Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanád a helyemben a...

Megtartanád a helyemben a babát, ha a következő helyzet állna fenn?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban volt egy "baleset", és necces volt, hogy babát várok. Szerencsére nem így történt, de nem tudo, mit tettem volna. És Te?

Szóval hasmenésem volt fogamzásgátló mellett az első héten. Másnap együtt voltunk a párommal. Szerencsére nem lett baba.

Az előzmények: Van egy down szindrómás kisfiam, akit 21 évesen szültem, problémamentes terhesség után úgy, hogy szülés előtt 2 évvel semmi gyógyszert nem szedtem. Minden vizsgálati eredmény egészséges babára utalt.

Azt mondták, az orvosok, a véletlen műve.


Ibs-em van, Dicetelt szedek rá, így panaszmentes vagyok (irritábilis bél szindróma)

És ugye szedtem a fogamzásgátlót. Jelenleg a fiam 8 éves, én sem lettem fiatalabb.


Szerencsére nem kell döntenem, nem tudom, mit tettem volna.


2009. febr. 20. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
hát, ezek után ki tudja milyen rendellenességet nem fedeznek fel a dokik, szal necces :S de ha megfelelő az anyagi helyzet és szeretnétek is akkor igen
2009. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Egészséges embereknek is születhet "beteg" gyermeke, és beteg embereknek is születhet egészséges gyereke, ebből kár lenne kiindulni.

A helyedben, ha anyagiak megvannak, és nem jelent gondot érzelmileg sem a baba egyikőnknek sem (megbeszélve párommal a dolgot beleegyezne), akkor megtartottuk volna.

2009. febr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Én nem mernék ezek után babát vállalni...

A családfádban volt már ilyen betegség? Örökölhetted a felmenőidtől, hogy a babád down-os lett? Lehet érdemes lenne genetikai vizsgálatot végeztetni...

2009. febr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Azert nem szulnek megegy babat, hiszen gondolom a kisfiaddal kulon foglalkozasokra, fejlesztesre kell folyamatosan jarni. Sokkal tobb energia, turelem, segitseg kell neki, mint egy egeszseges tarsanak. Igy inkabb azon lennek, hogy minden szeretetemet, energiamat neki szentelnem, es az o kis eletet probalnam nagyon boldogga tenni!

Minden jot nektek!!!

2009. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Volt genetikai vizsgálat, nem öröklődő, de ha egyszer történt, történhet mégegyszer is. Van egy 6 éves, egészséges kislányom is, mert az orvosok tanácsolták, a fiamnak is jobb lesz, és a mi lelkünknek is. Tényleg, nagyon jó, hogy van egy egészséges gyermekem is, de azt a 9 hónapot, míg vele terhes voltam, nem kívánom senkinek. Tiszta idegeskedés, hiába volt magzatvíz vizsgálat. Én sem mertem volna megtartani, ki tudja, a gyógyszerek mit okoztak volna a babának. Az van a tájékoztatón, terhesség esetére nem készültek felmérések
2009. febr. 20. 18:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartottam volna meg. Inkább később ha szerettünk volna még egy babát újra próbálkoztunk volna, amikor nem szedek semmi gyógyszert.

Az elsőnél is csináltak magzatvízvételt, vagy csak a kislányodnál?

2009. febr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak a lányomnál, mert a fiam betegsége már ott volt előzményként.
2009. febr. 20. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!