Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Haematoma? Nagyon fiatal a...

Haematoma? Nagyon fiatal a terhességem még a petezsák 12mm-es ma reggel elkeztem vérezni!

Figyelt kérdés

Nagyon fiatal a terhességem még a petezsák 12mm-es ma reggel elkeztem vérezni!elmenetem orvoshoz és kiderült van a petezsák mellett egy 9X6mm-es haematoma!

Ha volt létszi ird meg mi lett a vége megmaradt e a pici? Felszívodik e a hematoma!Létszi aki tud gyorsan válaszoljon nagyon félek hogy elveszítem vagy baja lesz a picinek!


2009. febr. 20. 10:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Már terhesség előtt évekkel kiderült, igaz, akkor nem nagyon foglalkoztak vele. Nekem a vashiány okozta a vérzékenységet, ugy emlékszem, hogy nagyon alacsony volt a vörösvérsejtek száma, az érfalaim meg vékonyak, azt mondta akkor a doki. Igazából egy egyszerű vérvételnél derült ki ellenőrzésen, ami a fogamzásgátló miatt volt kötelező. Utána ismét vettek vért, megnézték a májamat is uh-on mert elvileg ha nagy baj van, akkor ott is van elváltozás, de ott már nem találtak semmit és éltem tovább az életemet. Azután évek teltek el, mire babát vállaltam, ráadásul külföldön, így teljesen elfelejtkeztem erről, meg nem gondoltam, hogy gond lehet belőle. A 12. héten volt ugye a bevérzés, az első vérvizsgálat meg csak utána, tehát itt sem sejtette senki, hogy ennyire alacsony a vasam. Egyébként utána sem szedtem külön vastablettát miatta, mert a szülész itt nagyon-nagyon a természetesség híve, azt mondta, hogy épp elég az a vas, ami benne van a terhesvitaminban, illetve egyek sok céklát, spenótot. Csak szülésnél derült ki, hogy mégsem elég, amikor alig tudták elállítani a vérzésemet...

A terhességgel szerencsére minden rendben volt a továbbiakban, azon kívül, hogy nagyon aggódtam és sokat bőgtem miatt más baj nem volt. Pihennem kellett négy hétig, majd a 16. héten uh-n már alig látszott a haematoma, a 20. héten meg teljesen felszívódott és a méhlepény is visszatapadt (mert nekem levált a fele, amikor a bevérzés történt). Még dolgozni is visszamehettem és ugyanúgy élhettem az éltemet, nem voltam veszélyeztetett terhes. Annyi, hogy a babát figyelték sokat, mert aggódtak, hogy a méhlepény sérült és korán meszesedni fog, a baba meg így nem fog kapni elég oxigént és táplálékot, de végül ezzel sem volt semmi gond, kiírt dátum előtt szültem három nappal és közel négy kilósra nőtt bent a fiacskám.

Szülésnél volt a nagy vérvesztésen kívül még annyi gond, hogy a méhlepény nagyon nehezen vált le, alig tudtam megszülni, már eü-i kaparást akartak csinálni. Végül levált, de sajnos nem teljesen, azon a részen, ahol régen a haematoma miatt roncsolódott, ott kettészakadt és egy tenyérnyi darab bent maradt. És persze nem vették észre.

Két héttel szülés után vált le, spontán távozott, majdnem rosszul lettem, mert épp zuhanyzás közben történt. Így is szerencsém volt, hogy nem lett belőle mérgezés. Amivel viszont nem volt szerencsém: a tejem egyáltalán nem indult meg és utólag azt mondták, hogy azért nincs tejem, mert a méhlepény jó leválásakor kezd el termelődni az a hormon, ami a tejelválasztást megindítja és mivel nálam fent maradt egy elég nagy méhlepény, így a hormon nem termelődött.

Akkor nagyon depis voltam miatta, hogy egy ilyen dolog miatt nem tudok szoptatni, utólag már látom, hogy sokkal fontosabb az, hogy a 12. héten nem vetéltem el, hogy egészségesen fejlődött a baba és szülésnél sem maradtam ott, tehát ezekhez képest a tejhiány a legkevesebb.

2009. márc. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!