Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazma vizsgálat 20...

Toxoplazma vizsgálat 20 hetesen, nem késő?

Figyelt kérdés
Az az igazság,hogy most olvastam egy cikket erről,és ugyan a 4.terhességem és én eddig nem csináltattam ilyet,van kinti macskánk,a doki nem igen mondott semmit!Érdemes most megcsináltatnom?
2011. febr. 28. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:

amikor én terhes voltam, 2006-ban, 2008-ban automatikusan, mindkét terhességemnél kétszer végeztek ilyen vizsgálatot. Csakúgy mint ellenanyagszűrést is csináltak, meg néztek talán hepatitis fertőzést.

Szóval nem értem neked miért maradt ez ki mind a 4 terhességednél.

Egyébként ha van macskád, nagy valószínűséggel átestél már rajta, nem igen hiszem pont most frissen fertőződnél. Nekem macskám sem volt és átestem rajta. (és ennek ellenére még háromszor kimutatták ezt, hogy volt fertőzésem, ezért teendő nincs)- szóval ezért sem értem hogy maradhatott ki ez nálad.

2011. febr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat!

nem tudom,hogy miért maradt ki,és megmondom őszintén,hogy azt sem tudtam,hogy van ilyen vizsgálat!Most pedig csak azzal foglalkozott a doki,hogy mivel betöltöttem a 35.évemet menjek magzatvíz vételre!

2011. febr. 28. 17:42
 3/6 anonim ***** válasza:

az ország jelentős részén nem bevett szokás a toxoplasma szűrés-sajnos, Én is külön kértem a vizsgálatot, mert a szakdogám ilysmi betegségekről szólt, így képben voltam, és kicsit rá voltam izgulva a témára(talán jobban is mint kellett volna)

Nem vagy még elkésve, de csináltasd meg!

2011. febr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ! Megcsináltatom,mert most kicsit ideges is vagyok miatta(lehet nagyon aggódom).Körzeti adhat rá beutalót?
2011. febr. 28. 18:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is kérni kellett!Itt sem automatikus a vizsgálat, ami elég elszomorító.Nem késtél-valószínű nincs bajod, de megnyugszol.
2011. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit, hogy az első terhességemnél 3x csináltattam, a körzeti adott beutalót, a mostani terhességemnél 2x kértem, a körzeti először adott beutalót, másodszor az okos férje-nagy tudású gyerekorvos-beledumált és nem kaptam beutalót, mert ők nem adhatnak.Így 16 hetesen lettem szűrve.

36h km

2011. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!