Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az iker-terhes sogornömnek...

Az iker-terhes sogornömnek azt javasolta a dokija, hogy naponta ötször egyen gyümölcsöt. Szerintem a gyümölcs cukor is tud komoly problemakat okozni, raadasul az ikrek miatt duplan is veszelyes lehet. Vagy?

Figyelt kérdés

Azert kerdezem, mert körülöttünk nincsenek ikres anyukak, butasagot sem szeretnek tanacsolni, de nekem ez a napi ötszöri dolog tulzonak tunik. Szerintem gyümit amugy is inkabb delelött jo enni, ami /amennyi jol esik.


Mindenfele mas jellegu ikrekkel kapcsolatos velemenynek is nagyon örülnek. Köszönöm!


2009. febr. 19. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor pl. ne egyen, vagy kevés banánt, azsalt gyümit, datolyát.

A többit nyugodtan eheti.

2009. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem fog gondot okozni a sok gyümölcs, sőt, csak jót tesz a vitaminok végett.(Akár napi 10X is ehet gyümölcsöt) Megeszik pl. napi 2 narancsot, 2 almát, s 1 kiwit, mi baja lehet tőle? Ezeket ha gyümölcscentrifugába dobja, 2dl lé lesz belőle. Ha jobban bele gondolsz, nem sok, sőt jobban jár ha megeszi/megissza, minthogy dobozos gyümölcsleveket igyon, ami még mellé tele van adalék anyagokkal, tartósítószerrel, finomított cukorral s gyümölcsöt alig láttak.

Akik alapból cukorbetegek, azoknál okozhat gondot esetleg.

Én van hogy napi 1 kiló narancsot, fél kiló almát, fél doboz kiwit megeszek, ezt egy héten át, s semmi bajom nincs tőle, s a babának sem.

2009. febr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a valaszokat. Korrigalnom kell a kerdesemet, mert szerintem nem tettem jol fel.

Tehat: nem a gyümölcsök ellen vagyok, hanem soknak tartom, hogy naponta ÖTSZÖR javasoljak. Ez az en felfogasomban ugy jelenik meg, hogy pl.

1. reggel nyolckor, 2. delben, 3. haromkor 4: hatkor 5: este


ezert kerdeztem, hogy nem lesz igy tul sok ? Egyertelmü, hogy az adalekanyagokkal meg szinezekekkel teli "trutyit" nem ajanlanam kismamaknak (sem) es persze, hogy a sajat kezüleg elkeszitett turmix a nyerö... :) Amugy sajna a "mai gyümölcsök" is olykor nem tul egeszseges "valtoztatasokon" mennek at... :(

De ez egy masik tema. A "mai, felgyorsult, buta vilag" hozomanya.

2009. febr. 19. 14:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha akarja egyszerre is megeheti azt a gyümölcsmennyiséget! :) Szerintem azért javasolta a doki, hogy 5x egyen gyümölcsöt, mert akkor mindig van valami a hasában, dolgozik a gyomra, sok rostot visz be, ami terhességnél fontos, mert gyakorik a székrekedés, és az éhség érzetet is csökkenti ha folyamatosan eszik valamit, mert terhesség alatt könnyű elszállni a kilókkal. Jobb ha gyümölcsöt eszik napi 5x, mint csokit, kenyeret, sütit, stb. Nyugi, nem sok az, nyilván nem 5x 1 kg-ra gondolt!
2009. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,

A mennyiség nem sok. És amíg nem csak banánon él, meg aszalt gyümiken(magas a cukor tartalmuk) addig semmi baj a gyümizéssel. Pláne ha frisset eszik, idény gyümölcsöt (januárban ne eprésszen)

Gratulálok a picikhez:)

2009. febr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!