Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Torokfájásra mit ajánlotok...

Torokfájásra mit ajánlotok ami nektek tényleg bevált?

Figyelt kérdés
Mert nekem egyik szopogatós tabletta, a sós belevizes öblögetés sem használ, hagymát, mézet eszem teát iszom... de nekem semmi nem használ, sőt egyre rosszabb. Nem bírok nyelni, már hangom sincs nagyon, és még soha nem fájt ennyire a tokrom.Nektek mi vát be ilyenkor?
2011. jan. 22. 00:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Napi 1 G C vitamin + béres csepp!

Több, mint egy éve nem fájt a torkom se ;)

2011. jan. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Algopyrin vagy bármilyen fájdalomcsillapító.
2011. jan. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Öblögess egy pár korty svédkeserűvel esetleg, bár az nekem nem vált be soha, egyesek esküsznek rá. Egy kevés fájdalomcsillapító sem árt, és nekem a pasztellák, cukorkák általában segítenek, csökkentik a fájdalmat, főleg ha nagyon kapar. Ne igyál túl hideget, ne egyél túl savasat, fűszereset, erős gyulladásban lehet a torkod. De túl forrót sem szabad. Ha a hétvége folyamán nem enyhül, menj el dokihoz. A forró vizes oldatok is segíthetnek, a hideg vizeset én nem szeretem. Igyál napi 2 Neo Citrant pl, én azt szeretem a legjobban, és napi 3 Strepsils, Tantum Verde, vagy akár csak enyhén mentolos cukorka, ami van, vagy amit szeretsz. A tea sem árt reggel, este, ha szereted, illetve 1-2-szer valami alkoholos öblögetés, fertőtlenítés. Ezt mindenképp elsőként csináld, aztán igyál teát/oldatot, vagy vegyél be egy cukorkát.


Nálam bevált recept, ha nagyon fáj:

Reggel kis öblögetés, ehhez bizonyos szájvizek is használhatóak, ha épp csak az van, reggelihez forró tea (nem szeretem csak úgy magára, de pirítóshoz, vagy tojáshoz, hasonlókhoz tökéletes), aztán ha van lehetőségem, délelőtt megiszok egy Neo Citrant. Ha továbbra is nagyon fáj, akkor beveszek egy szem Cataflamot, az estig eltompítja kicsit, úgyis reggel szokott a legjobban fájni. Továbbá abban van hatóanyag megfázás, influenza ellen is. Délben egy kevés leves, kis főtt krumplival, semmi megerőltető, utána egy narancsos Strepsils, az a kedvencem. Aztán valami gyümölcs, vagy esetleg zöldség, nyersen általában, 4-5 óra körül egy könnyű vacsora (1-2 szelet kalács kis vajjal, vagy pirítós, hasonlók), ezután még egy szem cukorka. Este még ha éhes vagyok, akkor valami gyümölcsöt eszem, vagy egy kis levest, ha van, ha más nem, bögrés leves, de jólesik ilyenkor egy kis capuccino is, tejjel víz helyett. Lefekvés előtt még egy Neo Citran, elég melegen, így amíg elalszom, kellemesebb érzés a torkomnak. Nálam ez maximum 3-4 nap alatt elmulasztja a makacs, erős torokfájást, fokozatosan.

2011. jan. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a Grape Vital grapefruitmag csepp vált be. Ha fáj a torkom, nagyon kevés narancslébe (kb. egy deci) teszem, hogy minél erősebb baktériumölő hatása legyen. Lassan kell lenyelni. Nagyon keserű így, de nekem hatott.
2011. jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szopogatós tabletta, akkor Doloanginnál nincs jobb. izlandi zuzmó van benne- nem egy kulináris élmény, de hat.A Strepsils semmit nem ér, annyi erővel selyemcukorkák is szopogathatsz. Lehet, hogy finom, de a hatása a nullával egyenlő.
2011. jan. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Nekem most a TANTUM VERDE-t ajánlották mint szopogatós tabletta, és az most így érzésre segített is rajta. :)


A Strepsils az egy vicc, akárhányszor használtam, sose csinált semmit. Anyám még javasolt Strepfen-t, de az se segített különösebben.


Még egy bizonyos Symptomed Wick-et ajánlottak a minap, de az nem tudom mennyire hatékony, abban 1000mg paracetamol van ilyen célra.

2015. márc. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!