Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes kismama vagyok....

16 hetes kismama vagyok. Októberben megszünt a munkaviszonyom de volt 240 nap munkaviszonyom tavaly és tavaly előtt. Utána munkanélkülit kaptam februárig és ez alatt terhes lettem. Járna nekem táppénz?

Figyelt kérdés
Eddig nem jártam utána mert ugy tudtam nem jár,de a védőnőm mondta hogy szerinte jár és a tb fizetné.Nem tudom hogy van ez a 180 biztositott nap és hogy mi az ami a terhesség alatt jár és mi jár szülés után.Segítenétek?
2009. máj. 14. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudomásom szerint passzív táppénz jár, de a legjobb, ha bemész az Egészségbiztosítási pénztárhoz és ott elmondják.

Üdv, és boldog pocakos napokat!

2009. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nemrég jártam ezeket végig. Nekem decemberben szűnt meg a munkaviszonyom, előtte 340 napom volt bedolgozva. Április 20ig kaptam a munkanélkülit, még biztosított vagyok június 4-ig, onnantól fizethetek. Januárban lettem terhes.


A munkanélküli lejárta után még 45 napig vagy biztosított. Tehát ha pl. febr. 15-én járt le a munkanélkülid, akkor április 1-ig voltál biztosított, tehát ha nem fizetted eddig magad után a tb-t, vagy nem vállalta át helyetted senki, akkor sürgősen menj be az illetékes tb-be, ott adnak egy formanyomtatványt, és azzal be kell menni az apehba. Ott adnak csekkeket, amin minden hónapban fizetned kell 4500ft tb-t, ha nem vállalja át pl. a párod. Ha átvállalja, akkor az ő fizujából fogják levonni. Ha magad után fizeted a tb-t, akkor nem mehetsz táppénzre. Visszamenőleg meg pláne nem.


Ez olyan, mint pl. amikor dolgozol, elmész mondjuk 2 hétre szabira, és közben megfázol. 5 napig beteg vagy. Ha visszamész dolgozni, nem mondhatod, hogy te márpedig a 2 hét szabid alatt 5 napot beteg voltál és arra táppénzt írjanak!


A 180 biztosított napnak az számít, hogy pl. a munkahelyedről mentél táppénzre, vagy pl. még a munkanélkülit addig kapnád, amíg megszülsz. Tehát ha valahonnan kapsz pénzt (munkahely, munkaügyi, tb) akkor biztosított vagy és szülés után jár a gyed, majd a gyes.

Ha magad után fizeted a tb-t, akkor csak a gyesre leszel jogosult. Ja és ezekhez a családi és az egyszeri anyasági.


Ilyen helyzetben terhesség alatt semmi sem jár. De, ha a munkaügyiben kaptál olyan papírt, hogy még regisztrált munkanélküli vagy, csak már nem kapsz ellátást, akkor azzal a papírral be lehet menni a helyi önkormányzathoz/polgármesteribe és lehet kérni, hogy rászorultsági alapon fizessék ők a tb-det.


Ha nem fizedet, vagy nem kapod meg az önkormányzattól az egészségügyi támogatást, akkor nagy bajban leszel, mert utólag, amíg nem voltál biztosított, minden vizsgálatot (labor, UH, terhesgondozás) ki kell majd fizetni, a szülésről, kórházi tartózkodásról ne is beszéljünk.


Ezt csak addig kell fizetned, amíg meg nem születik a picur, mert ha kapod a gyest, akkor abból levonják.


Nálunk (Miskolc) ez így működik. De azért menj be mihamarabb az egészségpénztárhoz! Remélem tudtam segíteni!

Üdv: 21 hetes

2009. máj. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!