Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25. hét után elvesztett...

25. hét után elvesztett magzattal a kórházban mit csinálnak?

Figyelt kérdés
A barátnőm 26 hetes terhes volt, amikor elvesztette a babáját baleset miatt. A buszon utazott amikor ütközött a busz és úgy esett, hogy elkezdett vérezni, elment a baba. A kórházban ilyenkor hova kerül a baba, mert a barátnőm azt hitte hogy megkapja hogy eltemesse, de nem adták neki oda. Szeretném a segítségeteket kérni, hogy mit tanácsoljak neki, vagy mivel tudom megnyugtatni a babával kapcsolatban. Köszi
2011. febr. 22. 10:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a barátnődet.

Lehet nem fog tetszeni amit írok,de a kórház nem tapintatlanságból jár így el.Csak azért kezelik így a magzatot,mert elméletileg az anyának könnyebb feldolgozni egy vetélést,mint egy halva született gyermeket.Márpedig ha eltemetik akkor nevet adnak neki,és egy életen át kijárnak a sírjához...Talán egy vetélést könnyebb feldolgozni.(bár az is szörnyű)

Jogilag élő személynek akkor számítana,ha a szülés után élt volna,vett volna legalább 1x levegőt stb..Akkor el lehetne nevezni,és megkaphatná a barátnőd.De mivel valószínűleg nem élve született,ezért nem számít "jogilag".Ezeket nem rosszindulatból írom.

Kérdezd meg a barátnődet,hogy neki hosszútávon hogy lenne könnyebb feldolgoznia...

Nagyon sajnálom....

2011. febr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Micsoda szörnyű dolgok vannak! Egyszer olvastam egy történetet a [link] egy elveszített kisbabáról és a kórházi kiadatásról. Először meg akartam keresni a fent említett oldalon, de az első sztori után összeszorult a szívem. Segíteni akartam pedig...
2011. febr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Kedves Csurcika!

Remélem igazad van abban, hogy így könnyebb feldolgozni.

Van egy barátnőm, akinél a 32. héten vették észre, hogy ikerterhes (10éve történt). Rá két hétre már nem élt az egyik baba. Megcsászározták, és soha nem láthatta a kislányát, neki sem adták ki, mert már a méhen belül elhalt. A mai napig nem tudta feldolgozni, azt mondja könnyebb lenne, ha legalább sírja lenne a picinek.

De lehet, hogy többször van úgy, ahogyan Te írod, és nála csak azért alakult így, mert az életben maradt kisfiú a meghalt picire emlékezteti.

Kedves Kérdező!

A barátnődnek kell éreznie, neki hogyan könnyebb, és kiharcolni azt a lehetőséget, ami elviselhetőbbé teszi a történteket.

2011. febr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Szörnyű, ami történt, remélem a barátnődnek és a férjének minél előbb sikerül továbblépni lélekben!


Én úgy tudom, hogy elégetik, vagyis elhamvasztják őket a le, vagy kioperált testrészekkel, meg hasonlókkal együtt. Sajnálom!

2011. febr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Elég szörnyű. Nehéz lesz neki.
2011. febr. 22. 11:48
 16/21 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem a barátnődnek!
2011. febr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
nagyon nagyon nagyon sajnálom ami történt!!!!! én is rengeteget bkvztam pocakkal, és mindíg féltem :( anyósom ugyanígy veszítette el első babáját anno. utánna még született neki 4 egészséges! fel a fejjel és kitartás!!!! sok erőt kívánok, és "jobbulást"!!!
2011. febr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Valóban szörnyű tragédia,ami történt.Nagyon sajnálom!!

Úgy gondolom ez elég ocsmány dolog,hogy nem adják ki és csak úgy elhamvasztják.Én biztosan mindent megtettem volna,hogy megkapjam és tisztességben eltemessem.Hiszen egy életről volt szó,egy babáról és nem pedig egy kioperált daganatról vagy akármiről.Ez már koraszülés és nem vetélés.


Ebben az esetben én nem tudom mit lehet tanácsolni,hogy könnyebb legyen,ezt mi akik nem éltük át (szerencsére) úgy sem tudjuk megérteni csak sajnálni.Minden esetre nagyon sok erőt kívánok nektek és kívánom,hogy mihamarabb foganjon egy új baba,aki egészségesen megszületik majd!!!

2011. febr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én is elvesztettem a babámat a 20. héten. Nem kérdik meg, hogy kéred-e, veszélyes hulladékba kerül és elégetik. De talán tényleg könnyebb így. én nem bírtam volna ki, ha még el is kell temetnem. Így szép emlék marad meg róla, elképzelek neki egy pofikát, volt neve és megtartom a szülinapját. Most lenne márciusban 1 éves. Engem is hazaengedtek már másnap reggel. Nem kell ezen csodálkozni, otthon jobban regenerálódik az ember a szerettei között. Azóta már ismét várandós vagyok, 30 hetes pocaklakóm van. Részvétem az ismerősödnek! Hidd el, most csak a harag beszél belőle, ami teljesen érthető, de pár hónap múlva ő is jobbnak fogja látni , hogy nem kell a temetőbe mászkálni, elég csak ha gondol rá. Kitartást kívánok nekik!!!
2011. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Jajj, ez borzalmas, rettenetesen sajnálom:(


A nem élő magzatot elégetik. Ha ennyi idősen megszül valaki, és a baba akkor még él és utána hal meg, akkor adják ki a testét eltemetésre.


Nekem a 22.héten volt egy tragédiám:(

2011. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!