Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vashiány esetén mit ettetek...

TKI Ibolya kérdése:

Vashiány esetén mit ettetek és milyen plusz vitamint kellett szednetek? (34 hetes vagyok)

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:

A legutóbbi laborom szerint még nincs vashiányom, de a doki felírta a Neo-ferro-folgamma-t. Napi 2x kell szednem belőle. Ehhez jön az Elevit, Jodid, Magne B6.

Ezekhez már nem szoktam semmi különlegeset enni, ami éppen belefér a diabéteszes diétába.

2011. febr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Neo-ferro-folgamma-t írt fel a dokim.
2011. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a kérdésért de nincs tőle szorulásotok?Nekem egyébként is nehézségeim vannak amióta kismama vagyok ilyen téren.
2011. febr. 7. 21:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egész (eddigi) terhességem alatt csak vörös húst fogyasztottam (csirkét, pulykát, halat nem). Sok-sok ecetes cékla és gyümölcsök. Mindezek nem tudatosan. Ma kaptam kézbe az utolsó vérvételi eredményem: minden(!) tökéletes - a vas is.
2011. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. 35+4 hetes km
2011. febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem mit kellett volna ennem ,hogy ne legyek vas hiányos és csupa olyat ettem amit kellett: vörös hús,gyümölcs, zöldség,dió, mogyoró stb.Ennél többet már nem tudok magamba tömni.
2011. febr. 8. 08:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Neo-Ferro-Folgammát kell szednem nekem is (3x1), mert rettenetesen vashiányos vagyok (hiába ittam literszámra a céklalevet-amit ráadásul utálok is!). Székrekedés ellen teljes kiörlésű gabonapelyhet, müzlit, kefirt és sok gyümölcsöt-zöldséget próbálok enni... De sajnos így is csak 3-4 naponta sikerül produkálnom...

32 hetes

2011. febr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. febr. 8. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!