Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet ezt túlélni? Tele...

Hogy lehet ezt túlélni? Tele vagyok aggodalommal, és már alig bírom, pedig még nagyon az elején vagyok.

Figyelt kérdés
14 hetes vagyok, de már most elegem van a terhességből. A babát nagyon várjuk, a szüléstől viszont nagyon félek. Úgy szeretnék már túl lenni az egészen. Sokat fáj a hasam, nem vagyok hányos, de bár az lennék, így csak öklendezem mindentől, ha lehajolok, ha szagot érzek, és most is ha csak rá gondolok. Fog ez változni? Úgy érezem nekem szülés előtti depresszióm lesz. Pedig nagyon szeretjük már most a kicsit. De miért nem telik gyorsabban az idő?
2011. febr. 17. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Ó, fog az telni, ne izgulj. Nekem kb. a 16-18. hét óta egyszerűen elrepültek a hetek, hónapok. Az elején azt hittem, sosem jön el a február. Most meg már itt van. Vasárnapra vagyok kiírva, most már azon izgulok, nehogy túlhordás legyen.

Hidd el, nemsokára nálad is felgyorsulnak majd a dolgok. Gyakrabban mész majd vizsgálatokra, nemsokára megérzed őt mozogni is. Aztán szépen kerekedni kezd a pocid, egyre látványosabb lesz.

És pikk-pakk elrepül az idő.

2011. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha félsz a szüléstől, beszélj egy aneszteziológussal, hogy legyen EDÁ-d!

A többi problémádra szerintem az a megoldás, hogy eltereled a figyelmedet valamivel: dolgozz, vagy foglalkozz a hobbyddal, sétálj minden nap!!! Ha ezen pörögsz, tényleg bedilizel. Vannak homeopátiás szerek amik segítenek a terhességi rosszullétben, hányingerben.

2011. febr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Könnyű szülést kívánok neked.
2011. febr. 17. 08:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, hamar elrepül ám az idő! Én is tegnap döbbentem rá, hogy már csak 4 hetem van vissza, és remélhetőleg itt lesz az egészséges kislányom!

Terhesség alatt én is sokszor voltam úgy vele, hogy bárcsak előre lehetne pörgetni az időt, annyira elegem volt mindenből és mindenkiből.

Előttem javasolták a homeos szereket, tényleg van közöttük jó, de ha otthon próbálkozol, vannak házi praktikák is émelygésre.

Nekem nagyon bejött a pattogatott kukorica, és a light cola. Egy-két babapiskóta, gyömbér tea.

A hasfájásnál a gyomorfájdalomra vagy keményedésre gondolsz? A keményedésre szedj magneb6-ot.

Remélem, hamarosan elmúlnak a panaszaid!

Boldog babavárást!

2011. febr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki másképp éli meg a terhességet legtöbben pozitívan de én nagyon negatívan éltem meg. most is csak sajnálatot érzek a terhesek iránt ha meglátom öket.


Nagyon szerettünk volna babát már, így nagy örömmel fogadtuk hogy terhes vagyok végre. El is döntöttem hogy én nem leszek nyavajgos, söt én fitt és üde leszek stb...

6-ik héten derült ki a terhesség kb egy hétre rá jött egy iszonyat mély pont. olyan volt mintha valami megszallta volna az agyamat. rettegtem, hogy elvetélek, iszonyat félelembe voltam éjszakákat nem tudtam aludni. aztán ez elmúl majd kb 8-10-ik héten elkezdtem enyhén vérezni. többször voltunk ügyeleten, de hála isten semmi bajom nem volt csak a méhnyak volt érzékeny így pl pukizástól is barnáztam. rettentes volt a gyomrom, pont mint neked, nem tudtam hányni de bárcsak... és sehogy nem volt jó.

Aztán jött a második trimeszter, hurrá, vagy mégsem?

kb a 15-ik héttöl elkezdtem görcsölni. de csak ülve. irodai munkám volt, és kb 1 óra ülés után iszonyat görcseim voltak. A doki mindig azt mondta ez természetes, de én egyszerüen képtelen voltam ülni, állni meg csak nem állhattam egész nap. de így úgy végeztem a munkaámt hogy felemeltem a számítógépet és állva dolgoztam leginkább. valószínü nem rendesen kapott az alhasam vért ülés közben a baba nyomhatott valamit. aztán nagy nehezen kiírt fél napra a doki (külföldön élek, és itt van olyan hogy munkatilalom és erre kaptam félnapot). ezzel megoldodott a probléma félnapot kénylemesen végig tudtam dolgozni, alig lettek fájdalmaim.

Aztán 30-ik héttöl rettegés koraszülésre minden jel meg volt. állandó fájások, baba nomta a méhszájat ami már elkezdett nyilni. aztán kb a 36-ik héten jött egy rakás kiütés rám. terhességi kiütés. semmit nem tudnak vele csinálni. rettenetesen viszket. éppen augusztus volt és napra sem tudtam menni, mert a naptól mégjobban viszketetett, volt hogy már sírógörcsöt kaptam annyira viszketett. ez meg is maradt a szülés után 7 hétig.

aztán 40-ik héten az összes szülésre utaló jel eltünt, nem voltak fájásaim semmi. viszont minden szuper volt, mind a baba mind én. így 10 napot kellett ráhúznom és akkor küldtek csak korházba ahol még aznap megszültem, ami gyorsan ment de a kitolási rész (ami másnak néhány nyomás) nekem másfél órát tartott.


rengeteget nyafogtam, pedig ha bele gondolok semmi bajom nem volt, ha arra gpondolok hányan fekszenek korházban végig, vagy milyen súlyos gondok lehetnek a terhesség alatt. nekem kis pitiánre dolgok nehezítették meg úgy hogy állandóan nyafogtam.


Amúgy soha nem mondtam hogy nem tudom megcsinálni, és meg is érte. imádom a kislányomat. de most is lassan megy az idö. majd mindig mást vársz. elöször azt várod legyen már 6 hetes aztán hogy fogjon aztán hogy forduljon aztán mikor adhatsz már neki valamit enni, aztán mikor ül már stb... vagy is mindig siettetni fogod az idöt.

2011. febr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. egyébként én nem féltem se a terhességtöl se a szüléstöl. ne olvass rémtörténeteket. gondolj arra hogy mint nekem is mindenkinek meg van a baja, és még is minden szuperul megy.
2011. febr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem se olvass rémtörténeteket a szülésről. Nekem a szülés egy tök jó buli volt, pedig de 1/2 11-kor repesztettek burkot és este 21:10-kor született meg a kisfiam. Az volt a legnagyobb gondom, hogy a vége felé nagyon álmos lettem, amúgy jóket nevetgéltünk a párommal meg a szülésznővel és tök hamar elrepült az idő. A rosszullétek nekem kb 13-14 hétig voltak folyamatosan éjjel-nappal, hát azt nem kívánom senkinek, de megérte! Most a második babát várjuk 7 hetes vagyok és sajna a gyomorbajokat, hányingert, kajaundort nem úsztam meg most sem, de már nincs sok hátra és ez is elmúlik (remélem) és akkor minden szuper lesz! Szóval Te se félj a szüléstől! Biztos minden rendben lesz!
2011. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!