Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héttől veszélyes, ha...

Hányadik héttől veszélyes, ha a köldökzsinór a baba nyakára tekeredik? Meddig tud kibújni belőle?

Figyelt kérdés
2009. febr. 6. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Hányadik héttől? Ez egy kicsit furcsa kérdés. A csavarodás veszélyes, bármelyik héten is történik. Kibújni max úgy tudnak, ha ellentéses irányba fordulnak. Erre nem tudom, hogy melyik baba jön rá...
2009. febr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én értem, hogy hogyan gondoltad a kérdést. Bár elsőre tényleg kicsit furán van megfogalmazva. Szóval félidőtől csökken az esélye a kibújásnak, mert egyre csökken a baba helye és nem tud úgy mozogni. Az első válaszolónak mondom, hogy én hallottam olyanról, aki kitekeredett. Előfordul, bár nem tudatos. Miért kérded? Volt negatív tapasztalatod? Semmi baj nem lesz, ha ebben gondolkozol! Ha baj van, azt te úgyis megérzed!

üdv

5 és fél hós baba anyukája

2009. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ha láttad az Élet az anyaméhban c. dokumentum filmet, abban említik hogy egész sokáig könnyedén kibújnak alóla, húzogatják, játszanak vele, talán már csak a terhesség vége felé veszélyes, ha gondolod nézd meg már nem emlékszem pontosan rá.

[link]

2009. febr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia.Én is ettől féltem egész terhességem alatt, végül úgy született meg, hogy a nyakán volt a köldökzsínór. Egészséges, két hónapos kisfiú. Ne aggódj, a vízben nem okoz neki gondot, csak szülésnél jobban kell figyelni.
2009. febr. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokan úgy születnek, hogy a nyakukon van a zsinór. Ha csak egyszer tekeredik rá, az általában nem veszélyes, mert amikor bibújik a fej, át tudják csúsztatni rajta. Ha rövid a zsinór, vagy többször csavarodott, az már veszélyes lehet.
2009. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!