Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet lelkileg "túlélni...

Hogyan lehet lelkileg "túlélni" egy missed ab-ot?

Figyelt kérdés
Ha elhal a baba és már többé nincs szívhangja... :(
2009. okt. 19. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ezzel nem lesz jobb, hogy itt emészted magad. Próbálj meg pihenni és írd meg, hogy mit mondott a doki holnap. Szívből kívánom, hogy minden rendben legyen!
2009. okt. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

egymás utáni 2 nap mondták, hogy elhalt terhesség, nincs szívhang.

Amikor már befektettek, akkor mondtam a dokinak, hogy nézzen már meg mégegyszer, mert van egy olyan érzésem, hogy él a baba. Most vagy anyai megérzés volt, vagy még magam sem hittem el, hogy mi van.

Akkor láttuk, hogy él, és szívhang is volt.Azt mondta a doki, hogy lehet ikrek voltak, és csak 1-et látott, amelyik elhalt.

Szóval nekem megmaradt, és most már 4 éves egészséges kislány.

Szóval ne add fel!

2009. okt. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hány hetes voltál? Csak nem a 9+4, aki ma volt UH-on?? :(

Nekem volt missed ab-om, nagyon-nagyon fájt, rengeteget sírtam, nem mentem közösségbe, utáltam az egész világot, végigjátszottam magamban mindent ezerszer, emlékezni akartam, és soha nem felejteni, gondolatban naplót írtam minden egyes mozzanatról, ami a rövid élete alatt történt...

Ezek mind-mind segítettek, a végén már szabadulni akartam a gondolatoktól, elég volt abból, hogy csak az egyik napról a másikra élek, de nem ment, idő kell a gyásznak, az a legnehezebb, azt bírd ki! Utána jobb lesz, egy szép napon elkezdesz egy ÚJ baba után vágyakozni, amikor már nem az előző akarod pótolni... És új célok lesznek az életben. Én fogyóztam, frizurát módosítottam, kreatív dolgokba fogtam, és szépp lassan, egyre jobb lett, és a 3 hónap letelte után próbálkozhattunk is, persze nem ment rögtön, és amikor megjött, mindig az előző babát akartam visszakapni..., nagyon nehéz volt, de aztán a 3. hónapban (műtét után a 6.) már a 12. napon pozitív lett a teszt, és érzem az elejétől, hogy ez már végérvényes!!

Sok sok türelmet kívánok, hogy ezeket a nehéz hónapokat túléld, és új életet kezdjetek, bár elfelejteni sosem lehet, és nem is kell, de Ő Angyalka az égben, és ha törik,. ha szakad, kettőtök szerelmének gyümölcse!

8 hetes kismama

2009. okt. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ha tényleg te írtad a korábbi kérdést, én írtam, hogy készülj fel mindenre. Várj még az ilyen gondolatokkal.


A kérdésre válaszolva: túl lehet élni, és igen, az idő a megoldás, ami enyhíti a sebeket. Nekem decemberben volt, most, hogy jön a hideg, bent ég a tűz a kályhában, elég sokszor eszembe jutnak azok az érzések. Két hétig voltam itthon betegszabin. Nehéz volt. De négy hónap múlva ismét teherbe estem, és a kisfiam itt rugdos a hasamban, és ő feledteti a bánatot

2009. okt. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz.Nekem fél évvel ezelőtt volt.Még a műtőasztalról is majdnem leszálltam, mondván nem akaram,hogy elvegyék tőlem a gyerekemet.De tudtam,hogy ezzel csak magamnak ártok.Piszok egy érzés.Még ma is.Főleg igy,hogy nekem ebben a hónapban volt az első "próbánk" a babával, és 4 nap késés után ma nagyon görcsölök, és már enyhén vérzek.Több pozitiv teszt után...

Légy nagyon erős, ha valóban elvesztetted, ahogy az előző hozzászóló irta, próbálj kitörni a falak mögül, ne gubózz be.

DE! Kivánom, hogy tévedés legyen, és néhány hónap mulva, egy egészséges, szép pici babád szülessen!!!

2009. okt. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Belül mit érzel?

Én megéreztem,hogy nincs rendben valami a babával.Előtte mindig tudtam vele beszélgetni, éreztem a jelenlétét, megvolt az a bizonyos közös hang.Aztán egyik reggel furcsán éreztem magam.Üresség.Csend.Egyedül voltam.Én is irtam ki kérdéseket, de semmi jel nem utalt missed-re.Csak az,hogy nem "érzetem".Aztán kb 2 nap mulva nem feszült annyira a mellem, nem volt annyira hányingerem, na ekkor már tisztában voltam mi van.11 hetesen egyik este vérezni kezdtem.Ekkor már csak a petezsákot látták.

Tehát, mit érzel belül?

2009. okt. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is sajnálom!

Nekem májusban volt missedem.

Akkor úgy éreztem én is meghaltam amikor közöltén elhalt a terhesség!Szörnyű volt!Azt sem tudtam,hogy mentem haza,kiesett minden!

Útáltam magam és ez egész világot!

A műtőaszatalon is zokogtam amig el nem altattak.

Hazajöttem a kórházból és gyújtottam egy mécsest,muszáj volt gyászolni és elengedni.

3 hónapot mondtak,hogy regenerálódjon a szervezet utánna.

Alig vártam a mensiket,hogy jöjjenek!

Ahogy telt az idő,túl az elsőn,másodikon,már éreztem,hogy közeleg az újabb baba lehetősége és kezdtem boldogan hozzáállni az egészhez!

Már eltelt 5 hónap,de még nem sikerült,de mindig reménykedem és hiszem egyszer én is a kezemben fogom tartani az életem értelmét!

Persze azóta kiderült mi volt a baj,emiatt jobban aggaszt az egész!

De van és lesz gyógyszer ami majd segít!

Mihamaranni gyógyulást neked!

2009. okt. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 hete volt, éppen 12 hetes voltam. A férjem és a barátok segítenek. Már tudok előre nézni. A kontrollon a dokim nagyon rendi volt, kiderült, hogy testileg jól viseltem, és ez megnyugtatott. Várom a mensit, aztán Karácsonykor levesszük a gumit, és várjuk, hogy új baba foganjon.

Szerencsés vagyok, mert már van egy 1 éves fiam, és vele könnyebb feldolgozni ezt az egész sz@rt. Sokat gondolok arra, hogy jobb így, mint egy beteg babát szülni, és nevelni. Nekünk az lenne az igazi lelki teher...

Kitartást Neked!

2009. okt. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly decemberben volt missed-ab om. Én utána egyből teherbe akartam esni, csak erre gondoltam. Január elején megjött a mensim, utána próbálkoztunk és már nem jött meg, pozitív lett ismét a teszt. Persze állandóan aggódtunk, hogy vele minden rendben lesz-e, de 8 napja megszületett a kisfiam, egészséges és tündéri kisbaba:) Pozitívan kell gondolkodni, hidd el a következő terhességeddel nem lesz semmi gond:)

Mihamarabbi babaáldást kívánok!

2009. okt. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom. Én tegnap hittem azt, hogy baj van, nem volt se szívhang, se akkora baba amekkorának lennie kellene. Ma behívtak másik uh-ra, és hál'Istennek minden rendben van. Úgy fordult a baba, hogy nem látszott a szívverés, plusz fejjel volt és azon nem visz át az uh. Még műtét előtt úgyis megnéznek, nagyon-nagyon szorítok, hogy úgy járj, mint mi!
2009. okt. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!