Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minek ijesztget az orvos?...

Minek ijesztget az orvos? Normális dolog ez?

Figyelt kérdés
20. heti UH-n vesemedence tágulatot vettek észre a fiamnál, akkor azt mondták jelentéktelen, majd elmúlik, de azért járunk vele UH-ra. Most 25 hetesek vagyunk, a tágulat nem nőtt, igaz meg sem szűnt, 6-6 mm mind a két oldalon. Azt mondta ma erre az orvos, hogy elküld magzati szívUH-ra (amivel nincs is baj) de ilyeneket mondott, hogy lehet, hogy meg kell majd indítani a szülést... Pedig előtte azt mondták, hogy ez csak 10 mm felett kóros, sőt, még azt is hozzám vágta, hogy amikor felfedezték, akkor kellett volna magzatvíz-vételre mennem, amire egyébként ok nem lenne, mert minden eredményem jó. Kicsit most meg vagyok ijedve, hogy mi lesz. Tapasztalatok?
2011. febr. 18. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos erre nem tudom a választ, de engem is megijesztett ma az orvosom. Mert most a 18 hetes UH-n azt mondta, hogy mindent rendben talált, eltérés nincs, de menjek vissza két hét múlva kontrollra. Rákérdeztem, hogy minden OK, de még egyszer megerősítette. De az ismerőseimet nem hívták vissza kontrollra a 18 hetes után.

Szerinted lehetséges, hogy látott valamit, csak nem mondta meg?

2011. febr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Nem hiszem, hogy látott volna bármit, vagy ha igen, akkor biztos mondta volna.
2011. febr. 18. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem még korai nagyon megijedni. Persze, megértem, hogy aggódsz, én is aggódnék. egyik ismerősünk kisbabájuknál először vesetágulatot láttak, majd azt mondták, eltűnt, később vesevezeték-tágulatot vettek észre, megindították a szülést (35 vagy 36. héten), kiderült, hogy nincs az sem. Szóval menj el a vizsgálatra, mert jobb félni, de még nem lovald bele magad semmibe. Kívánom nektek, hogy minden a legnagyobb rendben legyen!
2011. febr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nálunk is találtak, 4d-uh. De azt mondták h értéken belül van.
2011. febr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Menj el 4D-re maszekhoz. Nagyon korrektül elmond mindent. Ettől függetlenül menj vissza a dokihoz is, mert a 4D nem helyettesíti a klinikai vizsgálatokat.

Nekem folyamatosan mondták a rossz dolgokat.

20. heti Uh-on még nem láttak bajt, a 24.-en már a koponyája, a belei, a köldöke és a placenta is problémát mutatott. Hetente genetika és uh. Hétről hétre fogytak el az addig fennálló problémák. Már azt is mondta az egyik doki, hogy el fog halni a baba 30 hét körül ennyi bajjal. 35+4 hetesek vagyunk. Már semmi baj nincs, csak a köldökében maradt hiba, ami nem okoz különösebb problémát. Hétfőn befekszünk megfigyelés miatt, ennyi. Végig idegeskedtem a terhességet, ijesztgettek jobbra-balra, aztán a végén közölték, hogy minden rendben.

Kérd ki más doki véleményét is, ha a tiéd ennyire bunkó.

2011. febr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!