Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megéreztétek előre, hogy itt...

Megéreztétek előre, hogy itt a szülés ideje? Miből vettétek észre?

Figyelt kérdés
Most ilyenekre gondolok, hogy más közérzet, lelassul a baba, hasmenés stb. És mit jelent a baba lelassulása? Azért akkor is mozog valamennyit egy nap, nem? Második babámat várom, 39. hetes vagyok, de az elsőnél nem volt semmi előjele a szülésnek, egyszercsak elfolyt a magzatvizem.
2011. febr. 27. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon érdekelne, elnézést, hogy nem a kérdésre válaszolok!37hetes
2011. febr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én semmit sem éreztem. Bementem kocsival ( úgy, hogy én vezettem, tehát én tök jól éreztem magam ) a kötelező ctg-re és a doki közölte, hogy folyik a magzatvíz beindítja a szülést. Ez a kiírt időpont előtt 4 nappal volt. Szerinte már pár napja szivárgott, de én nem vettem tudomást róla, azt hittem izzadok ( állandóan melegem volt, alvás közben is csurom víz voltam ).

Viszont sokan megérzik..

2011. febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem semmi nem jelezte, csak az utolsó pár napban hirtelen hányingerem lett nagyon. Itt az oldalon ki is tettem egy kérdést, hogy jelezheti-e a hányinger a szülés közeledtét. Még aznap éjszaka elfolyt a magzatvízem:)
2011. febr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kórházban voltam már egy ideje, mert nyitva voltam 4 cm-re végig :) Tehát bármikor indulhatott volna a kishölgy.


Hát egy darabig nem felejtem el :) 2.07 perc volt hajnalban megébredtem. Olyan furcsa érzésem volt, teljesen kiszáradt a szám. A baba is feltűnően nyugodt volt.


Vártam vártam mi lesz. Aztán olyan 3 óra után pár perccel belenyilallt a méhembe de annyira, hogy szinte összerogytam az ágyon. Fülig érő vigyorral mentem a szülésznőkhöz, hogy megkezdődött. Rámkötötték a gépet semmi. Azt mondták szedjem azért össze a holmim, maradhatok a vajúdóban mert úgyis üres.


Ennek direkt örültem, eléggé hangosan horkolt az egyik szobatársam.


Vártam tovább el elszundítottam, aztán 6-ig két alkalommal mennem kellett vécére. Hasmenés...akkor már teljesen biztos voltam benne. De fájdalom nem volt semmi.


6:50 órakor jött a váltás doki, kérdezte mit keresek a vajúdóban. Mondtam neki, hogy szülök. Akkor már éreztem a szurkálást, és főleg a nyomást ahogy a pici helyezkedik. Visszazavart az osztályra vizsgálat nélkül.


Beértem a kórterembe, letettem a köpenyem-törölközőm. A többiek felébredtek már várták mi van (ők is pocakosok voltak még) Mondtam kimegyek vécére. Hát a szobaajtón már nem jutottam ki. Összehánytam és pisiltem magam, felugrott a vérnyomásom, szédelegtem.


Rohant a másik doki, nővér mindenki tiszta ideg lett, mert veszélyeztetett terhes voltam, speciális vérre volt szükségem és semmi nem volt előkészítve. Visszakacsáztam a szülőszobára, felmásztam az ágyra. Doki nézett (nem az elzavarós) és már a kicsi feje teteje ki volt kandikálva :D


Nem nyomhattam, mert nem volt megfelelő vér, azt hajkurászták a vérellátóban is. Aztán mikor mondta a doki, hogy okés, most mehet na akkor 3. nyomásra kinn is volt az én "csöppöm" mert nagy baba lett. 7:45-re megvolt.


Természetesen a másikat aki visszazavart amíg benn voltunk utána egyszer sem láttam, aznap is került, szó szerint eltűnt mint a kámfor, pedig keresték a nővérek is. Volna még mit írni, milyen volt a szülés részletesen, de hát az más tészta :)

2011. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát kíváncsian várom, hogy most vajon megérzem-e előre, hogy lassan itt az idő!
2011. febr. 28. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!