Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van ha ajánlották a genetik...

Mi van ha ajánlották a genetikai tanácsadást és nem élek vele?

Figyelt kérdés
20 hetes terhes vagyok az AFP 0,67.-es de a többi leletem teljesen tökéletes voltam kombinált teszten a 12.-ik héten az is jó lett és a 19.-ik hetes uh is egészséges babát mutat, de a nőgyógyászom a protokollra hivatkozik, hogy 0,70-es AFP alatt, ajánlják a tanácsadást. Szerintetek?
2009. febr. 10. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Szíved joga, hogy ne menj el. Az én AFP-mnél szarabbat még nem hallottam, 0,24-es lett...a tanácsadóba elmentem, mert nem értettem, hogy akkor most mi van. Aztán mondták, hogy hasba szúrnának, hogy kiderüljön. Közben meg minden lelet szuper volt amúgy, a tarkóredő is, uh. is. Nem mentem el a hasbaszúrásra, különben is, az én babám, ha kell, betegen is szeretni fogom. Hallottam már nőről, akinek megcsinálták, de ráment a babája, és ott állt kezében a negatív eredménnyel. Az AFP egy f.ság, tőlünk nyugatabbra el is törölték. ma már fejlett annyira az uh., hogy az elég legyen erre. Menj el négydimenziósra, ha ideges vagy, az AFP-t meg felejtsd el! Boldog babavárást!
2009. febr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmi, max betegen születik a babád! Menj el, ne legyél felelőtlen. Vannak olyan betegségek, amit uh nem mutat ki, pl. a Down-kór. Én biztos nem kockáztatnék.
2009. febr. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A genetikai vizsgálat nem tartozik a kötelező csak az ajánlott vizsgálatok közé. Dönthetsz úgyis, hogy egyáltalán nem mész el. Egyébként tudtommal ott is megnézik ultrahangon, amiből még semmi baj nem lehet, csak megnyugodhatsz, hogy szerintük is minden rendben. A magzatvíz vizsgálatot ha Te nem egyezel bele akkor nem végzik el, szerencsére nem úgy, van, hogy ha beteszed a lábad a genetikára akkor azt mindenképpen el végzik.
2009. febr. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Én mindkét babámmal megjártam, hogy alacsony volt az AFP! Az első babának 2000-ben volt 0,62az első, az ismétlés 0,81, most 2008ban a másodiknál 0,71 az első, az ismétlés 0,84!

2000-ben tőlem kapásból elakarták venni a babát! De elmentem genetikára pestre, DE nem a hasbaszúri volt, hanem UH, ahol közölték velem, hogy ennek a babának az ég világon semmi baja sincs! Így nem kellett a szúri!

Most én kérdeztem rá a genetikára! De mivel a határon belül volt mindkét értékem, így nem kellett elmennem!


Te döntésed! És igazad van akár mi lesz, a TIED és szeretni fogod!!!!


Nagyon sok egészséget, és boldog babavárást kívánok!


Üdv.: 25 hetes kismama

2009. febr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem fogalmaztam elég pontosan nekem az Istenhegyi Géndiagnosztikán, a 19 hetes uh-n mondta az orvos, hogy minden ok. a babával. Erre tegnap megyek a nőgyógyászhoz a leletekkel Ő meg belém akarja tenni az ideget.
2009. febr. 10. 08:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálam minden eredmény jó volt,de pont betöltöttem a 35 évemet. Nagyon sokat vívódtam hogy elmenjek-e,de elmentem a 18. hét után, negatív lett. Azóta teljesen nyugodt vagyok nem idegeskedek.Ha nem csináltattam volna meg még mindig tiszta ideg lennék.(ha megszületik a baba elmondhatom hogy mindent megtettem) 29 hetes
2009. febr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Én elmennék !Csinálnak egy UH-ot és lesz egy beszélgetés.Nem vagy köteles beleegyezni semmibe!Ha jó az UH,akkor nem is tanácsolják a magzatvízvételt.

2009. febr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Abból még semmi nem lesz ha elmész, nem kell a hasbaszurit elfogadni ha nem akarod.

Én egyébként hasonló cipőben járok. Rossz lett az AFP-m (0.64) de a 12 hetes kombinált meg nagyon jó. Eddig akárkivel beszéltem (hozzáértővel) mindenkinek az volt a véleménye, hogy a kombinált sokkal-sokkal megbízhatóbb de csak a magzatvízvétel a biztos, vagyis majdnem biztos mert az is "csak" 99% viszont 1% az esély, hogy elmegy tőle a baba.

Ezek után én sem kérném hasbaszurit!

Mikor van egy 1:11000-hez esély down-kórra (ez a kombinált tesztem eredménye), szemben egy 1:100-hoz vetéléssel. A genetikai tanácsadáson is valahogy így gondolkodnak. Menj el de szerintem kb. ugyanezt fogják mondani. Vidd magaddal a kombinált teszted eredményét is. Lehet, hogy 1 perc alatt kipenderítenek ha meglátják. Az AFP nem valami nagy dolog. Már valahová belinkeltem ezt a cikket de most asszem ide is befogom. Olvasd el, az első cikk vonatkozik ide:

[link]

2009. febr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, ha az Istenhegyin mondták, hidd el, és ne parázz!
2009. febr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Az hogy elmész, még nem kötelez semmilyen további vizsgálatra és beavatkozásra.

Amúgy mindenhol emberek dolgoznak, még az Istenhegyin is.

2009. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!