Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 32. hetes ultrahangon a...

A 32. hetes ultrahangon a doki aggódó tekintettel közölte, hogy minden eredmény jó, csak a BPD kisebb (77mm). Nektek mennyi volt, illetve mi baja lehet ettől a babának? A doki elküldött genetikai ultrahangra. Aggódjak vagy annyira nem vészes?

Figyelt kérdés
2009. febr. 19. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az enyémnek a 32. héten 81 volt a BPD, 83 a TAD, és 61 az FL. Nem tudom hogy lehet-e baja a picinek de menj el a genetikaira és ott majd biztosat mondanak. De ne aggódj. Szerintem nem lesz baja.
2009. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem kérdeztél rá a dokinál????Sztem alapból kötelessége lenne tájékoztatni,ha vmi gyanúra ad okot!!!!Nem csak átirányítani másik dokihoz.Annyit csak tudna mondani,h minek mi lehet a következménye.
2009. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Annyit mondott,hogy neki kötelessége ilyen eltérésnél genetikai ultrahangra küldeni és hogyő nem akar találgatásokba bocsájtkozni.Hát ennyi,ezért aggódom
2009. febr. 19. 19:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Szerintem nincs különösebb. Az nem olyan nagy orbitális eltérés.
2009. febr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a 30+1-en volt 77.
2009. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem is halálra rémítettek, mert kisebb volt a kicsi fejmérete, és a haskörfogat is. A doki külön UH-ot csinált csak a buksijáról. (a hasa 2 héttel volt kisebb az átlagosnál) Mivel a magzatvíz is kevesebb volt, befektetett a kórházba. Mondanom sem kell, h mit éltem át! Sírtam, kétségbe voltam esve, mert előtte nem volt semmi gond!

Végül megszületett az én gyönyörű, egészséges kislányom, aki most már 4 hónapos! Semmi baja nem volt sem a fejének, sem a pocijának. Egyszerűen csak apukára ütött, aki magas, vékony, és az arcformája is az a vékony fajta. Nnna. Ezt most azért írtam le, h ne aggódj feleslegesen (bár tudom, h ettől nem fogsz nem aggódni)!

Ja, és hozzáteszem, h azzal is riogatott mki (bolti eladó, asszisztens a dokinál, doki, rokonok...), h milyen picike a hasam, "jajajj, biztos, h 4,3,...stb hét múlva szülsz már?? Jajj, de kicsi lesz ez a gyerek!" A lányom végül majd' 3 kg volt, ami ugyan nem olyan nagy, de nem is kicsi, és 53 cm!!!

Az adatokat most sajnos nem tudom fejből, a párom meg már alszik, így nem keresgélek. Ha gondolod, megkeresem Neked holnap a leleteimet (az utolsó párat és a kórházi leleteket is), így pontos adatokkal is tudok szolgálni majd.

2009. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én dokim is 32 hetesen közölte, hogy kisebb a fejörfogat, mint kellene, ezért mivel ő genetikus uh-s visszahívott 2 hét múlva, akkor is kisebb volt, mint kellett volna. Végül megegyeztünk, hogy biztos kicsit fiatalabb, mint számolta, vagy nem lesz óriásbébi. Kicsi lányom 2 hetet ráhúzott odabent, és ici-pici formás bababuksival megszültett makk egészségesen. Mindenki el volt ájulva, hogy milyen kicsi fejecskéje van, nem is találtam rá sapit:)

Szóval nyugi, lehet egy picit el vagy számolva, vagy kis buksis lesz a babád.

2009. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg szerintem sincs semmi baj, az én babámnak is 77mm a bpd-je 32hét 1 naposan.Az orvos annyit mondott lehet egy héttel később szülök, de nem riogattak. Ma vagyok 36 hetes és kislányom lesz. A fiammal mikor terhes voltam jóval nagyobb adatokat mértek és a súlyát is óriásira tippelték, aztán 39. hétre megszületett 3300g, és 53cm-rel.

Ne aggódj, boldog babavárást.

2009. febr. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Örülj neki!!!Az én babám se nagyfejű,de ez csak az előnyünkre vált,olyan szépen tudott kibújni,h gátmetszés se kellett,és a feje sem deformálódott.Már 9 hós,és mindenki azt mondja,h nagyon szép formás a feje,és még most sem nagyfejű.2 gyerekes anyuka
2009. febr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia nekem a BPD 79,6 tegnap voltam 32. hetes Uh-n.

Sőt a baba még kisebb is, mint kellene viszont nagyon rendes az orvosom, mert folyamatosan nyugtat, hogy ne aggódjak semmi baj, csak nem lesz a baba óriás! Az a lényeg, hogy hétről hétre fejlődjön! Én is teljesen be voltam sokkolva, hogy miért van ez és mit rontok el, de ennek nincsen oka! Az orvos azt mondja, hogy mi sem vagyunk 130 kg-os kézilabdás méretűek így a gyerek sem lesz az!


Nyugi és pihenj sokat!

2009. febr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!