Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25. hét után elvesztett...

25. hét után elvesztett magzattal a kórházban mit csinálnak?

Figyelt kérdés
A barátnőm 26 hetes terhes volt, amikor elvesztette a babáját baleset miatt. A buszon utazott amikor ütközött a busz és úgy esett, hogy elkezdett vérezni, elment a baba. A kórházban ilyenkor hova kerül a baba, mert a barátnőm azt hitte hogy megkapja hogy eltemesse, de nem adták neki oda. Szeretném a segítségeteket kérni, hogy mit tanácsoljak neki, vagy mivel tudom megnyugtatni a babával kapcsolatban. Köszi
2011. febr. 22. 10:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom de nagyon sajnálom.
2011. febr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

első v.


eszembe jutott hogy minden buszon történt balesetnél van biztosítás ha van jegye az utasnak.


szóval érdemes lenne megérdeklődni hátha kap valamiféle kártérítést.


Nem hozná vissza a babát de ha megilleti ne hagyja veszni.


a 24. hét a határ azelött nem és azután már kell küzdeni a koraszülött életképes babáért.

2011. febr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

24 hét után már koraszülésnek számít, tehát ki kellett volna adniuk a testét szerintem!

Nagyon sajnálom!

2011. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos semmit... Elnézést a durvaságért, de elégetik. Nagyon sajnálom :( Viszont, azt mond neki, hogy neki is jár az egyszeri anyasági támogatás ami 64.000ft körül van, és a férjének az egy hét "apasági" szabadság. Tudom, ez nem vigasztal, de azért kár bent hagyni... Az egy hét talán jót tesz nekik, hogy együtt lehetnek
2011. febr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Borzasztóan sajnálom a barátnődet,ez szörnyű érzés lehet!

Ha a baba halva születik,vagy pl. ilyen esetekben meghal,akkor nemtudják anyakönyvezni és ezáltal a kórház temeti el,az ő halottjuk lesz.Nem adják ki a szülőknek,mert nincs neve magyarán.

Remélem azért lelkiegben hamar rendbe jön,és majd a babát tervezik.

2011. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Őszintén sajnálom,részvétem,és kívánok sok lelkierőt a barátnődnek.


Kórházba érdeklődjetek,ne hagyjátok magatokat lerázni.


Barátnődnek jár az egyszeri anyasági támogatás,és érdeklődjetek utána a busz társaságnál is,kártéírítés biztos jár,tudom most az anyagiak járnak a legkevésbé az eszébe,Segíts neki mindenben!

2011. febr. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Előzőnek... .nem számít koraszülésnek. A méhen belül elhalt magzat testét nem kell kiadni!!! 37. betöltött hét után kell akkor is kiadni, előtte úgy hívják csúnyán, hogy "méhen belül elhalt magzat". Más ha megszületik, csak szülés közben lesz baja... Tényleg nagyon sajnálom. Nem adhatják ki, csak ha utána járnak, kikönyörgik a születési anyakönyvi kivonatot (ami mondom hivatalosan nem járna), és utána elintézik a halotti anyakönyvi kivonatot. Csak úgy a testet eltemetni nem lehet.
2011. febr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ahogy az előttem szóló írta,elégetik.A kártérítés mindenképp jár,ne hagyja magát semmivel lerázni.
2011. febr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt is elég durvának tartottam, hogy reggel munkába menet történt a baleset, és estére már ki is engedték. Erről mi a véleményetek?
2011. febr. 22. 11:02
 10/21 anonim ***** válasza:
Micsoda? Kiengedték? Ezt nem hiszem el, itt valami nem stimmel!!! Egy ekkora magzatot vagy meg kell szülni, és utána két nap kórház, vagy császárral kiemelik ha úgy látják bajt okozhat. Nem engedhették haza, itt valaki kamuzik!!!
2011. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!