Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy bajt csináltam azzal,...

Nagy bajt csináltam azzal, hogy 7 hetes kismamaként ellenőrizetlen, piaci, érlelt sajtot ettem? Azt hallottam, az első három hónapban a legveszélyesebb a lisztéria, igaz ez?

Figyelt kérdés

7 hetes kismama vagyok. 2 napja vendégségben voltunk, ahol nagy lakoma volt. A kaszinótojásból direkt nem ettem, erre még emlékeztem akkorról, mikor a nagyfiamat vártam, hogy nem javasolják. Viszont jól belakmároztam a sajttálról. Ahogy ettem, jött oda a házigazda, hogy finom, ugye, mert valami spanyol vagy olasz ismerőse hozta ezeket, az ottani piacról. Minden házi, és amit épp eszek, az 2 éves érlelésű. Akkor esett le, hogy tiszta hülye vagyok, meg sem kérdeztem, át sem gondoltam, csak ettem a sajtokat, valahogy nem kiment a fejemből, hogy ezek is tiltólistásak. Talán még egy kis camambert is ettem.


Tegnap felhívtam a dokimat, kedves volt, de mondta, hogy minekután már megettem, mindegy, máskor ne egyek. Hozzá legközelebb majd csak 3 hét múlva megyek.


Nem is tudom, miért írom le, de nagyon bánt a dolog, félek, hogy a felelőtlenségem miatt baja lesz a babámnak. Olvastam azóta valahol a neten, hogy vagy elmegy a baba a lisztériától, vagy megtámadja a szemét és az agyát.


Tudom, hogy nem szabad most stresszelni, de nem megy, félek, hogy végig fogom idegeskedni az egész terhességet, hogy nem lesz e sérült a gyermekem.


2011. febr. 15. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!

Ilyesmi annyira de annyira ritkán fordul elő, csak persze figyelmeztetni kell a kismamákat, de nem lesz semmi baj! Én is ettem kék sajtot, nem is egyszer, terhesen, mire megtudtam, hogy nem szabad. Most ezt nem azért írom, hogy persze, bátran, de nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy ilyen történjen valakivel.

Ilyesmi olyan helyen fordul elő, ahol sokat esznek hagyományosan érlelt sajtokat, mert ott nagyobb az esély, hogy becsúszik valami.


Koncentrálj jó dolgokra és ne görcsölj, tényleg, mert az viszont tényleg árt, nem csak neked, neki is!

2011. febr. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj azzal ártasz a legtöbbet magadnak és a babának is.
2011. febr. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a terhesség nem betegség hanem egy állapot.

azt edd amit megkívánsz, igaz azért olvass róla- én tuti hogy nem vettem és nem ettem volna sajtot.Sajtot terhességem alatt ettem de olyanokat amiket a nagyobb/kisebb bevásárló kp-ban lehet kapni.

De szerintem nem lesz baja a kicsinek.Házi készítésű sajt.. biztos fini lehetett, de gondolj bele hogy van más egyéb olyan étel még amit akár itthon vagy máshol házilag készítenek és ha romlott lenne vagy más baja lenne akkor azért arról te is tudnál vagy nem..de piacra semmiképp nem kerülne.

Ne aggódj!

(Ui: azért szólhattak volna a "vendéglátók" hogy mi miből van és talán akkor nem ettél volna belőle.)

2011. febr. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem se aggódj, gondolj bele, vannak, akik ilyen tájt veszik észre, hogy jön a baba, mert mondjuk még tünetük sem volt, mint pl. barátnőm. Nála a doki 16 hetesen vette észre, akkor maradt neki ki először. Szinte még az afp-ről is lecsúszott, akkor szerinted mennyire figyelt előtte a táplálkozására? Gyönyörű egészséges kislánya van, lassan 1 éves. Ne gondolj semmi rosszra, élvezd a terhességed!

Én pl. a terhességem alatt ettem rántott camambert. Igaz mindenki azt mondta, ha már meg van sütve, kicsi az esély, hogy benne volt a lisztéria, úgyhogy remélem tényleg nem volt benne.

További szép babavárást!

35+1 hkm

2011. febr. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha valakinek most aktuális: semmi baj nem lett, 2 éves, eleven, egészséges a kisfiam.
2014. febr. 6. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!