Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha naponta regglire eszek 1db...

Ha naponta regglire eszek 1db (max.2db zsemlét) mellé 2dl tea, azután ebédelek a suliban (átlagos menza kaja) és estére is (6 óra előtt) 1 zsemle + alma vagy egy pohár tejet iszok, fogyhatok?

Figyelt kérdés

110kg vagyok most. Betelt a pohár, rosszúl érzem magam a bőrömben, nagyon. Ami azt illeti, nem nassoktól vagy egyéb "elkényeztetéstől" híztam el, hanem a rendszertelen és egészséges táplálkozástól.


Sajnos tisztában vagyok vele, de nem tudok változtatni. 1 hónapra 20ezer forint se jut ételre, ezért nap mint nap a kenyeret meg a vajat esszük, vagy épp azt ami van. Tükörtojás, sültkrumpli... ami olcsó, de laktat.

3éve még tök jól néztem ki, de mióta megváltozott az életszínvonalunk sajnos, és olyan szinten felborult minden, hogy vagy 30kilót híztam fel és elegem van, de nemtudom hogyan fogjak neki annak, hogy megszabadujlak tőle.

Ezért kellene valami olyan kis egyszerű diéta amit simán megtudok vásárolni, mert amiket olvastam... Hát olyan cifra dolgok vannak benne amit sztem még sosem vettem, és fogyasztottam.


Ezért gondoltam én, ha naponta nem eszek többet 3-4 zsemlénél megeszek mellé 1-2almát, vagy teázok, és jobb napokon a suliban még főtt ételt is tudok enni, akkor hátha lefogyhatok. Könyörgöm valaki segítsen, bármi kiindulópontot adni hogy mit tegyek!!


2011. jan. 2. 20:40
 1/3 Krisz85 ***** válasza:
77%

Hát barátom nem vagyok könnyű helyzetben de talán rész megoldás létezik a problémádra. Egyrészt, a legolcsóbb sport ahhoz hogy fogyj, a futás volna. Sőt a Te esetedben, nem írtad milyen magasságú vagy a 110 kiló nem kevés, ezért lehet az elején nem is futnod kéne, hanem tempósan sétálnod.


Amivel igy első körben meg kéne barátkoznod az a hüvelyesek, a lencse és a bab lesz a két haverod.

EGyrészt azért mert brutál alacsony a GI indexük, vagyis a bevitt tápanyag zéró testmozgás esetén sem okoz nagy inzulin teremelést a testedben, tehát kevésbé hízol tőle. Nagy a fehérjetartalma, és rostot is tartalmaz. Nyilván ne főzelékként kéne bevinni, mert abba van liszt, baromi olcsó a lencse, nézd csak meg tescoban, fillérekért meg lehet venni, és van benne fehérje, igen nem állati eredetű, de még mindig jobb mint a semmi ,vagy a menza kaja. A menza kaját meg cseréld el valami haveroddal, vagy add el neki a menzajegyed, stb, magyarán váltsd pénzre, abból meg pár adag tejsavófehérjét szintén tudsz venni. De el kellene kezdened edzeni és a kaját mérni amennyire csak lehet, vizet inni tudsz gondolom, a kajában pedig a hús, és a lencse kéne domináljon, a hús alatt sovány húsra gondolok, még mielőtt kifakadnál hogy drága fél kiló csirkemell 500 ft a piacon, nézzd meg a felvágottak árait, és hasonlítsd össze, 30 x 500 ft az 15 ezer ft a maradék meg elég lesz a lencsére, meg a babra, kicsit egyhangú de még mindig jobb mint a sok rossz kaja. Namármost ha ez megvan, kéne hanyagolni az olyasmiket, hogy fehérliszt, só és cukor, minden féle cukort kerülj amit csak lehet, kóla, gyümölcslé stb,


Gyümölcsként még almát ehetsz , annak is alacsony a GI indexe. Továbbiakért írj privát mailt légyszives. Köszönöm.

2011. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

pár tanácsot tudok adni (saját tapasztalat :) )

1 ami a legfontosabb az akaraterő!

1 hét alatt le tudtam adni 8KG-ot. 172 centi vagyok és 75 KG voltam.


étrendem: sok gyümölcs, csirkemell (párolva) rizzsel.

min 1 óra intenzív torna: felülés, fekvőtámasz, súlyemelés. ezeket otthon is elvégezheted nem kell sehova menni és ami a legjobb, hogy ingyen van.


ha éhes vagy igyál meg egy nagy pohár vizet és utána már nem fogod olyan éhesnek érezni magad.


a gyorskajákról, szénsavas üdítőkről, Chips, alkohol, olajban sült ételektől le kell mondanod!


fehérkenyér helyett egyél barnakenyeret.

2011. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem tejet ne igyál, mert zsíros!! Vagy pedig csináld azt mint én (ha szereted) Vizezd fel a tejet.
2011. jan. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!