Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogják valakinél alkalmazni a...

Fogják valakinél alkalmazni a szülést könnyítő szülészeti gélt?

Figyelt kérdés

Eü. újságban olvastam róla először. Majd érdeklődtem gyógyszertárban, hogy kapható e. Náluk nem. Viszont a Brendon most hirdeti, hogy ők forgalmazzák már.


Nagyon praktikusnak tűnik.

Van, akinél alkalmazni fogják?


2011. márc. 2. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Volt már róla itt szó olvass vissza az archivumban - mindenben kereső-


Dianatal zselé ami azért nagyon drága mert a behelyező készülék szabadalom de a zselé nem.


sokan írták hogy kaptak ilyen zselét v. sima vazelint szüléskor tök ingyen szóval vétel elött elsősorban a szülésznőddel dokiddal ülj le és beszéld meg.

2011. márc. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A jelenlegi helyzet érdekelne, hogy egyre nagyobb hangot kap ez a zselé, orvosi körökben pedig mégsem elterjedt.


Most látom, hogy viszonylag sokan fognak tavaszelőn szülni, ki az, akinél esetleg használni fogják...

2011. márc. 2. 08:27
 3/13 anonim ***** válasza:

Várj még picit és majd emeld ki a kérdésed mert sokan nagyon eltérő időben jönnek én úgy látom hogy korán / reggel főleg a már gyermekesek jönnek és dél körül vannak a kismamák -gyermeket várók - szóval biztos kapsz választ a kérdésedre.


Orvosilag mellőzött? hát a dokinak mindegy hogy neked mennyivel jobb... a baba csúszik azért rendesen magától is de biztos nagy segítség egy ilyen zselével szülni.


Jó egészséget könnyü szülést!!


első v. voltam

2011. márc. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy egyre gondolunk-e, de azért leírom:

Pont most jövök CTG-ről. Van saját dokim és szülésznőm. Mind a ketten a zselét említik, túlhordás esetén.

Én 10-re vagyok kiírva - de semmi előjel, hogy előbb akarna jönni a fiunk (a méhszáj is teljesen zárt).

13-án befektetnek és akkor kapom helyileg a zselét, ami puhítja a méhnyakat/méhszájat. Ezzel indítják a szülést. Ha elsőre nem indul meg, akkor még 3 napon keresztül napi egyszer kapom ezt a "csodaszert".

Állítólag az elsőnél nagyrészt beindul tőle a puhulás - tágulás.

Én pár napja itt a keresőben elég sok tapasztalatot találtam róla - elég markáns szernek tűnik.

Az biztos, hogy amiről én írtam neked az nem síkosító...


Üdv: 38+6 hetes km

2011. márc. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

Utána olvastam - nem egyről beszélünk (bocs).

2011. márc. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Most olvastam , hogy az ára 30 000 ft körül van. Hát elég sok érte szerintem.
2011. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Én megkérdeztem a dokimat, de nem javasolta, azzal az indokkal, hogy csúszik ott eléggé minden, szerintem ez is csak egy üzleti fogás, mivel ha belegondolsz, pont ezért van a magzatvíz és kevés vérzés nélkül sem fogod megúszni, szóval szerintem pénzkidobás. (ja és szültem már, természetes után 4350grammos kisfiút, 4 óra alatt, síkosító nélkül) de mindenki döntse el maga, mire költi a pénzét!!
2011. márc. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Szia! Nekem a nővérem szült vele pár hónapja. Második baba volt, de az első már 8 éves. A szülésznője és az orvosa is nagyon ajánlotta, kaptak a forgalmazó cégtől mintát a kórházba és azt mondták, hogy ők sem gondolták volna, hogy ez ilyen hatásos. Nővérem saját tapasztalta, már amennyira 8 év távlatából emlékszik, hogy annyira nem feszített a gyerek amikor fordult a szülőcsatornában, és szülés után nem volt az a beduzzadt érzés a lába között. A kitolási szakasz tényleg nagyon rövid volt, 3. nyomásra meglett a baba (4200 gramm). Gátmetszés nem kellett és nem is repedt sehol, egyetlen varratot sem kapott. Úgyhogy ő ajánlja mindenkinek, nekem is :-)
2011. márc. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Az előző vagyok. Van weboldala is, csak nem .hu véggel: [link]

Itt is jókat lehet róla olvasni.

2011. márc. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Márc. 4-én megszültem... és milyen jó lett volna az a gél... a 38. héten meglepett minket a kisfiam, 3 óra össz-vissz mindennel és megszületett... gátvédelem volt, de repedtem fenékig, varrtak is fenékig... és bizony duzzadt volt minden odalent...

Azért köszönöm a választ kedves utolsó, ha még olvasod, most már tudom, hogy talán segített volna...

2011. ápr. 3. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!