Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van egy 2és féléves kisfiam,...

Van egy 2és féléves kisfiam, és nagyon szerettem volna kistesót, és most hogy összejött boldogtalan vagyok. Élt át valaki hasonlót?

Figyelt kérdés
Rögtön összejött, most vagyok 6 hetes terhes. Napok óta csak sírok, nem tudom elfogadni hogy lesz még egy baba, megőrülök a gondolattól, hogy nem csak a fiam lesz, úgy érzem kezdek belerokkani. Annyira akartam, és most olyan gondolataim vannak, hogy remélem mégsem vagyok terhes, kedden megyek orvoshoz. Megőrülök hogy így érzek. Volt valaki hasonló helyzetben?
2011. szept. 4. 17:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Mindig furcsa, amikor gyarapodik a család. Hamarosan természetes lesz, hogy többen vagytok. És ne légy szomorú, mert a pici is az lesz.
2011. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Én ugyanígy éreztem, de idővel elmúlt. Sokszor megfordult a fejemben, hogy jaj minek kellett ez nekem, én csak egy gyereket tudok szeretni, inkább visszacsinálnám. Most 28 hetes vagyok,alig várom hogy itt legyen, teljesen átértékelődtek a dolgok bennem. Jól van kitalálva ez a 9 hónap, te is másképp fogod idővel gondolni.
2011. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok és köszönöm.Valahogy úgy érzem ez nem fog változni, de nagyon nagyon szeretném, hogy változzon.El sem tudom képzelni, hogy újra kezdjem a babázást, pedig tényleg akartam.Nálatok ez meddig tartott?Nektek is voltak rossz gondolataitok?Borzasztó embernek érzem magam
2011. szept. 4. 17:44
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
Az nem jó. :( Nekem ugyanez a szitu, 2,5 évesem van és ha nem is rögtön de 3 hónap alatt összehoztuk a tesót, most 21 hetes vagyok. Nekem egyáltalán nem voltak ilyen gondolataim, nagyon örülök neki! Akkor gondoltam arra, hogy "mi a fenének kellett ez nekem már megint" amikor elkezdődtek a rosszullétek de nagyon durván. De persze azt nem gondolja komolyan az ember csak kikészültem, hogy hetekig megint nagyon rosszul voltam.
2011. szept. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én attól rettegek, hogy nem lesz annyi időm a nagyra, akit mindennél jobban szeretek, nagyon összenőttünk.Attól, hogy minden megváltozik, most is egyfolytában rosszul vagyok, émelygés, hányinger, és a lelkigondok, és most is rossz anyának érzem magam.Félek milyen 2 gyerekes anyukának lenni, pedig minden vágyam ez volt, de most úgy érzem NEM NEM nekem csak a kicsifiam kell!.....borzasztó érzések
2011. szept. 4. 18:06
 6/19 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk hetek kérése és itt a kisTesó:-) amugy 3 éves a Kisfiúnk:-) Nekem meg az a felfoghatatlan egyenlőre,hogy hogyan lehet 100%-osan megosztani az "érzést",h a kisFiam ne érezze magát "Másodiknak",hisz eddig CSAK Ő volt és most lesz VALAKI MÁS IS... szóval hogy ne legyen lelkiismeret-furdalásom emiatt...

Én már nagyon várom picibabás időszakot,minden perce maga a CSoda:-)

2011. szept. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hidd el ugyanezt éreztem, minden vágyam az volt megint pocakos legyek, hogy lássam milyen aranyosak a tesók, sorolhatnám.És kedd óta valami történt és az egész átfordult
2011. szept. 4. 18:10
 8/19 anonim ***** válasza:

szia, elképzelhetőnek tartod, hogy nem fogod szeretni, ha kibújik, és a kezedben tartod majd? én nem....az anyai érzések ugyanúgy elöntenek majd, és el se tudod képzelni, hogy ő ne legyen. legalábbis szereintem. az én első kislányom úgy jött össze, hogy én nem igazán vágytam rá, csak a férjem, és a terhesség alatt semmi anyai érzésem nem volt, nem mondom, hoyg ellenérzésem volt, de nem vártam különösebben....aztán mikor megszületett és odarakták rám, hát az elmondhatatlan volt, azóta is imádom, legjobban a világon. pedig nemvagyok az a gügyögős anyatípus...szóval sztem ne aggódj ezen!!!!!

minden jót!

2,5 éves kislány anyukája + 40+1 napos km

2011. szept. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
én ugyan nem érzem a dolgot ennyire drasztikusan, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem fordult meg a fejemben, hogyan fogok tudni a kis szerelmem mellett még egy babát tudni szeretni. 24 hetes vagyok, nagyon várom a picit (aki ráadásul kislány lesz), de néha lelkiismeretfurdalásom van a fiammal, életem legnagyobb szerelmével szemben.
2011. szept. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%

Háááát én nem éreztem ilyet. 2év 2 hónap van közöttük.

Első amit éreztem a bepánikolás, hogy végig tudjam csinálni a terhességet, ne vetéljek el, ne szüljek korababát, mert a kisfiam nagyon eleven, mozgékony, szófogadatlan volt már akkor.

A második gondolatom: dejó, hogy lesz egy testvére a kisfiamnak és milyen jó, hogy együtt fognak felnőni, egymást szeretve, játszópajtásként.

A harmadik gondolatom: kisfiamnak ugyanazt a törődést megadni mindvégig, nem érezheti magát másodiknak.

Mivel nagyon-nagyon szerettünk volna kistestvért, aki igen korán megfogant, így én már előtte eljátszottam a "kit fogok jobban szeretni", "lehet -e két gyermeket egyformán szeretni" és hasonló gondolatokkal, így amikor terhes lettem, már rég nem ezen gondolkodtam, hanem stratégiát állítottam fel. Rövidtávút és hosszútávút is.

2év8 hónapos és 6,5 hónapos gyerekek anyukái

2011. szept. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!