Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vashiány árthat a babámnak?

A vashiány árthat a babámnak?

Figyelt kérdés
Most hívtuk fel a laborost és azt mondták hogy vashiányom van. Ez vajon árthat a babámnak ? 25hetes.
2011. júl. 4. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Mindenféleképpen szedjél vasat mert ez nem jó.Az oxigént szállítja a köldök zsinóron keresztül a babádnak.Nekem a doki a Maltofer Folt írta fel,abban folsav is van.De előbb beszélj a dokiddal,hogy ő mit ajánl.
2011. júl. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy nagyon vérszegény akkor nem lesz semmi baja a babádnak.

A terhesség vége felé általában mindenki vérszegény egy kicsit.

2011. júl. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A vérszegénység önmagában semmi problémát nem okoz,ha nem vagy egyébként is vérszegény! Vannak akiknek vérátömlesztés kell szülés után.

Én speciel alapból vérszegény vagyok. Az első terhességemkor szedtem orvosi utasításra a vasat,de a vérkép semmit sem javult. A lányom vérszegény lett. A szülés komplikáció nélkül lezajlott.

A második terhességem során már nem szedtem vasat,szintén komplikáció mentes szülés volt,egészséges lányka született,persze Ő is vérszegény.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyerkőcös,30 heteske

2011. júl. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A babának nem árthat, amennyiben szedsz vasat, elveszi tőled. Minél hamarabb kezdd el szedni, mert idő kell, míg beépül vagy mi :) Első terhességemnél szedtem, de rendszertelenül. Szülés után lement 80-ra a hgb értékem, annál alább már vérátömlesztés kell, én megúsztam vénás vérpótlással. A gyerekemnek 1 naposan 173-mas hgb-je volt (!), a férfiaknál 170 a felső határ... Tehát minden jel arra utal, hogy nem lesz baja a babádnak. Most triplán szedem a vasat, hogy nekem is maradjon! :)
2011. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát engem jól megijesztett a doki hogy anámás lehet a gyerekem meg ilyenek ha súlyos..Amúgy nekem a HGB :115 g/l. És még ezen kívül van még két érték ami alacsony de nem tudom mit jelent. RBC:3,81 T/l és HCT: 0,33
2011. júl. 4. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell túlparázni, de komolyan kell venni. Valóban majdnem mindenki vashiányos a vége felé, de ezt pótolni kell. Nem csak a szülésig van jelentősége (oxigénhiány), hanem szoptatás alatt is, úgyhogy ne hanyagold el magadat sem! Nem jó egy folyton betegeskedő gyerek mellett stresszelni, amúgy sem sokat alszik az ember az elején...
2011. júl. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

28 hétig szedtem a vasat.Mégis vérszegény voltam,pedig 28 volt a vér vasszintje.Az orvos azt mondta szedjem tovább a vasat.De minek,ez már így is túl magas vas érték.

Viszont az egyik ismerős dokinó alánlotta a céklalevet.

2011. júl. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!