Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszélyes és fontos...

Mennyire veszélyes és fontos a magzatvízvétel ha az ultrahangon mindent rendben találtak, de továbbküldtek genetikai tanácsadásra? 19 hetes vagyok

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi az oka hogy továbbküldtek? Rossz lett az afp? 0,5 % vetélési kockázata van, ha megrepedne a magzatburok véletlenül a szúrás közben. Én elvégeztettem.
2011. márc. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
November 24-től vérezgetek. Van egy gyógyulóban lévő hematómám. Gondolom emiatt és késöbb, a 17 héten vették le az AFP-hez szükséges vért, ami magas volt.
2011. márc. 8. 22:17
 3/14 anonim ***** válasza:
A hematóma és a vérezgetés miatt nem, de a magas afp miatt javasolták a magzatvíz-vizsgálatot. Megkérdezhetem, mennyi idős vagy?
2011. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ma 19 hetes és 1 napos.

2 hét múlvára kaptunk időpontot a magzatvízvételre, ha elvállaljuk.

2011. márc. 8. 22:24
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a Te korodat kérdezte :)

Mert 35 fölött amúgy is erősen ajánlott az amniocentézis (magzatvízvizsgálat).

2011. márc. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen a te korodat kérdeztem, hisz a bevezetőben már írtad, hogy 19 hetes vagy :)
2011. márc. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok. (első baba lenne)
2011. márc. 8. 22:49
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az AFP eredményem pocsék volt. Elküldtek genetikára. Közben elmentünk az Istenhegyi Géndiagnosztikai központban, ahol az UH-n nem láttak semmilyen eltérést, viszont kisebbnek látszott a baba, mint amekkorának lennie kellett volna a terhességi hét szerint. Javasolták a négyes tesztet, amit elvégeztek, ott a down-kórra 1:450-hez lett az esély, viszonylag magas kockázatnak számított. Közben voltam a Sotén a genetikai vizsgálaton, és ott az UH-n a baba fejében cisztát láttak, meg az egyik szívizom meg volt vastagodva. Ezek alapján amniot javasoltak. Természetesen megcsináltattuk, és kiderült, hogy minden rendben, egészséges. Azóta már 17 hónapos nagylegény.


Genetikai tanácsadáson elmagyarázták nekem, hogy is van ez a vetélési kockázatos dolog. Alap esetben mindenki úgy tudja, hogy fél-1 % az esély a vetélésre. De ez így van pontosan: mindenkinek van egy bizonyos százalék esélye a vetélésre. Nekem mondjuk 10%, és ha megcsináltatom az amniot, akkor a saját vetélési kockázatomat növeli meg fél-1 %-kal. A genetikus szerint akinek elmegy amnio után a babája, annak nagy valószínűséggel amúgy sem maradt volna életben a magzata.

2011. márc. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó, ezt cáfolnám, amit a genetikusod mondott. A vetélési kockázat azért van, mert van, akinek a vékony tű ellenére is megreped a magzatburka, és elszviárog a magzatvíz belőle, így a baba természetesen nem tud életben maradni az anyaméhben. Úgyhogy az hülyeség, hogy akinek elmegy emiatt, az amúgy is elment volna!
2011. márc. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Te hallottál már ilyenről???

Mert konkrétan a genetikai osztály vezetője még nem - mindent alaposan kikérdeztünk tőle. Nem tudott rá hirtelen konkrét példát mondani, hogy mikor történt náluk utoljára vetélés amnio miatt.

2011. márc. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!