Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem hízok valóban gátolom...

Ha nem hízok valóban gátolom a fejlődését a babának és érezzem magam rosszul ettől? Másnak is boldog boldogtalan beleszól a hízásába terhesen?

Figyelt kérdés

20 hetes kismama vagyok, második babámat várom. Elsővel ugyanennyi kilóról indultam 69 ről (177 cm vagyok) fel is jött a végére vagy 18, alig bírtam ledolgozni a szoptatás vége után (14 hó), rosszul voltam magamtól a kinézetemtől, de oké nem arról szól a terhesség, meg a szoptatás időszaka hogy én mit érzek...

Akkor anyósom, anyám, barátnőim azt hajtották, nem baj majd leadom,(kicsit lesajnálóan) ilyenkor kettő helyett kell enni stb.

Most örülök hogy semmit se híztam még, sőt fogytam mivel eleinte nagyon rosszul voltam.

Igenis megválogatom hogy mit eszek, nem vagyok hajlandó zabálni csak azért hogy nekik jó legyen.

Anyósom képes volt kikutatni a kiskönyvemet hogy mi van beírva híztam e meglátta hogy még fogytam is, és teljesen kiakadt,hogy én féltem az alakomat és veszélyeztetem a gyerekemet, és nézzem meg majd 2 kilós lesz meg ilyenek.

És hogy neki kötelessége szólni, mert az ő unokája is. Normális ember amúgy eddig jól kijöttünk de úgy csinál mintha kb. 40 kilós lennék és anorexiás.

Az orvosom szerint minden oké, vitamint szedek, ő csak egyetért ezzel hogy ne hízzak csak azért mert muszáj összeenni mindent.

Folyton tömnének. Anyám is annyit jegyzett meg hogy kislányom, ez nem a fogyókúra ideje, de nem értik hogy ez nem fogyókúra.

Ha kívánnám a pacalt zsíroskenyérrel meg csokifagyival este 10kor akkor megenném, de nem kívánom.

Más anyukák-kismamák mint kívülállók véleményére lennék kiváncsi hogy most én tényleg önző dög vagyok és a gyerekem látja majd kárát?


2011. febr. 25. 20:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Persze ez most úgy tűnik hogy sose legyen nagyobb bajom ennél hogy etetnének és mi bajom is van tul.képp. Kedves tőlük meg biztos aggódnak, de a kérdésem lényege hogy tényleg jogos hogy ennyire felfújják ezt?
2011. febr. 25. 20:55
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha nem azért nem eszel, mert nem akarsz hízni, akkor nincs ezzel semmi baj. Nyilván majd később valószínűleg megjön az étvágyad. Ha minőségi ételeket eszel (tápanyag és vitaminok szempontjából, természetesen nem az árára gondolok), akkor az ég világon semmi baj nincs.

A terhesség első harmadában én is fogytam. Igaz, csak 4 kg-ot, de fogytam.

Csak a rokonság kedvéért ne tömd magad, majd eszel, ha megkívánod. Az a fontos, hogy ne koplalj, de a leírásodból az jön le, hogy erről szó sincs.

2011. febr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az első terhességem elején 3 hónapig mindent kihánytam. Lefogytam 10 kilót! Utána sem szedtem fel sokat.nagyjából a terhesség előtt súlyomra híztam meg. A lányom 2,80-al született. Egészséges kisbaba volt.
2011. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nincs szó ilyesmiről:) A lánykámmal eszek főzeléket általában kenyérnek teljes kiőrlésűt választok nem kenek rá több deka margarint, sovány felvágottat eszem, sok zöldséget gyümölcsöt, édességet nem fogyasztok, párolok, grillezek ilyesmi, tehát odafigyelek de nem éhezek és nem koplalok.

De már akárkivel eszek (a férjemet leszámítva) mindenki vmi pluszt oda akar tenni a tányéromra, na egy kis túrórudi, meg ugyan cukrozzam már meg a teát stb. holott nem vágyom rá. És kétségbevonják hogy valóban nem kérem, azt hiszik Rubint Réka a példaképem (ez se tudom honnan jött anyósnak gondolom a storyban olvasta)

2011. febr. 25. 21:09
 5/15 A kérdező kommentje:

Na igen a súllyal jön anyós is, hogy neki a fia 4500 gramm volt és (mivel a pocaklakó fiú) ő is tuti ilyen nagy lesz (de miért lenne ez biztos?) szóval ő már egy 3 kilós baba esetében azt fogja mondani hogy megmondta hogy ez lesz...na hát ez van, majd vhogy túlleszünk ezen is.

