Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számíthatok, ha a magzatv...

Mire számíthatok, ha a magzatvízvétel eredménye pozitív lesz?

Figyelt kérdés
Első hónapokban kiderült,hogy nagy az NT (4.2),elküldtek genetikára,ahol,már normális eredmény (2.2)jött ki.A 20 héten végzett ultrahang után uj rendellenességet láttak,rövidebb combcsont(FL 18+2)Magzatvíz mintát vettek és attól tartok,hogy további rossz hír vár ránk.Egy kétségbe esett kismama kér segítséget.
2010. nov. 20. 17:07
 1/5 anonim válasza:
83%

Nekem is volt amnicentezisem, mert 40 fölötti kismama voltam.

Előre ne félj! A gépek sokszor össze-vissza mérnek. Ez a vizsgálat legalább 99,9%-os, vagyis a baba genotípusa, mint nyitott könyv lesz a genetikus előtt, aki elemzi Ezt követően pontosan látni fogják van e a kisbabának genetikai eltérése. Ha netalántán ( Isten ne adja), akkor a Te kezedben a döntés, hogy megtartod-e őt betegen is, vagy sem.

Tulajdonképpen ez a vizsgálat egy nagyon jó dolog, gondolj bele. Nem a megszületésekor kell szembesülni a megváltoztathatatlannal. Én is tiszta egy gyomorgörcs voltam az eredményig, de tudtam, hogy aminek ki kell derülni, az derüljön csak ki.

Én minden jót kívánok neked és ne edd magad feleslegesen várd meg a genetikai diagnózist.

Nagyon nagy esélyetek van egyébként arra, hogy semmi baja, vagy ha igen, akkor is borzasztó széles spektruma van a genetikai szűrés által feltárható betegségeknek, szóval hátha csak valami bagatell.

A gépek néha tényleg sokat tévednek. Mértek már az én ismeretségi körömben is olyan marhaságokat ( drasztikus súly, stb), hogy köze nem volt az igazsághoz.

Minden jót kívánok Nektek!



Marika

2010. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!Csatlakoznék az előttem szólóhoz.Ne ijedj meg,tudom nagyon nehéz most neked hisz én is átestem ezen,de hidd el nagyon kevés az esély,hogy baj van.Amikor mentünk az eredményért mindenki jó hírt kapott,pedig volt ott 4mm-es tarkóredőtől kezdve a nagyon rossz afp-ig minden.Ha a genetikai uh-n nem láttak semmi rosszat akkor meg pláne ne ijedj meg.Nekem 4D-n mondták meg,hogy ne féljek biztosan egészséges a kicsi,mert nem látnak eltéréseket.Így is lett,egészséges kisfiút hordok a pocakomban,pedig az afp-m szörnyű volt.Legyél nagyon erős és bízz a jó eredményben!!

Szívből kívánom,hogy minden rendben legyen!

31hkm

2010. nov. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szintén csatlakaozom az előttem szólókhoz. Én is átestem rajta annak idején, én is az életkorom miatt. (36). Ha egy héten belül nem értesítenek, az azt jelenti, hogy minden rendben van, és a négyhetes kontrolon, amire már akkor visszarendeltek, jó híreket fogsz kapni! "Bónuszként" még a babád nemét is tutira fogod tudni!


Kitartás, minden rendben lesz!

2010. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szorítok neked!Én éppen kedden kaptam meg a jó amnio eredményemet.A kombinált tesztem volt pozitív.Tudom, hogy a pokol, a rettenet, amit most átélsz, de ki kell bírni a babáért, magadért.Hinni kell, másképp nem megy.

Nagyon szorítok értetek.Minden jót kívánok!

2010. nov. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy a kérdésedre is választ kapj: ha rossz lesz a mintavétel eredménye, akkor az előzetesen behatárolt időhöz képest jóval hamarabb meg fognak keresni telefonon, hogy jelezzék, gond van. Aztán megkérnek, hogy amilyen hamar csak lehet, menj el hozzájuk. Konkrétumot nemigen mondanak a telefonban.. Aztán ha elmentél/elmentetek, akkor személyesen elmondják, hogy mi a helyzet. Nektek pedig el kell döntenetek, hogy hogyan tovább...

Ne haragudj, ha kicsit túl tárgyilagos voltam, de átmentem ezen, tudom mitől félsz. Nekem sajnos a 18. héten meg kellett szakítani a terhességet, mert beteg volt a baba. És ilyenkor már nem műtenek, hanem beindítják a szülést...

Remélem neked nem kell átélned egyiket sem.


Ja igen. A tarkóredő, AFP teljesen normális értékeket mutatott. A korom miatt kértem a chorionbiopsziát (méhlepényből vettek mintát), az kimutatta a rendellenességet.


Szívből kívánom, hogy ne legyen semmi gond veletek.

2010. nov. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!