Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Haematoma? Nagyon fiatal a...

Haematoma? Nagyon fiatal a terhességem még a petezsák 12mm-es ma reggel elkeztem vérezni!

Figyelt kérdés

Nagyon fiatal a terhességem még a petezsák 12mm-es ma reggel elkeztem vérezni!elmenetem orvoshoz és kiderült van a petezsák mellett egy 9X6mm-es haematoma!

Ha volt létszi ird meg mi lett a vége megmaradt e a pici? Felszívodik e a hematoma!Létszi aki tud gyorsan válaszoljon nagyon félek hogy elveszítem vagy baja lesz a picinek!


2009. febr. 20. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a félelmeidet, nekem is volt, elég nagy. Az interneten utánaolvastam, és saját magamat is halálra rémítettem. Nekem a doki írt Utrogestant, amit a 12. hétig napi háromszor kellett használni, és a haematoma szépen kitisztult. A végeredmény pedig ott szuszog a másik szobában, egy nyuszis rugdalózóban. Nem lesz semmi baj, csak pihenj, és tartsd be az orvos utasításait. Minden jót!
2009. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Szia!Nekem a 8.héten vették észre a haematomát a pici alatt. Általában, mivel még nincs kialakult méhlepény, ami segítené a baba fejlődését(13.-14.héttől)ezért, ha nem tud jól megtapadni a pocaklakó, akkor szokott ilyen probléma lenni. Ez az esetek nagy százalékában hormonális gond: progeszteron, ami felelős. Én is Utrogestant kaptam, illetve Rutascorbint( C-vitamin), ami helyreállította a hormonszintet és sagíttette a vér felszívódását. 1-1.5 hét és elmúlt a veszély, de nekem feküdnöm kellett.


24 hetes pocakos

2009. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 12. heten lett haematomam. Hirtelen nagyon begorcsoltem es erosen vereztem. Eleg nagy volt, ugy emlekszem, hogy 6*3 cm-es, raadasul nagyon rossz helyen keletkezett, az akkori mehlepenynek a fele levalt a mehfalrol. En csak rutascorbint kaptam ra. Sokat aggodtam, mert meg a doki sem volt biztos abban, hogy mi lesz a vege...

Vegul jol alakult, a 20 hetre mar teljesen felszivodott, a mehlepeny visszatapadt es csak kis mertekben serult. Nem oregedett gyorsan vegig ki tudtam hordani a fiam es kozel negy kilos babat szultem. Egyetlen egy gond volt, az, hogy a mehlepeny serult resze szuleskor darabokra szakadt, nem egyben jott ki es egy nagy, kb tenyernyi darab le sem valt, amit nem vettek eszre es szules utan ket hettel szerencsere spontan tavozott.

2009. febr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a 8.héten volt és hamar felszívódott.Én is utrogestánt kaptam kb. a 14. hétig.Az orvos neked mit mondott erre?Azóta az én fiam is itt szuszog mellettem a szobában.Ne aggódj,de biztos mondott valamit az orvos.Nem?
2009. febr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azt mondta csak szedjem a gyogyszert és jövöhét pénteken menjek vissza és akor eldöl hogy megmarad e a baba!

De nem hozzá fogok vissza menni mert ez egy p..s volt!

csak annyit mondott ne sírjak mert akkor nem marad meg a baba!Pl egy szóval sem említette hogy pihenjek!Ami egy kicsit bajos is lessz mert van egy 9 hónapos kislányom!

2009. febr. 20. 12:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Remélem nem lesz baj.Azért,ha tudsz az elején pihenj és ne idegeskedj(gondolkodj poiztívan).A gyógyszer majd biztos segít.3.válaszoló voltam
2009. febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs,nem a 3. hanem a 4.voltam
2009. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Sziasztok! sajnos nekem is volt hematómám a petezsák mellett egyszerre fejlődött a petezsákkal, de sajna 12 hetesen elvetéltem. valaki volt hasonló helyzetben? már fél éve volt de még most sem merek újabb terhességbe belevágni pedig ideje lenne .. szóval mi a teendő az újabb terhességnél hogy ez többet ne alakuljon ki tudja vki? kinek mit mondott az orvos sjan az enyém semmi ... várom nagyon a válaszotokat Angi
2009. márc. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia Angi!

Egy korabbi valaszolo vagyok, nekem is volt haematomam, a 12. heten keletkezett, eleg nagy volt es sulyos, de Istennek hala megmaradt a babam. Mar negy honapos.

En eleg sokat faggattam a dokit. Azt mondta, hogy a haematoma nem hormonalis eredetu, tehat attol, hogy egyszer elofordul meg nem biztos, hogy a terhesseg kesobbi szakaszaban, vagy kovetkezo terhessegeknel is elofordulhat. Az egyeni szervezetunk annyiban felelos lehet erte, hogy en peldaul verzekenyebb vagyok, mint kellene, az erfalaim nem tokeletesek, eleg gyengek, emiatt van az is peldaul, hogy vannak visszereim es a szemem is konnyen beverzik, nomeg szules utan 3 injekciot kaptam, mert nagyon erosen vereztem es azt mondtak, hogy ha a 3. injekcio sem hat es nem csokken a verzes, akkor vert is kell kapjak. De vegul nem volt ra szukseg.

Velem viszont a doki beverzes utan nagyon sokaig szedette a rutascorbint, ami erfalerosito gyogyszer. Ugy emlekszem, hogy recept nelkul kaphato, sokaig lehet szedni es terhesseg alatt is, mert ez nem tipikus gyogyszer, rutint es c-vitamint tartalmaz nagy dozisban.

En azt javaslom, hogy ha vallaljatok a kovetkezo babat, akkor kerdezz ra a dokinal, hogy szedhetsz e ilyet, vagy ehhez hasonlot akar mar teherbeeses elott, illetve kozben es hogy o mit javasol.

A masik dolog: az is lehet, hogy neked nincs is ilyen problemad, csak egy rossz mozdulat okozta a beverzest. Nalunk is tippeltek mindenre, hogy nem-e hevesebben szeretkeztunk elotte a parommal, vagy nem-e munka kozben emeltem meg valamit, hajoltam hirtelen es emiatt lett a baj. De szerintem egyikrol sincs szo, mert sokat gondolkodtam es nem jutott eszembe, hogy barmit csinaltam volna. Szoval ezekre nagyon-nagyon vigyazz majd.

2009. márc. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia! Nagyon aranyos vagy hogy írtál és jólesett a leveled! Igen az 5 hetes uh-n mikor látták a hematómát onnanstól kezdve én is elkezdtem szedni Magne B6, Rutascorbin, folsavat ennek ellenére elvetéltem. Utólag én is azzal vigasztaltam magam hogy valószínű hogy nem volt rendben minden a terhességgel az embrióval és talán jobb is így, de jó hogy írtad igen hiszen egy érszakadástól vagy egy emeléstől is lehetet ez a doki nekem meg annyira a spermium rendellenességéet kromoszómahibát emlegette, hogy a frásazt hozta rám. azt nem is írta amit Te hogy ilyen egyszerű is lehet a válasz.a terhességed során akkor minden rendben volt? vérzékenységet hol állapítanak meg hemotológián? egy kicsit vérszegény vagyok gyerekkorom óta de vérzékenységről nem tudok szerinted érdemes lenne utána járni? kivizsgáltatni magam? várom válaszod üdv
2009. márc. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!