A lányom 3800-al született.

2011. febr. 25. 21:11
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Az megérthető dolog, hogy vigyázol a súlyodra, én is tanultam az elő terhességemből. (18 kg plusz, alig bírtam lefogyni)Szóval próbálok nem kétpofira enni és mindent, amit megkívánok.

De, arra mindig figyelj, hogy ne a terhesvitamin tartson egybe!

Minőségi, főtt kajcsik, gyümik! Naponta többször kevesebbet!

Az nem példaadó, hogy "egész terhességem alatt 5kg-t híztam". Ez nekem inkább visszatetsző. Ez egy más állapot, más energiaigényekkel. 8-10 kg az "ideális" hízás.

2011. febr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első terhesség alatt 20 kilót híztam a másodikkal 12 kg-t. A két gyerek pont ugyanakkora súllyal született(3850)

Ne foglalkozz senkivel egyél úgy és azt ami jólesik.

Nekem is csak annyi volt a különbség a két terhesség vége között hogy a másodiknál nem pihegtem 5 méter séta után.

2011. febr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 3.babámat várom. Az első kettővel 30-30kg-ot szedtem fel, 4850gr és 4100gr...

Most 29hetesen 13kg-ot fogytam. A baba majd 2kg most...

Szóval nem függ össze.

2011. febr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem vagy önző dög, és a gyereked semmiképpen nem láthatja kárát. Ha rendszeresen eszel, egészséges, minőségi kajákat, semmi baja nem lesz a babónak.

2 gyereket szültem, egyiket 3,45-el, másikat 3,6-al. Mindkettővel szűk 8 kgt híztam (176 cm 56 kg-ról indultam).

Ha annyi pénzem lenne ahányszor én ezeket hallottam a 2 terhességem alatt, nagyon gazdag lennék:D Hogy nézzek magamra, hasam sincs, miért éheztetem a gyerekemet stb.

Pedig ettem. Nem zabáltam, ettem napi 5-ször. Mindent megettem amit megkívántam.

Nekem szerencsém volt az orvosaimmal. A két babát 2 dokinál szültem. Az egyik gyerekkori jó barátom (sajnos abbahagyta a szülészkedést), a másik a férjem unokatestvére. Szval ha kellett, ha nem mondták a véleményüket. Ők azt mondták, higgyem el a baba megkap mindent amire szüksége van. Olyan mint egy kis élősködő (bocs a kifejezésért), ha a csontjaimat kell lebontani, mert a babának arra van szüksége, akkor a szervezetem azt fogja tenni. Mindent elvesz tőlem, tőled amire szüksége van. Ő nem tud hiányt szenvedni. (Szélsőséges esetekben persze igen, de erről szó itt nincs).

Ne foglalkozz senkivel, úgy csináld, hogy NEKED jó legyen, mert akkor a babának is jó!


Boldog babavárást neked!

2011. febr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ne aggódj :) én a másik véglet voltam, a végén igyekeztem minél hizlalóbb kajákat enni, hogy nőjön a baba, de ez butaság, ettől nem nőtt meg, az én kg-im is csak jöttek fel. 2,75-tel született a lányom (igaz, többen a családból ugyanígy 2,8 körül), rám 12 kg jött fel és 6 kg plusz maradt. Az utolsó hónapban híztam csak 4 kg-t, hogy "nőjön" a bébi, nem jött össze :) Még le se adtam a plusz kg-kat, jön a 2., és olyan vékony vagyok, mint lánykoromban, betegek lettünk, napi fél pirítós ment le, plusz némi tea. Aztán ahogy meggyógyultunk, most már normálisan eszem, de nem kívánok én sem pacalt stb., és vitaminozok, gyümölcs, zöldség.


Szóval csak nyugi genetika is a baba mérete, nem attól függ, mennyit eszel, a baba "elveszi" magának, ami kell (Ca,vitaminok, stb.) :) szép babavárást!

2011. febr. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!