Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki dohányzik terhesség...

Ha valaki dohányzik terhesség alatt akkor a babája nem hal meg az anyában ugye?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 20:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én sem értem meg, hogy lehet valaki ennyire akaratgyenge. Én még így is szidni szoktam magam, hogy nem sikerült a baba fogantatása előtt már legalább egy évvel letenni. Pedig próbáltam, mert mindig a babára gondoltam, és végül is féig-meddig sikerült, de mégis néha-néha visszaszoktam egy-két hónapra. Aztán pont a terhesség előtt kb. 3 héttel tettem le (mintha megéreztem volna). Amióta kiderült, hogy terhes vagyok, még csak egy pillanatra sem jutott eszembe. Pedig több éves dohányos vagyok (kb. 8 évig dohányoztam, elején még csak keveset, de volt mikor napi 1 doboz is elfogyott, erre se vagyok büszke!) Azt meg hogy mit okozhat már leírták az előttem szólók. De szerintem elég abba belegondolni, hogy amíg szívod a cigit, addig a baba nem oxigénhez jut, hanem nikotin kátrány és egyéb káros anyagokhoz. Ugyanazt szívja be ő is!
2009. febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az a picike, akit a szíved alatt hordasz, megérdemli, hogy egészségesen szülessen meg! Még nem késő letenni a cigit. Nagyon sok negatív hatása lehet rá az, ha te dohányzol és ezek közül csak az egyik az, hogy esetleg elhal (bár ez a ritkább esetek közé tartozik).Épp most olvasom egy terhességről szóló könyvben (magyar szülész-nőgyógyász írta), hogy a nikotin hatására lelassul a sejtek osztódása, elsősorban az idegsejteké! Ezen kívül relatív oxigénhiányos állapotot hoz létre a magzatnál. A babád érdekében, inkább légy erős. Sok sikert!
2009. febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha most azt írjuk, hogy nem, akkor nem teszed le?

Sajnos meg van rá az esély, hogy koraszülött lesz, vagy asztmás, vagy bármi egyéb. Van olyan, aki végig cigizett és nem lett baja a babának. Na de ezt nem lehet kiszámolni. Én is cigiztem, míg terhes nem lettem. Előtte tettem le. Ennyit megér! Csodálatos érzés, ahogy a babám mocorog a pocimban és biztos legalább ennyire csodálatos, hacsak nem jobban, ha már a kezemben tartom. Nem kockáztatnék.

2009. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Lányok, itt az a szörnyű, hogy ezt a kérdést 22 hetesen tette fel a kérdező!!! Amúgy egyet értek az előttem szólókkal, egy életet teszel vele tönkre! A saját babád életét!Egy kétgyermekes anyuka
2009. febr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

szia. en kb. 6 evig dohanyoztam, naponta kb15-19 szal cigit szivtam, de amiota megtudtam h. babat varok, letettem es nyugodt lehet a lelkiismeretem, az elso par nap még orulten hianyzott, talan méginkabb mint elotte, aztan csak 1-2 szalat, aztan fel szálat szivtam, mert egyre inkabb gyuloltem magam, mert lelkiismeret furdalasom volt, aztan 3 nap utan vegleg lemondtam a cigirol, es mar a fustjet sem birom.de ha ideges vagyok, neha elojon hogy jo volna ragyujtani, vagy almodok rola, de akkor sem teszem meg. nagy akarat es kiatartas kell hozza

udv.13 hetes

2009. febr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
78%
meg se érdemled azt a babát!!!
2009. febr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!