Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes kismama vagyok, első...

32 hetes kismama vagyok, első babóm lesz idáig mindössze 10 kilót hiztam. Tegnap a dokim azt mondta hogy sok, mert még van a szülésig, addig is fogok hizni. Mennyit kellett volna hiznom?

Figyelt kérdés
2009. aug. 22. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan nincs, hogy kellett volna.

Inkabb ugy mondom, hogy egy atlagos testalkatu nonel a legtobb orvos a 10-15, konkretan a 12 kg-os sulynovekedest szoktak celul kituzni, de hallottam mar olyat is, hogy osszesen 8-9, max tiz kilot vart el az orvos. De ezek nem farkastorvenyek, vekony testalkatuak boven hizhatnak tobbet is, a tulsulyosoknak kevesebbet szoktak javasolni, mert ugye eleve vannak tartalekok.

Nekem a dokim azt mondta, hogy az utolso hetekben kb 400 grammos sulynovekedes varhato hetente, de az utolso ket hetben mar nem kell ezzel szamolni, mert sokan akkor mar nem hiznak, illetve az is lehet, hogy a baba akkor mar megszuletik.

2009. aug. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a 32.héten 8 és fél kilónál tartottam. A végére 12 kg lett belőle. Sose mondta se a dokim,se a védőnő hogy sok,sőt megszoktak dicsérni) szerintem nem olyan sok az a 10 kg sem.
2009. aug. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor én megsem merek szólalni.45kg keztem és most vagyok 64kg.Csak a védőnő szúrt le a doki meg sem emlitette.38 hetes vayok
2009. aug. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 29 hetes vagyok és most tartok 8-9 kg-nál, szóval lehet, mire 32 hetes leszek, már rajtam is lesz 10 kg. Eddig azt mondta a védőnőm, jó ütemben hízok. Szerintem nem gond.
2009. aug. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Általában 10-15 kg hízást szoktak emlegetni "normálisnak". Persze ez teljesen egyén függő. Én a több, mint 4 kg-os kisfiammal 9 kg-ot híztam, pedig ha már csak ránézek egy kajára hízok...

Szerintem nincs olyan, hogy mennyit "kell/kellene" hízni terhesség alatt. Amíg az eredményeid rendben vannak és jól érzed magad, addig ne aggódj! Annyit egyél, amennyi jólesik! (Volt olyan pl.,h. egy fél kg zúzapörköltet ülő helyemben bedolgoztam...)

2009. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2009. aug. 22. 20:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért lenne sok. Az én babám a 37. héten döntött úgy, hogy kibújik, és 16 kg plusszal mentem szülni. 2 hétre rá már le is ment belőle 12...

Meg ez attól is függ, hogy pl nem vizesedik-e a bokád. Nekem a víz volt kb 3-4 kg sajnos...

2009. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!