Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyugtassatok meg anyukák,...

Nyugtassatok meg anyukák, hogy normális a mérete?

Figyelt kérdés
Most vagyok 7. hetes és 4,4 mm-es a picikém. A korának megfelelő szerintetek? Az orvos szerint tökéletes, de a neten lévő méreteket elnézve kicsinek tünik. Aggódok. Köszönöm a válaszokat
2011. febr. 28. 18:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha az orvos azt mondta tökéletes, akkor megnyugodhatsz :)
2011. febr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nyugi!!!!!! Hát persze, hogy tök normális!

És komolyan fogadj meg egy jótanácsot!

Ne nézegess magzati mérettáblázatokat a neten, mert a te babád is, mint minden normális gyerek, el fog térni ebben-abban és nagyon meg tudja keseríteni a terhességedet az aggódás és látom, már most kezded!

És úgysem akkorával fog születni, amekkorát jósolnak, hanem pont ki fog férni és nem lesz túl kicsi sem!!


Boldogságos babavárást!!

2011. febr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyosak vagytok nagyon, lehet, hogy tényleg nem kéne túl aggódnom magam. Csak lombikos babám van, és előtte már elvesztettem egy babát a 10. héten, lehet ezért aggódok egy kicsit.:( De ő erős lesz nagyon remélem :)
2011. febr. 28. 18:19
 4/15 anonim ***** válasza:
hIDD EL, HOGY NAGYON MEGÉRTELEK! DE ő már 7 hetes és 4,4 centi és feltett szándéka veletek maradni!!
2011. febr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Teljesen o.k. a méret!!! Ne nézegesd a neten! Nekem 8+5nél 7 hetesnek is alig mérték... majd 11+5-ön 12+3volt. Minél kisebb, annál jobban el lehet mérni! Minden o.k. lesz
2011. febr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem 4,4 centi, hanem miniméter. De remélem egy hét múlva, ha megyek vissza nőni fog nagyot. :) köszönöm a nyugtatást, arik vagytok
2011. febr. 28. 18:49
 7/15 anonim ***** válasza:

Akkor nekem óriás babym lesz! :) 7 hetesen az enyém 13,2 mm volt. De ha az orvos azt mondta, hogy tökéletes a mérete, akkor nem kell aggódnod. Megmondta volna, ha valami nincs rendben, ne idegeskedj feleslegesen, neked most nem szabad!

Boldog babavárást! :)

2011. márc. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
szerintem elszámolták kb. egy héttel. ha legközelebb megfelelő ütemben nő ehhez képest, akkor szinte biztos, hogy igy van.
2011. márc. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én is azt hittem, hogy elszámolják.... ráadásul nagyon paráztam, mert ovuteszteltem, és görbéztem, szóval tudtam + - 1-2 nap, hogy mennyi idős. Mégis minimum 10 nappal kisebbet mondtak a 9.héten azt mondták éppen csak 7 hetes, előtte két héttel, meg azt mondták 6+3... tehát két hét alatt alig lett nagyobb a mérés szerint 3-4 mm-rel. A doki mégis azt mondta, nyugodjak meg, szép szívhang, fejlődik, egészséges formája van, és higgyem el, hogy ilyenkor nagyon el lehet számolni... Nekem azt is mondták, hogy nagyon mélyen van, és ez is számít, hogy mennyire lehet "hozzáférni". Elkönyveltem magamban, hogy ovuteszt ellenére akkor nem, csak később 1-2 héttel volt tüszőrepedés. És láss csodát, a dokinak volt igaza, 3 héttel később 12 hetesen már nagyobb volt a koránál. Gondolj bele, egy pár mm-es apróságot mérnek!
2011. márc. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj! Én is pont így voltam. Minden netes táblázat szerint legalább 1 héttel kisebbnek tűnt a babám. Mivel inszemem volt, pontosan tudtam ,hogy nem lehetett korábban a fogantatás. A 12 hetes uhun pedig már 5nappal nagyobbnak mérték mint a kora. Azokat a netes táblázatokat egyáltalán ne nézd!!! a magzati méretek , fejlődés minden kisbabánál más és más. Szóval nyugi:)
2011. márc. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!