Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes kismama vagyok, az...

8 hetes kismama vagyok, az elejétől fogva táppénzen. Úgy néz ki becsődől a cég ahol dolgoztam. Akkor már nem fog járni a táppénz? És a Gyed? 3 éve dolgozom ott

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha becsődöl a cég, akkor igényelj álláskeresési támogatást. Mialatt kapod, biztosítottnak minősülsz, így járni fog mind a tgyás, mind a gyed. Kicsit bajolósabb az igénylésnél, de legalább járni fog.
2011. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És semmiképpen ne írj alá semmilyen papírt. Ha a táppénzed alatt csődöl be, szerintem jár a táppénz, mert azt az OEP fizeti (de nem vagyok benne biztos).

Keress egy munkajogászt, mert szerintem a felszámolást követően, ha esetleg másik babát is szeretnél a gyes alatt, utána is jár majd neked tgyás és minden egyéb...

2011. febr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nem így van. Ha a cég megszűnik, akkor a munkaviszony is megszűnik, vagyis a következő babánál csak akkor fog járni a pénzbeli ellátás, ha újra lesz biztosítotti jogviszony.

Ugyanígy a táppénz is, ha megszűnik a cég, és a munkaviszony, akkor onnantól csak passzív táppénzre vagy jogosult, aminek időtartama 30 nap.

Megkereshetsz munkajogászt, de felesleges kidobni rá pénzt, mert mást nem tud mondani, a felmondási védelem a rendes felmondásra vonatkozik, a cég megszűnése esetén a munkaviszony megszűnik akár terhes vagy, akár táppénzen vagy.


Mint írtam a megoldás az álláskeresési támogatás, az biztosítotti jogviszonyt keletkeztet, és mivel a szükséges időd megvan, így jogosult leszel tgyásra és gyedre.

2011. febr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
menj a munkanélkülibe,kérj álláskeresésit,és akkor fog járni tgyás me gyed is.
2011. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!