Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Március 10-re vagyok kiirva....

Szucs oliver kérdése:

Március 10-re vagyok kiirva. Lassan lehet igényelnem a Tgyást?

Figyelt kérdés

A főnökömmel nem nagyon vagyok jóban,több hónapja már nem is láttam, a táppénzeimet is az oepbe viszem.

Milyen papirt kell tőle kikérnem az igényléshez?

Előre is köszi:)


2011. febr. 7. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Emlékszem én anno szülés napjáig táppénzen maradtam, és a szülés napjától lett megigényelve a TGYÁS. Nekem akkor ezt javasolták. Az internetről letölthető hozzá az adatlap:


[link]

2011. febr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bocs... lemaradt: amit letöltesz (2 nyomtatvány), abból a pótlapot kell a munkáltatónak/könyvelőnek kitöltenie.
2011. febr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod:)

én azért gondolkodtam el rajta (ha tévedek bocsi első baba)

mert akkor szülés körül már kb kapnám az első tgyást, ha minden igaz.

És még mivel el vagyok maradva a táppénzzel(február végén adom a le a januártól februárig tartó időszakot) még kapnék márciusban egy táppénzt is.

ezért gondoltam hogy hamarabb benyújtom.

2011. febr. 7. 12:11
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezen én is elgondolkodtam. Kb szülés előtt 28 nappal lehet igényelni. És mivel a táppénz 60%, a tgyás meg 70, azzal jobban jársz, és ugyanúgy kapod majd fél éves koráig.
2011. febr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kapod szülés körül, csak szülés után, mert ha hamarabb benyújtod is az igénylést (kiírt időpont előtt legfeljebb 28 nappal), akkor sem fognak utalni, mire szülsz. Majd ha bemutatod az anyakönyvi kivonatot, akkor fogják indítani, jó esetben szülés után egy héttel. Viszont akkor visszamenőleg is kapod.
2011. febr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt nem tudtam:)
2011. febr. 7. 12:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen szülés után fogod csak megkapni.

Én ezért is maradtam táppénzen, valamint mert ha jól emlékszem csak 2 héttel szülés előtt mentem táppénzre, és az első 15 napot a cég fizette, ami asszem akkor 80% volt. De lehet, hogy erre már rosszul emlékszem :-)

2011. febr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

az én esetemben már terhesség eleje táppénzen vagyok:)

Köszi a választ

2011. febr. 7. 12:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, nem fél éves koráig jár a TGyás, hanem 168 napig. TEhát, ha előbb kezded, harabb is fejezed be, de jobban jársz, mint a 60%-os táppénzzel, mert a Tgyás után a Gyed a fizu 70%-a. (van maximuma is)
2011. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. febr. 7. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!