Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan nyugodjak meg?

Hogyan nyugodjak meg?

Figyelt kérdés

Tudom bután hangzik,és aggódnom sem kellene,de annyira félek....

6 hetes vagyok,mondhatom hogy semmi bajom jól vagyok kivéve fáradság,hányinger,most megyek majd dokihoz hét végén.Még nem voltam,és lehet hogy kinevettek de minden héten tesztelek,hogy tudjam megvan ott van.Tudom,hogy abból kellene kiindulnom,hogy minden rendben van,de gyötörnek a negatív gondolatok!Segítsetek kérlek!!!Köszönöm


2011. márc. 15. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is, állj ellen a kísértésnek, és ne olvasgass rémtörténetekt! Ha valaki az ismerőse szomorú esetét kezdené el mesélni, nyugodtan állítsd le, és kérd meg, hogy hagyja abba. Meg fogja érteni. Ne keress rá a neten a különböző rendellenességek leírására sem, és azt is szűrd, amit ezen az oldalon olvasol.

Tudatosítsd magadban, hogy ha minden rendben van, az nem hír. Azt nem meséli senki, nem teszik fel a netre, pedig az esetek túlnyomó többségében ez a helyzet.

Viszont szokj hozzá, mert a szülői lét ilyen, az elkövetkező húsz évben folyamatosan lesz mitől aggódnod. :)

2011. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbálj meg nem aggódni annyit, ne olvasgass, inkább olyanokkal beszélgess akiknek szép egészséges gyerekeik vannak, kérdezgesd őket, hogy hogy volt, mi volt. Akkor is ha már nagyok a gyerekek.

Először igazán akkor fogsz megnyugodni, ha eléritek a 12. hetet. Utána már kevésbé fogsz aggódni, a következő lépcső nekem akkor volt, mikor elértük a 4.-5. hónapot, voltunk 4D UH-n, és olyan aranyos volt. Láttam, hogy jól van, szép baba lesz. Utána megint már egy fokozattal kevésbé aggódtam, akkor már nem jutott olyan eszembe, hogy jaj megmarad-e, vagy jaj egészséges lesz-e. Akkor jött az az aggodalom, hogy csak nehogy koraszülött legyen, vigyáztam, hogy ne emelgessek sokat, pihenjek, ne idegesítsem magam. Viszont amióta betöltöttem a 37. hetet, amitől kezdve már érettnek tekintik a babát, már egyáltalán nem aggódom semmin, még a szülésen se, most vagyok a legboldogabb, csak azt sajnálom, hogy nemsokára vége van ennek a csodálatos érzésnek, hogy bennem mocorog ez az édes kicsi baba. Olyan aranyos amikor csuklik, ahogy érzem hogy nyújtózkodik, érzem a sarkát, a popsiját ahogy neki feszíti a hasamnak. Már várom, hogy újra várandós legyek, mert most már tudom, hogy csúcs ez az érzés és kár volt aggódnom, a másodiknál már kevesebbet fogok.

Remélem neked is szép és könnyű terhességed lesz, ne aggódj, ne képzelődj. Ha komoly tüneted van, bármi fáj, akkor irány a doki, egyébként pedig pihenj sokat, aludj amennyit csak jól esik, táplálkozz rendesen egészségesen de mértékkel, és nem lesz semmi baj.

Sok boldogságot!

39 hetes kismami

2011. márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Csajok!Máris jobban érzem magam!:)Mindenkinek boldog babavárást!
2011. márc. 16. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!