Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlparázom? SOS Felesleges...

Túlparázom? SOS Felesleges rohannom a sürgősségire vagy jól gondolom, hogy inkább menjek százszor feleslegesen, mint hogy baj legyen?

Figyelt kérdés

Napok óta mindjárt megjön érzésem van és időnként nyilalgat ott lennt, belülről. Eleinte nem nagyon aggódtam, úgy gondoltam, hogy normális, de már napok óta tart és kezdek miatta aggódni. Azt hittem, hogy nőni fog a hasam, ezért a fájdalom, de nem látom, hogy nőne. (15 hetes) Sem görcs, sem vérzés, de nagyon nyugtalanít. Hamarosan el tudok szabadulni a munkahelyről és akkor sürgősségi ellátásban megvizsgáltatom magam, mert sajnos itt már kettőkor vége lett a rendelésnek. Nevetségessé fogom tenni magam? Felesleges aggódnom? A munkahelyről nem nagyon tudok elkéreszkedni (még nem tudják, hogy terhes vagyok), párom holnap már dolgozik, egyedül nem szeretnék menni.

Azt olvastam korábbi kérdésekben, hogy ez akár fenyegető vetélést is jelenthet és lehet, hogy kinyilt a méhszáj. Ezért is aggósom ennyire.


2011. febr. 14. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jobb félni, mint megijedni. Menj be, és nézesd meg magad, az majd megnyugtat, meglátod. Bár szerintem tényleg nincs baj. Jo babavárást!
2011. febr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én már kétszer voltam hasonló helyzetben. Először tök bunkók voltak, másodiknál adtam borítékot a dokinak, sűrű elnézéseket kértem, hogy ilyenkor jövök, akkor már rendkívül kedves volt :(
2011. febr. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy idegen doki lehet hogy több kárt csinál benned mint hasznot. Én egyszer 33 hetesen mentem be a sürgősségire a doki idegből úgy belém nyúlt, hogy elment a nyákdugóm és 5 nap múlva megszültem.

Csak a saját dokimnak engedném magam megvizsgálni. Nincs magán dokid? Hívd fel őt.Ha nincs akkor keress a neten egy magánrendelőt ahol hétfőn délután van rendelés és sos-ben jelentkezz be.

2011. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Ettől talán még jobban beparáztam. Sajnos nincs orvosom.
2011. febr. 14. 15:26
 5/11 anonim ***** válasza:

Leírom a saját esetemet,nagyon enyhe tüneteim voltak amikor egy szokásos 21. heti kontrollvizsgálatra menve közölte az orvos,hogy annyira kinyílt a méhszájam,hogy nem tudom kihordani a terhességet.

Igen jól gondolod tartsanak hisztis nőnek,de ha kétséged van 1000x menj el feleslegesen!

2011. febr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én első babámnál is, és most a tesónál is már nagyon korán görcsölni kezdtem. Sajnos alkati kérdés, nincs mit tenni. De a dokim rendszeresen nézi a méhszájat, mert ő azt mondja inkább 100× feleslegesen, mint egyszer baj legyen. De tény, hogy magán doki, nem keveset hagyunk nála.

Az a baj, hogy legtöbbször azt hallani, hogy csak a fogadott dokik ilyen készségesek, kedvesek, figyelmesek. Pedig ez mindenkinek járna, csak sajna ilyen országban élünk.

Ha megteheted fogadj fel egy orvost.

2011. febr. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom marha felelötlen vagy 15 hetesen dolgozol és baj van irány az orvos fogadd fel ott rögtön adj pénzt és remélem nemlesz gond menj el tpre.Védőnőnél voltál már??
2011. febr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Miért lennék felelőtlen mert 15 hetesen dolgozom (ma már 16)? Te hol élsz? Nők milliói dolgoznak akár a hetedik hónapig is nagy hassal. A terhesség nem betegség.

Amikor a kérdést kiírtam, nem tudtam elszabadulni a munkahelyemről, mert én tartottam a frontot az irodában és egyébként sem tudják még itt. Leírtam a tüneteimet. Írtam, hogy nem görcsölök, csak kicsit beparáztat ez a mensis érzés és időnként a nyilalgatás. Tény, hogy tényleg nagyon beparáztam, nem tagadom. Tegnap voltam orvosnál és azt mondta, hogy minden rendben, semmi probléma, a "bizonytalan tüneteimre" ő így mondta, írt fel gyógyszert, hogy megszűnjön ez a mindjárt megjön érzés. A méhszáj is zárt, mert megvizsgált manuálisan is és észrevette volna, ha esetleg nyitva. Szerencsémre éppen az rendelt, aki itt a sztárorvos, állítólag nagyon profi. Nem komoly, csak én paráztam be, még nem voltam terhes, talán jobban aggódom, mint kellene. Szóval nem rohantam mégsem az ügyeletre, lehiggadtam és megvártam a tegnapot. Párom pedig megígértette velem, hogy többé nem olvasgatom itt a terhesség kategóriát, mert azt itt olvasott dolgok paráztatnak be feleslegesen.


Köszönöm szépen a tanácsokat. Megnyugodtam, hogy hál'Istennek minden rendben és egy kis extra UH-ot is láthattam a babámról. Mondta az orvos, hogy szépen ficánkol. Annyira csak arra koncentráltam, hogy minden rendben legyen, hogy el is felejtettem kihasználni a lehetőséget és megkérdezni, hogy látszik e a neme. Ez persze utólag jutott az eszembe. Nektek is további szép és boldog babavárást és bocsi, ha kicsit idiótát csináltam magamból a túlaggodalmaskodásommal.

2011. febr. 16. 13:53
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen járok védőnőhöz, már háromszor voltam és ma kezdjük a kismama tanfolyamot.
2011. febr. 16. 13:55
 10/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Örülök, hogy minden rendben van!
2011. febr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!