Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok az...

20 hetes kismama vagyok az elmúlt héten 2* vérzett az orrom, ez normális?

Figyelt kérdés
Terhességem előtt sohasem vérzett. Vérnyomásom inkább alacsony, mint magas. Ez miatt nem akarom az orvosomat zaklatni. Nektek is volt ilyen?
2011. febr. 21. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Megesik, hogy terhesség alatt gyakrabban vérzik az orr, mert a hormonok hatással vannak a nyálkahártyára is, kiszárítják azt. Emellett a terhesség alatt a simaizmok lazábbak (így a vérerek falai is), így azok kitágulnak, ezzel elősegítve a gyakoribb vérzéseket. Pl. rajtam állandóan kék-zöld foltok voltak, már egy enyhébb nyomás hatására is... már szégyelltem magam, néha úgy néztem ki, mintha összevertek volna, én meg nem is tudtam, hogy ott a folt :S
2011. febr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lemaradt: [link]
2011. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is vérzett kétszer, először megijedtem, de közölték, hogy normális terhesség alatt. Előtte 3x vérzett életemben, azóta sem vérzett. Ne aggódj!
2011. febr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem is sokat vérzett terhesség alatt, azota sem és előtte sem. szedjél c vitamint, valamit segít. de ne izgulj ez teljesen normális
2011. febr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem végig vérzett az egész terhesség alatt minden nap, éjjel is. A háziorvosom írt fel kenőcsöt rá, de vény nélkül is kapható, Unguentuum nasale a neve, ezt kell reggel és elalvás előtt belekenni az orrodba. Mérsékelte, utána már csak az orrfújásom volt véres.
2011. febr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Dettó, ha kifújom mindig véres. Influenzával együtt kezdődött, gusztusos volt :/. De ez legyen a legnagyobb bajom, tényleg. A vérnyomásom meg 2 napja mértem, 90/60, úgyhogy nem attól van. :)
2011. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 25 hetes kismama vagyok. kb 3 hete kezdődött nekem is, eleinte csak ha kifújtam, akkor láttam, hogy véres, majd egyik nap a munkahelyement voltam és szó szerint ömlött a vér az orromból. Azonnal haza, irány a doki, megmérte a vérnyomásom 115/70 volt. Azt mondta nincs gáz, kaptam Rutascorbint, 1 hétig szedtem reggel este 1-1. Azóta semmi, de még csak nem is véres egy picit sem. Sok párologtatás, és semmi izaglom! :)
2011. febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!