Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem hízok valóban gátolom...

Ha nem hízok valóban gátolom a fejlődését a babának és érezzem magam rosszul ettől? Másnak is boldog boldogtalan beleszól a hízásába terhesen?

Figyelt kérdés

20 hetes kismama vagyok, második babámat várom. Elsővel ugyanennyi kilóról indultam 69 ről (177 cm vagyok) fel is jött a végére vagy 18, alig bírtam ledolgozni a szoptatás vége után (14 hó), rosszul voltam magamtól a kinézetemtől, de oké nem arról szól a terhesség, meg a szoptatás időszaka hogy én mit érzek...

Akkor anyósom, anyám, barátnőim azt hajtották, nem baj majd leadom,(kicsit lesajnálóan) ilyenkor kettő helyett kell enni stb.

Most örülök hogy semmit se híztam még, sőt fogytam mivel eleinte nagyon rosszul voltam.

Igenis megválogatom hogy mit eszek, nem vagyok hajlandó zabálni csak azért hogy nekik jó legyen.

Anyósom képes volt kikutatni a kiskönyvemet hogy mi van beírva híztam e meglátta hogy még fogytam is, és teljesen kiakadt,hogy én féltem az alakomat és veszélyeztetem a gyerekemet, és nézzem meg majd 2 kilós lesz meg ilyenek.

És hogy neki kötelessége szólni, mert az ő unokája is. Normális ember amúgy eddig jól kijöttünk de úgy csinál mintha kb. 40 kilós lennék és anorexiás.

Az orvosom szerint minden oké, vitamint szedek, ő csak egyetért ezzel hogy ne hízzak csak azért mert muszáj összeenni mindent.

Folyton tömnének. Anyám is annyit jegyzett meg hogy kislányom, ez nem a fogyókúra ideje, de nem értik hogy ez nem fogyókúra.

Ha kívánnám a pacalt zsíroskenyérrel meg csokifagyival este 10kor akkor megenném, de nem kívánom.

Más anyukák-kismamák mint kívülállók véleményére lennék kiváncsi hogy most én tényleg önző dög vagyok és a gyerekem látja majd kárát?


2011. febr. 25. 20:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
jaj nagyon köszönöm a sok választ!!!! Megnyugodtam!
2011. febr. 26. 07:58
 12/15 anonim ***** válasza:

Én elég sokat híztam,de ettem is az tény.Engem is zavart ettől függetlenül,hogy tömnek,pláne anyósom aki hihetetlen mértékű kaját volt képes nekem kiszedni.Kb. 3 férfinak való adagokat.Azt legszívesebben visszaadtam volna,hogy mégis mit képzel,azért nem disznó vagyok...engem meg az idegesíít,hogy lépten nyomon azt kérdezik,hány kilót híztam.Nem azt,hogy hogy vagyok,a baba hogy van,vagy ilyesmi,mindenkit az érdekel hány kg vagyok.


Mostmár nagyon a végét járom,szóval nem érdekel,de a következő babánál,hasonlóan hozzád fogom csinálni,mert azthiszem én is vért fogok izzadni majd a kilók leadásával.

2011. febr. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én is találkoztam olyannal,akinek az első kérdése az volt na és mennyit híztál,erre én:fogytam.Hát az meg,hogy lehet-kérdezte tágra nyílt szemekkel,majdhogynem rosszindulatúan.Nekem is csak annyi kellett hozzá,hogy rosszul legyek ételtől,víztől,bármitől.De a mai napig nincsennek evési rohamaim,akkor eszek amikor kell,amit kívánok,de csak mértékkel,mert ha bezabálok minden kijön belőlem.Nem mások véleményével kell foglalkozni,te tudod mi a jó neked és az jó a babának is!
2011. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én 27 hetes vagyok és eddig összesen 2 kg-ot híztam. De nem aggódom, mert a baba szépen fejlődik, több mint 1000 g, akkora amekkorának ilyenkor lennie kell. Ugyanannyit eszem, mint terhesség előtt, ráadásul koraszülés veszélye miatt feküdnöm kell, tehát semmi mozgás, semmi sport. Igaz gyógyszert szedek, Spiropentet, és erről azt olvastam, h némelyek fogyasztószernek használják. Lehet, h emiatt nem jött fel túl sok rám.

Csak az orvosodra hallgass, azokra ne figyelj, akik szerint egy kismamának többszörösére kell nőnie.

2011. márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Bár a Te gyereked már iskolás, másnak talán jól jöhet. Első terhességem alatt fogytam 25 kilót. A babám 3500 g lett.

Most eddig 7-et fogytam, a baba korának megfelelő méretű (félidőt hagytuk el épp)

Nem lett kis súlyú a kisfiam sem emiatt. Csak sokat hánytam, és nincs étvágyam.

2023. júl. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!