Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veletek is előfordul, hogy...

Veletek is előfordul, hogy rettegtek a szüléstől, főleg, hogy közeleg a nagy nap?

Figyelt kérdés
33 hetes kismama vagyok, néha azt gondolom, hogy "sima ügy", aztán van mikor letargiába esem és nem tudom, hogy én ezt meg tudom e csinálni. Veletek mi a helyzet?
2011. febr. 2. 12:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia. Gratulálok a picihez. Én még csak 11 hetes vagyok, de nap mint nap közelebb kerülök a "nagy" naphoz, és mindennap meg kell birkóznom a gondolattal, amitől rettegek. Nem tudom leirni hogy mennyire félek a szüléstől, nem tudom mire számitsak, milyen fájdalomra, és legfőképp nem tudom hogy melyik napra készüljek fel. Nincs, és nem is volt, és nem is lesz még egy ilyen, amitől ennyire nagyon félnék.

Neked könnyű szülést és jó egészséget :)

2011. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Megtudod csinálni,legalábbis bízz benne! Azt olvastam,hogy a földön 4 másodpercenént születik egy gyerek,szóval nem csak te kínlódsz abban a minutumban. Amúgy szörnyen fáj,nem áltatlak. Nekem még van 21 hetem a második szülésig. Kitartást!
2011. febr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem felfogás kérdése az egész, van önuralmunk nem hisztizünk, siránkozunk, elfogadjuk hogy ez ezzel jár. És hidd el könnyebb lesz minden. Én se szültem még, majd 2 hét múlva kb, félek, de ez jár a fejemben és könnyebb minden.
2011. febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én már túl vagyok egy szülésen igaz megcsászároztak a végén, de gondoltam megírom, én hogy éreztem.

Mióta az eszemet tudom féltem a szüléstől, mi több rettegtem :( Ez még fokozódott amikor megmondták hogy nagyon nagy a baba, a feje meg 4 héttel nagyobb az átlagnál!

Aztán mikor eljött a nagy nap, 5 perces fájásokra ébredtem, és egy csöppnyi félelem nem volt bennem, egyszerűen nem értem rá félni :)

És ugyan kaptam edát, de a 4*-os fájásokat még éreztem, (5* volt a maximum) és én rosszabbra számítottam. Ezek a fájások simán elviselhetőek voltak.

Szóval meg tudod csinálni, ne izgulj!!! Mindenki meg tudja, van aki többször is :)

drukk neked!

2011. febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

szia


mi is a 33. hétnél tartunk, én most kezdtem el aggódni, mert eddig nem fordult be a baba, és a doki már felkészített h akkor császár amibe úgy ahogy bele is törődtem, de most megfordult :) és most a szüléstől félek, pedig azt gondolom, hogy azért az csak jobb mint a császár.

Próbálj meg ne agyalni, azt mondják aki nagyon retteg rosszabbul éli meg, én mindig elterelem a gondolataimat, és vettem orbáncfű olajat a gátmasszázshoz, hátha megúszom gátmetszés nélkül.

Minden jót!

2011. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egész terhességem alatt nem féltem,vissza gondolva nem tudom miért nem pedig parázós vagyok.Soha nem gondoltam rossz dolgokra.Most,hogy gondolkodunk legyen e második baba mindig arra gondolok,hogy mi van ha történik valami,ez lehet azért van mert nincsenek jó élményeim.

Nyugodj meg,kár előre félni!

2011. febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én 37 hetes vagyok, de nem félek. Fogalmam sincs, mire számítsak, mi fog történni. Lehet, hogy 1 óra alatt meglesz a baba, lehet, hogy sokkal több. De ezen előre filózni tök felesleges. Amikor meg már érzed, hogy indulni kell, akkor szerintem meg már azért felesleges rettegni, mert onnan már tényleg nincs visszaút. :) Végig kell csinálni, és kész.
2011. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia.En egy 3 hetes kisfiu anyukaja vagyok.Elarulhatom neked hogy en is rettegtem a szulestol,es ez gyakran sirogorcsokben tort ki rajtam,viszont ha tudtam volna,hogy ilyen egy szules, egy percet se pazaroltam volna parazasra.Igaz,38 hetesen elkezdtem napi fel liter malnalevel teat inni,szoval lehet hogy az segitett, es neked is csak ajanlani tudom.De leghamarabb 36 hetesen szabad csak elkezdeni.Szoval,ejjel 1-kor mentunk be a korhazba,ekkor mar 8 cm tagulasom volt,es 3-kor meglett a fiam.Nekem csak akkor fajt nagyon amikor mar 1 percesek lettek a fajasok ,de ne izgulj,ki lehet birni.Fel a fejjel!Ha en,aki egyaltalan nem birom a fajdalmat,megcsinaltam,akkor neked is sikerulni fog.Meglatod,amikor eljon az ido,nem is fogsz felni.Csak arra fogsz gondolni hogy hamarosan a karodban tarthatod a babadat.

Konnyu szulest kivanok neked.

Ja, es ne hallgass senkire aki el akar ijeszteni.

2011. febr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 38 hetes vagyok és eléggé változó mértékben érzem a félelmet. Inkább izgulás. Voltam a kórházban egy szülésfelkészítő előadáson ahol szépen elmondtak mindent hogy mi hogy van és lesz és mit miért stb. tehát elméletben tudom hogy mi vár rám. A fájdalomra nem lehet felkészülni, mivel ki tudja kinél hogyan jön és milyen mértékű de én mindig arra gondolok, ott lesz a dokim, a szülésznő, mellettem lesz a férjem, jó kezekben leszünk és annyi nő végig tudja csinálni hát én is/mi is képesek leszünk rá!!!
2011. febr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Esetleg van olyan, aki bepánikolt mikor megindult szülés? Előfordulhat ilyen?
2011. febr. 28. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!