Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes vagyok. Minimális...

7 hetes vagyok. Minimális (1-2 csepp) Barnás-rózsaszínes hüvelyváladékom van 2 napja. A hasam fájdogál. Kérlek nyugtassatok meg, hogy ez belefér egy normál terhességbe és nincs semmi baj a babával?!

Figyelt kérdés

Több helyen olvasom, hogy ez akár normális is lehet a hormonváltozások miatt, illetőleg a szervezet hiheti, hogy eljött a menses ideje. Nekem az a baj ezzel, hogy a ciklusom mindig egyforma, és nem most van itt az ideje az álmensesnek. Félek, nehogy a vetélés jeleiről legyen szó.

Azt is írják több helyen, hogy a vetélés nagyobb mennyiségű és élénpiros vérzéssel jár. Ehhez képest nekem barnás-rózsaszínes és minimális. Kérlek titeket kismamák, akiknek volt, van ilyen problémátok, írjátok le a tapasztalataitokat. Azokéra is kíváncsi volnék (sokat segítene) akik már megszülték a babájukat!

Köszönöm


2011. febr. 19. 20:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

1-2 csepp még nem hiszem, hogy nagy baj, lehet hogy a méhszájtól jön.

Érdemes lenne azért 7főn elmenni a dokishoz, ő tud választ adni, hogy minden oké-e?

2011. febr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb megnyugtatást az orvosod adhatja egy vizsgálat után. Nézd sok mindenkivel történt sok minden ezen az oldalon, de ez nem lehet mérvadó. Igenis, egy terhesség alatt az orvosod van a legtökéletesebben tudatában annak, h Nálad mi a helyzet, nem számíthat ilyenkor hogy xy is így volt, és nem lett semmi baj. Nyugodt, higgadt maradj, és ne aggódj feleslegesen, inkább hívd fel a dokid, és beszélj vele, mintsem utólag bánd, h "csak" itt kértél tanácsot. És ezzel nem szeretnék senkit lebecsülni, én is szívesen olvasom a hozzászólásokat, sok hasznos tanács van itt, de itt a babádról van szó! Kívánok minden jót Neked és a Babádnak is!!!
2011. febr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Mint a köröm,annyi rózsaszínű maszatom volt.3 napi fekvés ellenére se maradt meg.

Nem akarlak hitegetni,de a rózsaszín nem jó,irány a doki,kérjél kúpot.

Ez most nem rajtad múlik,igazából nekem is azt mondták 50-50 százalék,hogy megy,vagy marad.

2011. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, menj mindenképpen orvoshoz. Sajnos ez nem fér bele egy normál terhességbe, nézesd meg magad, ha lehet, minél hamarabb! Én barnáztam az első terhességem elején, nem volt vészesen sok, de ahhoz épp elég, hogy a frászt hozza rám. Még aznap bementem az ügyeletre, és kiderült, hogy "csak" egy vérömlenyem van. De ennek ellenére is pihennem kellett végig, és kaptam gyógyszert is. Utána minden rendben volt. De én a helyedben nem haboznék, mennék, mert ha kevés, ha nem, mégiscsak rózsaszín.:( Drukkolok, hogy rendben legyen minden a Babával, és írj majd!
2011. febr. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Ne kérdezz,menj dokihoz ő aki megmondja mi a helyzet,mert ha a neten nézelődsz megbolondulsz,és az sem neked sem a babának nem jó!a doki tudja,hogy ilyenkor többet aggodunk és nem veszi rossz néven,én mindig kérdezek,inkább legyen felesleges mint össze vissza aggódjam magam!
2011. febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz!!!!!!!!!

Fenyegető vetélés.


Mindkettő terhességemmel így voltam.

Kaptam utrogestant, és semmi baj nem lett.


A második babával nem vettem komolyan, "csak" feküdtem, de a boyót nem tartottam sürgetőnek (az utrogestan az progeszteron hormon, amire addig van szüksége a szervezetnek, amíg nem alakult ki a placenta; kb 12-14. hétig).

Amikor 4 nappal később elmentem dokihoz, látszott egy méh méretű bevérzés a méhem mellett. Ne tudd meg, mennyire nagyon szégyelltem magam, hogy nem azonnal mentem dokihoz!


Amúgy nekem úgy volt, hogy este rózsaszínes volt, majd másnap barnás, több. Mintha barna fehérfolyásom lett volna.


A lányom 12 hónapos múlt a pici még idebent van, 16 hetes :)


Amúgy, ha kapsz rá hormont, és pihensz, nem emels nagyot, nem tornázol, nem szexelsz, akkor semmi baj nem lesz! Ez még nem annyira vészes, csak kevés valószínűleg a te szervezetedben is a progeszteron.

2011. febr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
sajnos veteles lesz a vege...keress fel egy orvost mert lehet hogy megmentheto...
2011. febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, írd majd meg, mit mondott a doki.


és egyébként nekem is azt mondták, hogy vérzés mellett kb 30% az esély, hogy a baba megmaradjon. ha a hormonhiány okozza a vérzést, akkor a gyógyszer segít, és megmarad a baba.


menj el, a doki csinál ultrahangot, látni fogjátok, hogy minden rendben van, dobog a pici szíve :)


Írj majd!!!! Drukkolok. Mondanám, ne aggódj, de én ilyenkor órákon át bőgtem. De minden rendben lett :)

2011. febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
10:14-es voltam, bocsi
2011. febr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Sziasztok Kedves Ismeretlenek!


Csak szeretném elmondani, hogy ennyi aggódást, törődést még ez ideáig sohasem kaptam, főleg nem idegenektől. Mindenkinek NAGYON HÁLÁS VAGYOK, hogy időt és fáradtságot nem sajnálva válaszolt! Azért voltam kíváncsi a Ti véleményetekre is, mert a dokit hiába hívtam fel a problémámmal, ő azt mondta, hogy ágynyugalom, és majd a megbeszélt időpontba menjek, ami két hét múlva esedékes. De minekután olvastam a hozzászólásaitokat, kedden elmegyek egy ultrahangra meg az orvost is meglátogatom.

Még annyit kérdeznék, azoktól a kismamáktól, akik szedtek vetélés elleni gyógyszert, hogy annak semmilyen kárósító hatása nem lehet a babára nézve ugye???

Még egyszer köszönök mindent! Ígérem Ti lesztek az elsők, akiket tájékoztatok!

Nagyon sok jót kívánok mindenkinek!

Üdv.: Laura

2011. febr. 20. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!