilyen kicsi terhességben, igen sok tünetet mondtál. Lehet ha én vagyok nagyon szerencsés, hogy az első harmadban az aluszékonyságon kívül más tünetem nem volt, de szerintem te egy kicsit igen sok tünetet soroltál fel. ahozz, hogy terhes legyél, nem kell minden tünetet érezned, sőt, nekem ez már igen sok. Én biztos hogy nem mennék ilyen gyakran vizsgálgatni, várnék vele 2-3 hetet akkor már minden eldől, vagy az vagy vagy nem. Sok sikert
2011. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy a teszt csak akkor pozitív, ha színváltozás is van, nem csak a csík helyét látod? Mert ha csak egy rózsaszín csíkod van, az negatív teszt. A kettő pozitív, és ebbe nem tartozik bele, ha fénynél látod a szellemcsíkot a második helyén.


Amúgy lehetséges hogy terhes vagy, csak még annyira pici, hogy nem látszik semmi sem, max. a petezsák kezd kialakulni.


Kíváncsi vagyok az érzékeny tesztre, mit mutat. Ha tudsz, tölts fel képet is. :-)

2011. febr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
a 23.án csinált tesztem elszineződött nem csak fehér a második. de nagyon halvány.nekem az elsö fiammal egy szinű volt mind 2 csik.amit 29én csináltam az viszont csak fehér a második. tegnap azt mondta a nőgyógyász hogy a vizeletnek csak a közepe kell,nem szabad az egész vizeletet használni. én ezt nem tudtam. lehet ez volt a bay.csak ha baba van miért nem erösödött 5 nap alatt a csik..nem arról van szó hogy rágörcsölök kedves 3. kommentáló,csupán nem értem a rosszulléteim okát ha kivizsgáltak már.és nincs betegségem. irtam hogy csupán a vizeletem labor eredményei utalnak terhességre. ami pedig a rosszulléteket illeti hogy sok... nekem is aluszékonysággal kezdödött.. és utána jött a hányinger szédülés. az elsö kisfiammal is már 3 hetesen egész nap aludtam,és 4-5 hetesen már rosszul lettem. minden nő és minden terhesség más!azért mert egyikünk nincs rosszul csak alszik,attól a másik nő lehet végighányja a napot:( szóval ebben nem adok neked igazat mert minden ember szervezete másképp reagál egy estleges terhességre. nemtudom terhes vagyok e. azt tudom hogy mit érzek 2 hete. de igazad van elöbb utóbb kiderül. énis kiváncsi vagyok..:( rendben ha megcsinálom a tesztet akkor teszek képet ha kétesélyes lesz.
2011. febr. 1. 14:23
 6/16 anonim ***** válasza:

Remélem kiderül hogy mi a helyzet. Az is lehet hogy felszívódott és azért mutatott az első teszt pozitívat. Mindenesetre ha nem jön meg, akkor úgyis mész ultrahangra, és pár hétig még lehet hogy várnod kell, míg kiderül hogy mi a helyzet.


Remélem csak egy elbújt bébi miatt nincs mensid, és semmi szervi probléma nem áll fenn. :-)

2011. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
szerintem sürgősen válts dokit! Mármint nőgyógyászt, mert vagy tényleg ennyire szar a gépe, vagy nem egy jó orvos. A többiek már leírták, amiket még szerettem volna a tesztekről :)
2011. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Magánlaborban kb 5ezer forintért csinálnak neked HCG tesztet vérvételből, pár óra alatt megvan az eredmény!

Nem kell heteket várni, már rég túl vagy azon az időponton, amikor a türelem a fontos. És tényleg válts dokit! Ha már most nem tud veled mit kezdeni, mi lesz, ha tényleg terhes leszel/vagy? Hogy bízod rá a babád életét?

2011. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
kedves utolsó hozzászóló. igazad van. már próbáltam itt a laborban hogy megcsinálják e mondtam hogy kifizetem de azt mondták ők csak vizeletből nézik. ma jött mega qupido nevű teszt. délutáni pisiből megcsináltam a párom elött. amikor elkezdett végigfutnia rózsaszin mező a kazettán megjelent a pozitiv vonal majd a végén kihalványult és mostmár csak a helye van ott. a párom is látta amikor letelt a 3 perc hogy ottvan . amikor megszáradt a teszt pedig már alig látható. már tényleg nem tudom mit gondoljak. az összes tesztem ilyen volt. van is meg nincs is. egyértelmüen egyik se negativ de ugyanakkor pozitiv se. nem tudom akkor mi okozza a vizeletben az eltérést ami terhességre ad gyanut nemtudom mitöl vagyok rosszul. hameg terhes vagyok miért nem mutatják.. 2 hét mulva kell a következö vérzésemnek jönnie. néztem egy orvosi oldalt ahol irták hogy a középidöben peteérés alatt a méhnyálkahártya 1-2 mm vastag. nekem 10 nappal ezelött csikszerű volt most 5 mm. és középidöben vagyok. tehát vastagabb mint kéne lennie ilyenkor.a papiron az van hogy uterus corpus 31x39mm. amikor az elsö fiamat vártam akkor a doki egyböl mondta hogy puhább a méhem vagy valami. ez meg semmit. váltani fogok dokit csak azt várom hogy megkapjuk a fizetést mert itt csak ez a hülye van meg egy magándoki. szóval nem tudom milehet. a vizeletem eltér a szokásostól és a nyálkahártya is vastagabb mint ilyenkor kéne lennie. igazad van abban hogy a türelmi idöszakom végét járom. amint lehet rendes orvoshoz megyek akinek komoly ultrahangja van.
2011. febr. 1. 18:57
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát, ha pozitívat mutatott, akkor terhes vagy valószínűleg. Azt javaslom, hogy reggeli vizeletből csinálj tesztet. Minél koncentráltabb, annál jobb. Ha az is pozitív, akkor terhes vagy, lehetséges hogy még nagyon picike. Mindenesetre tényleg jó lenne ha minél hamarabb vérvételre mennél, lehet hogy a magándoki ad beutalót kórházba, ahol ezt megcsinálják hamar.


Drukkolok hogy babás legyél! :-))

2011. febr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!