Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor és hogyan kaptad meg a...

Mikor és hogyan kaptad meg a "kiskönyved"?

Figyelt kérdés

Kismamik, hányadik héten kaptátok meg a kiskönyveteket? Kérdezett valamit a doki előtte?

-Pl: tervezett baba volt? mióta próbálkoztatok?-vagy valami hasonlót?

Minden ország szokásai érdekelnek, írhatsz MO-n kívülről is!!!

Akinek már van baba- a szülés után visszakapta a könyvecskét?

Előre is köszönöm a válaszokat!!!


2011. febr. 1. 18:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Védőnő adja, el kéne menni érte, de én még nem voltam. 12. hét előtt szoktak. 15 h km
2011. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nem a doki adja, hanem a védőnő, kell a dokitól egy igazolás az élő terhességről és ezzel kell a védőnőhöz menni

nem kérdezett semmit sem a doki, sem a védőnő

szülés után mindkét alkalommal visszakaptam

2011. febr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Visszakaptad? Az én esetemben mindig nálam volt.

6-7 hetesen kaptam meg a kisfiammal, most pedig jövőhéten keresem fel a védőnőt, éppen pár napja futottam vele össze. Azt mondta, hogy kb. fél óra kiállítani neki a könyvet. Azt nem tudom, hogy miért, talán lassan ír? :P

Az előzőt másik védőnő állította ki.

2011. febr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok

igen, amikor mentünk szülni, elkérték az összes leletemmel együtt és amikor elengedtek miket a kórházból, akkor hozták a zárójelentéssel

2011. febr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor félreértettem! Azt hittem, az egész várandósság alatt orvosnál/védőnőnél volt.. Persze szülés előtt tőlem is elkérték az összes többi lelelettel együtt, de aztán visszakaptam. De az be sem ugrott hirtelen, hogy addig nem volt nálam :)
2011. febr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

21:49-esnek : igen fél óra kb. kiállítíani és nem azért mert lassan ír, hanem mert rengeteg adatot kell beírni és közben beszélget is veled, nem csak személytelenül ír, mint a gép.

Vissza kell h adják szülésnél a könyvet az a tiéd és kell az anyaságihoz is . vnő

2011. febr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

7. héten voltam orvosnál. Volt szívhangja a babának, így kaptam igazolást a várandósságról. Azzal elmentem a védőnőhöz, aki kiállította a kiskönyvet. Mindig nálam volt.


Kórházban elkérték, majd szülés után amikor "kiadtak" kaptam vissza.

2011. febr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Án a 11. héten mentem először a védőnőhöz, akkor állította ki a kiskönyvet és vette föl az anamnézist. Bizony, minimum fél óra, pedig nálunk már 4. baba... Sok minden megkérdeznek, nem csak azt, ami a kiskönyben szerepel, hiszen a kockázatok kiszűréséhez fel kell venni egy egyéni és családi anamnézist is.

Szüléskor a kórházban majd kérik, hiszen benne vannak az előző vizsgálatok eredményei, de természetesen vissza fogják adni. Nekem máig mind a 4 megvan :)

2011. febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Védőnő adja, én a 8. héten szereztem be. Semmit nem kérdezett, bár elég furán néztek rám, hogy mit akarok ott. Mondjuk még mindig húszévesnek néznek pedig már lassan 35 leszek képzelheted, hogy néztem ki 21 évesen, mikor az első babámat vártam. Emiatt én elmondtam a védőnőnek, hogy mennyire vártuk már a babát (amiből leesett neki, hogy tervezett baba volt). Nekünk 6 hónap alatt jött össze a terhesség, már nagyon aggódtunk, hogy esetleg nem is lehet közös babánk. A férjem felnőttként kapta el a bárányhimlőt, nagyon durva lefolyású volt és ez ugye okozhat terméketlenséget. Hála Istennek végül sikerült, sőt azóta lett még két gyerekünk. :)

Amikor hazahozhattuk a babát a kórházból, visszakaptuk a kiskönyvet is, a zárójelentésekkel együtt. Minden gyerkőcét féltve őrzöm, sose lehet tudni, hogy mikor jön jól még. Ha más nem, emléknek mindenképpen jó lesz. :)

2011. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van. Mindhárommal először a 6. hét után mentem orvoshoz, aki kiállította az igazolást a terhességről.

Egyik baba sem volt tervezett, a természetre bíztuk:)


Utána néhány napon belül felkerestem a védőnőt, aki kitöltötte a kiskönyvet. Valóban, nem 10 perc, mert elég sok mindent fel kell jegyezni, megkérdezni, megmérni.

A kórházban szülés előtt elkérték, de mikor jöttünk haza a kórházból, akkor visszakaptam a kiskönyveket, melyeket máig őrzök egy-egy dobozban, külön készítettem mindhárom gyereknek. Abban tartom egyéb más emléktárgyakkal együtt.

(köldökcsipesz, kórházi kis tábla, férjem szájmaszkja, sapkája, első gratulálós képeslapok stb.)

2, 8 és 11 éves gyerekek anyukája

2011. febr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!