Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam 12. heti uh-n....

Ma voltam 12. heti uh-n. Terhesség kora: 11 hét 5 nap, ülőmagasság (CRL): 45 mm, tarkóredő (NT): 1 mm, orrcsont ábrázolódik. Ezeket írták a leletre. Jók az értékek? Nem túl pici a baba?

Figyelt kérdés
2008. febr. 4. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
A tarkóredő nagyon jó.(1-3 közt jó).Nekem 55 mm volt a CRL, de ez is olyan hogy nem kell szabályosan mindnek egyformának lennie, a doki szólt volna ha gond van, ha kisebb , majd behozza később, nyugodj meg, nincs semmi baj.
2008. febr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jók. Az orrcsont tudomásom szerint azért fontos, mert a down-kóros babáknak ebben a korban még nem kezd el fejlődni, ez is egy iránymutatás. A tarkóredő 1-3 mm-ig jó, így benne vagy. A méret meg nem számít mennyi, minden kisbaba egyedileg fejlődik, sok függ a genetikától, meg a megadott értékek csak a "nagy átlag".
2008. febr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen, 3 mm alatt jó az Nt. a crl miatt azért aggódom, mert olvastam, hogy 45 és 85 mm között mérhető az NT. az én babám meg ugye 45 mm... pont az alsó határ
2008. febr. 4. 14:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Alsó határ, de benne van, ne törődj vele,az csak egy iránymutatás, hogy időben van-e elvégezve, és neked beleesik, nyugodj meg, nincs semmi gond!Boldog babavárást!
2008. febr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A méret minimálisan kisebb, lehet, hogy korábban mentél, mint a baba tényleges kora. Ezért is jöhetett ki a 11hét 5nap, amit egyébként a méret alapján számolnak.

2008. febr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!