Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ilyenkor kellene/k...

Szerintetek ilyenkor kellene/kellett volna adnom hálapénzt?

Figyelt kérdés

Ma voltam a nőgyógyásznál, mert mint ahogy előre megbeszéltük, szeretnék elmenni táppénzre, mert nehéz fizikai munkát végzek. Annyit mondott, jó, majd miután elmentem a háziorvoshoz, hogy el szeretnék menni táppénzre, kissé kikelt magából, hogy a nőgyógyász "jóvoltából" nem tud elküldeni táppénzre, mert ugyanis nem adott a nődoki igazolást, hogy milyen indokkal akarok elmenni. Hozzáteszem, SZTK-s doki(Dr. Szeitz Imre Kispesten), nem fogadott, ez az első terhességem. Nem tudom, hogy most azért volt ilyen, mert elvárta volna a hálapénzt?! De nekem nincs miből, mert 6 órásként még a minimálbért sem kerestem meg és inkább költöm a babára, a házra, magamra vagy a páromra, mint hogy ő szó nélkül elvárná... Holnap fogok visszamenni hozzá, ki tudja, milyen "kedve" lesz.. A papír kiadását ugye nem tagadhatja meg?! Attól tartok, hogy viszont bunkón fog viselkedni, párommal amúgy is gondolkodunk, hogy épp emiatt orvost kellene váltani. Ti mit gondoltok erről az egészről?

Köszönöm

18 hkm


2011. márc. 1. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Válts orvost mielőbb. Ez nem plusz-szolgáltatás, hanem a kötelessége.
2011. márc. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A hazidoki valoban csak akkor tud kiirni tappenzre, ha szakorvosi javaslatot viszel errol a nogyogyaszodtol. Nekem is kellett kernem, mielott tappenzre mentem. Nem hiszem, hogy penzt vart volna, de ettol fuggetlenul nem kellett volna ilyen stilusban beszelni veled. Menj vissza a nogyogyaszodhoz, mond el, hogy tappenzre akarsz menni, es kerj ehhez javaslatot.
2011. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem a házidokim beszélt velem olyan hangnemben, legalábbis nem engem tolt le, hanem úgymond a nőgyógyászt a terhesgondozáson. Ezek után már nekem se nagyon van kedvem hozzá járogatni, mármint a nőgyógyászhoz... :-(
2011. márc. 1. 21:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Az az orvos a Te adódból kapja a fizetését, az egész egészségügyi rendszer abból működik, szóval már fizettél neki. Nyugodtan kérd ki a hangnemet, ha bunkó. Ne hogy már egy darab papír kiadásáért (amit az asszisztense fog amúgy is kitölteni) pénzt kérjen Tőled!


Kellemes babvárást!

2011. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-) Csak azért tartok jobban attól, hogy bunkó lesz, mert mióta terhes vagyok, sokkal könnyebben elsírom magam, pl mint ma a háziorvosnál is, amikor kiderült, hogy nem tud ma kiírni, mert vissza kell mennem a nődokihoz.. :-))
2011. márc. 1. 21:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2006-ban azt mondta a védőnő az első alkalommal, ha akarok bármikor elmehetek táppénzre, indok nélkül, mert az új szabályok szerint maga a terhesség ténye elég ehhez.

Én magánorvoshoz jártam, de ezért beballagtam az SZTK-ba, illetve nálunk nővédelmi központ és mondtam táppénzre akarok menni, szó nélkül kiállították a papírt (úgy hogy nem voltam ott semmi vizsgálaton) és aztán két hetente beküldtem anyukámat a táppénzes papírért vagy én bementem, mikor hogy jött ki. És soha nem kérdeztek semmit. Illetve annyit, akarok e valamit kérdezni, de sosem akartam.

2011. márc. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
SZTK-s dokiról válts gyorsan!SZtk-s dokihoz jártam én is aztán elegem lett a szeszélyeiből,váltottunk dokit és most minden ok ,igaz fizetünk(4.babát várom)de biztonságban érzem magam(és a babámat is)!amúgy az SZtk-s doki nem hála pénzt vár csak "futószalagon"működnek és nem a te problémád,érdekedet nézi csak azt,hogy túl legyetek a vizsgálaton,ne legyen problémád és csukjad be magad mögött az ajtót!SAJNOS!
2011. márc. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a háziorvosom volt bunkó, ő szólt be, hogy mit akarok táppénzes papírt kérni, mikor nincs is semmi bajom (38 hetes! voltam akkor), meg különben is, kérjek igazolást a nődokitól. Nekem a dokim szó nélkül odaadta (ráírta, hogy jóslófájásaim vannak - pedig nem voltak), de utána a háziorvosom még így is a pofákat vágta. Bele tudtam volna rúgni :-(

Azóta háziorvost váltottam, de a mostani is mondta, hogy ő is kér majd igazolást a dokimtól, ha esetleg táppénzre szeretnék menni. De normális hangnemben, kedvesen közölte velem.

Úgyhogy ez egy fordított eset, de mint olvasod, én váltottam. Szerintem tedd te is ezt! Amúgy nem hiszem, hogy hálapénzt várna el (ez hülyeség), egyszerűen csak ilyen bunkó. Ráadásul első terhességed.. ahelyett, hogy segítene, csak b....gat. Ne hagyd magad!!!!!

2011. márc. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!