Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetesen orvosom cx1000méhny...

24 hetesen orvosom cx1000méhnyak állapotot állapított meg, beutalt a klinikára. UH, fájásmérés,16 nap fekvés, seduxen, magnézium után engedtek haza. Itthon is szigorúan feküdnöm kell. Kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Meddig kell feküdni, seduxent szedni, meddig tudta hordani a babát? Nem ártok a babának a seduxennel, és rám miért nem hat? Nappal sem alszom, éjjel is sokat fent vagyok. Egyáltalán, miért írnak fel seduxent az orvosok?
2011. febr. 25. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szoktak ilyenkor nyugtatót felírni, mert ellazít, leállítja a fájásokat, méhösszehúzódásokat. Hat az rád, hidd el, csak nem érzed. A babádnak semmi baja nem lesz tőle az égvilágon!!! Ez teljesen bevált szokás. Régen ilyenkor napi 2-3 konyakot itattak a kismamával, ma gyógyszert írnak.
2011. febr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szó szerint így voltam, csak én nem feküdtem be saját felelősségre a kórházba, mert volt itthon egy másfél évesem. A seduxen engem teljesen leszedált, 1 hónap mulva könyörögtem hogy hadd hagyjam abba. Azt mondta ha 1 kiló kenyérnél nem fogok nagyobbat emelni, és fekszek sokat oké. erre a gyermekem bekerült a kórházba, én egyértelműen vele, néha csak kellett emelgetnem. 35 hetesen azt mondta az orvos ugy kivagyok tágulva hogy bármelyik pillanatban jöhet(+ erős fájások), bőgve jöttem el, de nem maradhattam bennt a kórházban hisz a gyerekosztályról "ugrottam" át a nőgyógyászomhoz. A fiamnak nagy szüksége volt rám.

38.- dik héten született meg a baba!!!!!!!!!!!!

Szóval nyugalom, kövesd az orvos utasításait! Semmi gond nem lesz. Jó egészséget!!!

2011. febr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Seduxen részben nyugtató, de nagyobb részt görcsoldó!!
2011. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem már 20 hetesen 1.5100 volt az értékem, tehát a külső méhszájam is nyitva volt.Akkor még csak sok pihenést javasolt a doki, igaz nekem nem volt még akkor másik babám meg tudtam oldani.Aztán a 32. héttől kinyíltam végig, egy újjnyira, na akkor be akart fektetni, de saját felelősségemre maradtam otthon, non-stop fekvés, de tényleg csak fürdeni és wc-re keltem fel.Aztán a 36. héttől újból felkelhettem, és akkor már annyit jöttem-mentem mint előtte, és mégis kiírt időre szültem.Hát azt nem tudom hogy mi lett volna ha nem tartom be az utasításokat(szerencsére).Ja, és nekem semmi gyógyszert nem kellett erre szedni, igaz nem keményedtem.
2011. febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem már elég korán voltak keményedéseim, de nem fordítottam kellő figyelmet rájuk, ezek szerint. Megálltam, mély levegő, egy kis pihi és ment a napi pörgés, munka, család stb. tovább ezerrel.

Nekem ő már a 4. babám, ezért is gondolom, hogy fokozottabban figyelnek, és sajnos múlt januárban volt egy missed ab-om is. Az orvosom szerint a korom (37) nem játszik ebben szerepet, hisz sokkal fiatalabb kismamáknál is előfordul ez.

Igazság szerint fizikailag "kirobbanó" formában éreztem magam, ezért se vettem észre,vagy figyeltem fel arra, hogy sűrűbben keményedik a hasam. Pedig ez már egy figyelmeztető jel volt.

2011. febr. 27. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!