Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egybekelni teherbeesés, vagy...

Egybekelni teherbeesés, vagy a baba születése előtt?

Figyelt kérdés
Neked vagy a párodnak fontos (volt) egybekelni, teherbeesés, vagy a baba születése előtt? Miért szerettétek volna, és miért nem? Hogy terveztétek? Milyen elveket vallotok?
2011. márc. 8. 13:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

A babát tervezzük, nemsokára indul a babaprojekt (most tettem le a fogamzásgátlót, most kivárok, hogy minden rendben lesz-e a tabi után). Esküvőt nem tervezünk, egyikünk sem vágyik a felesleges stresszre és pénzkidobásra igazán :) Van néhány nagyszájú öreg rokon, akiknek ez nem tetszik, de azt mondom egészségükre...


25/N

2011. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

NEM!!

Majdnem 20 éve élünk eyütt, van 2 gyrekünk (11 és 2 éves).

Nem tartom fontosnak papírt, amúgy is utálom a ceremóniákat.


(Egyik gyerek sincs megkeresztelve, majd ha nagyok lesznek, ők eldöntik, mit akarnak.

Vagy miylen vallást választanak.

Nem kényszerítek rájuk olyan dolgot, amivel nem biztos, hogy egyetértenek.)

2011. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Szia!

25 hetes terhes vagyok még nem vagyunk egybekelve de Májusba összeházasodunk nem lenne fontos de nem iagzán szeretnék apaságinyilatkozattal szülni és hát a szüleim ők viszont szeretnék ha esküvő lenne a pici elött és az hogy van papír vagy nincs az a páromnak és nekem mindeggy lenne de így egyszerübb lessz :) üdv 25hkm

2011. márc. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Mi úgy voltunk vele, hogy szerettünk volna összeházasodni mielőtt jön a baba, de ha úgy alakult volna, hogy az esküvő előtt teherbe esek, akkor elhalasztottuk volna az esküvőt. Nem volt templomi esküvőnk, de nagy hassal nekem nem jön be a polgári sem.
2011. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
59%
Magával a házassággal nincs bajom, de az esküvővel járó procedúrát nem bírom. Mi össze akartunk egyébként csendesn házasodni, de másképp alakult. Azt a pénzt, a gyerekre költöttük, meg arra, hogy legyen tesója. Ha mégis összeházasodnánk, csak szűk körben.
2011. márc. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
nekünk az volt a természetes, hogy összeházasodunk, addig nem is nagyon beszéltünk gyerekről, ráértünk, úgy gondoltuk, majd jön, ha akar. másfél évvel az esküvő után született az első. amúgy nem vagyunk vallásosak, sőt. én megkeresztelve se vagyok, polgári esküvő volt, utána meg nem lagzi, hanem egy jó buli a barátokkal. nagyon fiatalok sem voltunk már : 30, 31 évesek. ha előbb lettem volna terhes, nem tudom, hogy alakult volna, nem gondolkodtunk rajta.
2011. márc. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
60%
furcsa, hogy mostanában sokan gondolkodnak így, ahogy ti. Ha valóban szeretitek egymást, miért nem házasodtok? Ha meg féltek a kötöttségtől, akkor meg mi értelme az egész párosnak? A gyereknek joga van egészséges családban felnőnie nem? Az esküvőt meg lehet úgy is szervezni, hogy jól járjatok, ha már csak a pénz oldalát nézzük. Nálunk volt minden, szállást is kaptak a vendégek, de mindent a család szervezett, és a vendégektől kapott borítékok egy kicsit még többre is jöttek ki, mint amibe nekünk ez az egész került. Nyilván nem egy luxushotelben volt, de szép volt. Meg felhajtás nélkül is össze lehet házasodni, templomban is
2011. márc. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Mi terveztük már a babát egy ideje, elkezdtem kivizsgálásokra járni. Aztán egyszer csak hirtelen eldöntöttük, hogy házasodjunk össze. Úgy voltam vele hogyha nem sikerül a baba legalább legyen esküvő :D A házassági időpont lefoglalásának hónapjában estem teherbe, 20 hetes leszek az esküvőn :)
2011. márc. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Egyikünknek sem fontos a papír, így nem is házasodtunk össze. Mi úgy beszéltük meg, hogy majd az 50. évfordulónkon összeházasodunk. :D

Akkor vesz el hamarabb, ha a második gyermekünk kislány lesz (ők is 3man vannak fiú testvérek, az öccsének is kisfia van, meg nekünk is, meg az én testvéremnek is 2 fia van), vagy netán ikrek lennének. :D

De akkor is csak úgy, hogy 2en 2 tanúval bemegyünk, és megesküszünk...

A sógoromék 6 éve élnek jegyességben, a másik sógorom most készül eljegyezni a barátnőjét, de eszük ágában sincs még összeházasodni. Na, ennek nem látom értelmét...

2011. márc. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
7%

ma 13:24


1. Nincs felesleges millióm az esküvőre. Ahhoz meg nincs bőr a képemen, hogy anyámékat meg a rokonokat nyúljam le egy buli miatt.

2. Egy gyerek élettársi kapcsolatban is nőhet fel boldog és szerető családban, ahogy veszekedések és kiabálás közepette úgy, hogy a szülei házasok.

3. Ezen a "félnek a kötöttségektől" dumán olyan jókat szoktam nevetni... Egyszerűen nincs szükségem egy papírra ahhoz, hogy bizonygassam MÁSOKNAK, hogy összetartozunk a párommal. Elég ha mi tudjuk és azok, akik ismernek minket.


első voltam

2011. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!