Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Legyen baba vagy sem, mit...

Legyen baba vagy sem, mit tanácsoltok? A párommal közösen szerettünk volna még egy babát, most 5 hetes terhes vagyok félek hogy nem tarthatom meg, mert ugyan a párom is szeretné de túlságosan is aggódik az anyagi helyzetünk miatt.

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok én szeretném megtartani, de félek hogy nem lehet.
2009. febr. 19. 15:06
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Őt sem akarom bele kényszeriteni egy második gyerekbe de elsem szeretném vesziteni a babám.
2009. febr. 19. 15:07
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
A baba élete mindennél többet ér.Az anyagiakat meg lehet oldani.Semmi nem ér annyit h megölj egy gyereket!
2009. febr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
hát ezt özösen kell eldöntenetek, mi már régóta szeretnénk másik babát, én mit nem adnék érte...)
2009. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem:

Az anyagi helyzet SOHA ne legyen akadálya annak, hogy megtartod e a babát vagy sem. Nagyon indokolt esetben aggódhattok ilyenen. De most hirtelen nem is jut eszembe.

Figyu, legfeljebb nem a brendonban vásárolsz vagy a kenguruba, hanem az interneten a különböző használt oldalakon.

Én is kisbabát várok és igaz, hogy minket a szüleink is segítenek, de 500 x végignézek minden honlapot, mi hol olcsóbb.


Ha nem vagyok indiszkrét, leírnád az okokat, amik amellett vannak, hogy ne tartsd meg (tudod, hogy ellen indokokat tudjak találni :))). Komolyan.

2009. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagi helyzetre annyit, hogy 18hetesen a párom fizuját megnyírbálták a felére, és még 1000eFt kell a házhoz, hogy manókának legyen hová érkeznie (első csemete, fizetős fősuli...).

Most 22hetesen rettegek mibe kell szülessen a fiam. De egy percig sem dobnám el magamtól, mert az anyagiak....

Az aggódás természetes, de ha a párod értelmes, és egy gyors költségelemzést csináltok lehet rájön tudja vállalni a csöpséget.

Ezért a babát ne öld meg.

2009. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Indokok:50 nm en lakunk jelenleg 4 en ebből van egy 3 éves fiunk párom én és 78 éves magatehetetlen mamám. Jelenleg a párom dolgozik csak a keresete kb 140 000 netto.Nekem a gyes lejárta után felmondot dec-ben a főnőkőm és jelenleg munk nélk.kapok.
2009. febr. 19. 15:14
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se vetesd el! Ahol hárman vannak jut pénz negyediknek is. Főleg hogy a nagyobb tesótól megörökli a dolgokat. Tudom, hogy itt a válság és senkinek sem könnyű, de életed végéig bánni fogod, ha elveteted. Sőt utána ha szeretnétek még babát, lehet hogy nem is lehet az abortusz miatt. Több ismerősöm is járt így, volt aki az első babánál.
2009. febr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
100%

Szia! Én is ebben a helyzetben vagyok..Párommal terveztünk babát, <második alkalommal be is jött:-)>, és sajnos bőrünkön a válság, adóztatják a családi pótlékot, rövidül a gyes, gyed, drágul a kórházi ellátás, és ráadásul nekem még a m.helyem is megszűnt.

Na de ezeket nem azért írtam, h elkeserítselek, csak hogy tudd nem vagy egyedül, de fel a fejjel, csak pozitívan, hiszen most a baby a legfontosabb...

Majd csak lesz valahogy...

"Lehet, hogy hosszú távon a pesszimistának van igaza, de az optimista jobban érzi magát közben."

Úgyhogy legyél boldog attól a kis pocaklakótól, és sokat mosolyogj!! :-)

2009. febr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom tanácsolni amit az elöttem szólók, bár az anyagi helyzeteteket mi nem ismerjük. Én is nagyon szeretnék másodikat, de nem jön össze már több mint egy éve. Engem is sokszor elfog a kétség az anyagiak miatt, de mindig próbálok optimista lenni.Véletlen lettél terhes?

Mert akkor nem véletlen akarja, hogy ti legyetek a szülei!

2009. febr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos nekem nagyon nehezen lehet babám(egyenlőre meddőnek nyilvánítottak) és mindent megadnék,hogy babám lehessen,hol ott anyagilag mi sem állunk jól,sőt.A kezeléseket nem tudjuk fizetni így hát csak a csodában reménykedhetem,nincs lakásunk és támogatónk sem,szóval csak azt szeretném mondani,ha Isten megajándékozott még egy babával annak oka volt és ne vedd el a kis életét.Biztos vagyok benne,hogy jó tett helyében jót várhatsz.A hová Isten bárányt adott oda szénát is fog adni.Nem vagyok hívő vagy ilyesmi,de történt pár csoda az életemben és ezért emlegetem neked Istent ennyit:)

Bízom benne,hogy megtartjátok!!

Boldog babavárást!

2009. febr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!