Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nőgyógyásznál végzett...

A nőgyógyásznál végzett ultrahang hasonló a kórházi ultrahangra? Van olyan pontos mint a kórházi?

Figyelt kérdés
A dokimnak is elég jó a gépe, viszont a kórházban ugye sokkal több adatot írnak a papírra. 6 hetes vagyok és aggódom hogy pici a babám, előző sajnos elhalt. Szívműködés már volt, viszent 6 hetesen már mindenhol nagyobb méreteket ír:(
2009. febr. 13. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kizárólag a géptől függ. A doki biztos ugyanúgy meg néz mindent csak max. nem írja le. A kórházi uh-n azért írnak több adatot mert elvileg csak kb.4 vagy 5 kötelező uh van és akkor azért illik rögzíteni pár dolgot, hogy nyoma legyen, hogy meg lett nézve minden rendesen.
2009. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom magán orvosod végezné a vizsgálatot?

Nálunk a kórházban nagyüzem van. 8-12ig meg kell nézni legalább 30-40 kismamát az UH-osnak. Jobb esetben 3-5 perc jut egy kismamára.

Évekkel ezelőtt a második gyermekem első kötelező Uh-jára énis ilyen rendelésre mentem. Elkezdtem kérdezgetni az orvost( nem fogadott orvosom volt) minden féléről. És majdnem kizavart, hogy itt nincs idő ilyesmire.

Akkor megfogadtam, én mégegyszer nem megyek ilyenre.

Elmentem magánorvoshoz, és ő nézte a többit.

Nem 3-5 perc alatt! 20-30 percig.

Most várom a harmadik babánkat, 24 hetes vagyok és csak a 12 hetes Uh-on voltam a kórházban, mert akkor egyben csinálták meg a genetikai vérvétellel.( Nem volt más választásom, itt így szokás.)

A 18 hetes genetikai uh-ot már a fogadott orvosom nézte kerek 40 percig. Nem azért mert baj van, hanem mindent megmutogatott, elmagyarázott. Már napokkal előtte készültem, miket fogok kérdezni tőle. Minden kérdésemre választ kaptam. Mivel eü.dolgozó vagyok, de nem orvos, csak asszisztens,sok olyat kérdeztem, amit egy laikus nem kérdez meg, mert nem tud róla. Mondta is a végén, ő is élvezte, az UH-ozást, mert végre olyan kérdések hangzottak el, amiket nem mindenki kérdez meg.

Ha megbízol az orvosodba és tudod, hogy jó gépe van, és van rá kereted, inkább menj el hozzá.

2009. febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat
2009. febr. 13. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!